Akcesoria dachowe

WABIS rozwiązania systemowe gwarantujące jakość dachu

Akcesoria dachowe  WABIS to gwarancja jakości. Zapewniają bowiem ochronę budynku przed złymi warunkami atmosferycznymi, jednocześnie dając pewność odpowiedniej wentylacji dachu przez wiele lat. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie kompleksowe rozwiązania wprowadzone przez firmę.

Wybór materiałów budowlanych dostępnych na rynku jest ogromny. Inwestor często staje przed wyborem jaki wyrób którego producenta będzie dla niego najlepszy. Fora branżowe i portale internetowe roją się od takich właśnie pytań.
Biorąc pod uwagę różne elementy budynku – trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania. Jeśli weźmiemy pod uwagę DACH, to decydujący się na pokrycie go inwestor ma do wyboru dachówkę ceramiczną albo betonową, ale także blachodachówkę czy gont bitumiczny. Musi wziąć pod uwagę na wcześniejszym etapie taką konstrukcję, która odpowiadać będzie odpowiedniemu pokryciu.

I tu nasuwają się dalsze pytania – o to jaki ma być standard i jakość materiałów i może przede wszystkim – jak długo budynek ma spełniać swoją funkcję.

Rozwiązania systemowe WABIS

Membrana WABIS Climateq 210 Focus

Membrana Climateq 210 Focus

Idealnym przykładem rozwiązania systemowego jest taki, który zapewnia wentylację nad membramą dachową dachów skośnych.

Składają się na niego:

  1. Taśmy kalenicowe Dachclimatic lub Multivent wysokiej jakości. Spełniają one wymagania
    odpowiedniego przepływu powietrza (160 cm2/mb)
  2. Wysokoparoprzepuszczalna membrana FOCUS by Climateq. Gramatura 210 g , idealnie zabezpieczona warstwa funkcyjna.
  3. Taśmy klejące, służące do łączenia i reperacji membran REPER–O i REPER. Współpracują one idealnie  z membraną, zabezpieczając tym samym budynek przed przewiewami.
  4. BUTYL TAPE –  taśma butylowa. Jej właściwości klejenia i trwałość połączeń doceniane są przez wielu wykonawców. „Wiecznie żywy”  klej użyty w taśmie nie twardnieje,  nie traci swoich właściwości klejących zarówno pod wpływem czasu, jak i warunków atmosferycznych.
  5. Wykonane z najwyższej jakości surowców – grzebień i kratka okapowa pozwalają na  zabezpieczenie przestrzei między pokryciem zasadniczym a membraną FOCUS. Umożliwiają także  jej swobodną wentylację.
  6. Kominek wentylacyjny, charakteryzujący się niezwykle prostym montażem i aerodynamika na najwyższym poziomie.
  7.  Akcesoria do montażu uzupełniające systaem to wsporniki łaty kalenicowej REGULO, a także  taśma rozprężna do uszczelnienia koszy oraz taśmy uszczelniające połączenia i przejścia przez pokrycia dachowe np. AluPLUS, MultiPlus czy też Ołów Flat, Ołów Max.
Taśma kalenicowa WABIS Multivent

Taśma kalenicowa Multivent

Taśma kominowa WABIS AluComb

Taśma kominowa AluComb

Oferta skomponowana jest z doskonale współgrających elementów. Pozwala tym samym na długą, bezproblemową eksploatację dachu. Niewątpliwe  korzyści, jakie niesie za sobą zastosowanie systemowego rozwiązania, sprawia, że staje się ono jednym z najczęściej wybieranych w ostatnich latach przez inwestorów akcesoriów dachowych.

WA-BiS akcesoria dachowe
Tarnawa 34a, 28-340 Sędziszów
tel.: +48 41 380 61 66
email: biuro@wa-bis.com.pl wa-bis.pl

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 8 marca, 2018

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły