Izolacje

STINGER – system montażu folii dachowych Święty spokój w cenie…

mdm s.a., wiodący polski producent akcesoriów dachowych, wprowadził do sprzedaży system montażu folii dachowych – STINGER. O jego zaletach rozmawiamy z Tomaszem Piechaczkiem, Dyrektorem Handlowym i Wiceprezesem firmy.

– mdm s.a. jest liderem w produkcji folii dachowych w Polsce i jednym z najbardziej innowacyjnych producentów akcesoriów dachowych.

– Firma mdm s.a. z siedzibą w Cieszynie już od 1995 roku specjalizuje się w produkcji akcesoriów, membran i folii dachowych. Obecnie w ofercie mamy ponad 40 grup asortymentowych, na czele z naszymi flagowymi wyrobami – membranami i foliami dachowymi marki mdm®AQ oraz taśmami kalenicowymi Vent-roll. Możliwości produkcyjne mdm s.a. wynoszą ok. 45 mln m2 membran rocznie. Proszę sobie wyobrazić, iż ta ilość pozwoliłaby na pokrycie co roku dachów 200.000 polskich rodzin. Ale produkcja samych folii nam nie wystarcza – staramy się również dostarczać klientom najlepsze rozwiązania ułatwiające jej montaż.

– I takim rozwiązaniem jest „Stinger”?

Naturalnie. Ten opatentowany w USA system opiera się na zastosowaniu do montażu membran podkładek uszczelniająco – zabezpieczających pod zszywki, którymi mocuje się – za pomocą specjalnego takera – folię dachową do krokwi. Podkładki zapewniają większą moc połączeń oraz punktowe uszczelnienie miejsc montażu.

– Dzięki temu wzrasta odporność na zerwanie przez wiatr i przypadkowe uszkodzenia przy montażu…

– Tak, ale nie tylko. Stosowanie Stingera poprawia znacząco komfort pracy i jej bezpieczeństwo. Zastosowanie podkładek sprawia, iż ostre krawędzie takera nie mają bezpośredniego kontaktu z folią, przez co znacznie trudniej o uszkodzenie mechanicznie filmu funkcyjnego. Folia zyskuje lepszą wodoszczelność, a dach dłuższą żywotność.

– W odniesieniu do Stingera używa Pan określenia „system”. Co zatem wchodzi w jego skład?

– Rzeczywiście, Stinger to kompletny system montażu folii dachowych składający się ze specjalnego takera młotkowego, podkładek uszczelniająco – zabezpieczających, odpornych na korozję zszywek ze stali powlekanej oraz folii dachowej mdm AQ. Pracę na dachu ułatwia ponadto fakt, iż taker obsługiwany jest przez dekarza jedną ręką. I pozostaje jeszcze gwarancja…

– Gwarancja?

– Na membrany dachowe mdm®AQ montowane za pomocą systemu Stinger udzielamy 10-letniej gwarancji. Mówiąc w skrócie – nasi klienci w cenie membrany otrzymują również święty spokój.

– Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał M.S.

4.6/5 - (5 votes)

Data publikacji: 1 sierpnia, 2012

Autor:

4.6/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły