Akcesoria dachowe

Stop osuwaniu śniegu z dachu!

Firmy wykonawcze powinny pamiętać, że przepisy prawa wymagają stosowania odpowiednio dobranych zabezpieczeń przeciwśniegowych na dachach budynków.


To właśnie w myśl obowiązujących przepisów zarządcy i właściciele obiektów budowlanych, w tym domów jedno- i wielorodzinnych, mają obowiązek dbania o bezpieczeństwo użytkowników budynków oraz osób, które mogą przebywać w ich bezpośrednim otoczeniu.

Właściwy wybór to podstawa

Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki radzi, aby na etapie wyboru odpowiedniego zabezpieczenia w pierwszej kolejności zdefiniować budynek pod względem jego umiejscowienia względem strefy śniegowej. Należy sięgnąć przy tym do wymagań normy PN-EN 1991-1- 3. Precyzuje ona bowiem m.in. podział kraju na strefy obciążenia konstrukcji budynków śniegiem.
Następny etap doboru powinien objąć uwzględnienie odpowiednich drabinek, wsporników, rur lub pali. Koniecznie trzeba przeanalizować właściwe przeniesienie obciążenia śniegiem bez narażenia konstrukcji zabezpieczeń na uszkodzenia. Na wielu dachach stosuje się stopery, pale przeciwśniegowe oraz rozbijacze śniegowe. Ponadto poszczególne elementy zabezpieczeń dobiera się w zależności od rodzaju pokrycia dachowego – blacha na rąbek stojący, blachodachówka, dachówka ceramiczna, dachówka cementowa. Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki produkuje zabezpieczenia praktycznie do wszystkich rodzajów pokryć dachowych.

Wytrzymałe zabezpieczenia to podstawa

Wybierając poszczególne elementy systemu zabezpieczeń oferowanych przez Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki zyskuje się wytrzymałość i trwałość konstrukcji. Materiałem wykonania zabezpieczeń jest aluminium malowane proszkowo w kolorach z palety RAL. To właśnie tym sposobem zapewniono trwałą i estetyczną konstrukcję na wiele lat.

Nie tylko zabezpieczenia przeciwśniegowe

Oferta Zakładu Blacharsko-Dekarskiego z Kobyłki obejmuje nie tylko zabezpieczenia, które chronią przed osuwającym się śniegiem z dachu. Ciekawą pozycję stanowią chociażby rynny produkowane w systemie ciągłym. Ze względu na to, że nie mają one połączeń całkowicie to wyeliminowano ryzyko wystąpienia nieszczelności.
Oprócz tego dużą popularnością cieszą się panele dachowe na rąbek stojący. Ich klasyczna i prosta forma powoduje, że są one układane na dachach budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Zastosowanie paneli dachowych na rąbek stojący obejmuje również budynki sakralne i zabytkowe.
Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki oferuje szeroką gamę zabezpieczeń przed śniegiem, który może osuwać się z dachu. Podczas wyboru poszczególnych elementów systemu zabezpieczeń należy uwzględnić wymagania normy PN-EN 1991-1- 3 oraz rodzaj pokrycia dachowego.

Zakład Blacharsko-Dekarski

05-230 Kobyłka, ul. 11-go Listopada 3B
tel.: 603 070 400
e-mail: biuro@dachyrynny.com

4.9/5 - (8 votes)

Data publikacji: 5 stycznia, 2018

Autor:

4.9/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Grzegorz
    poniedziałek, 11 lutego, 2019

    Niestety nie wszyscy administratorzy stosują przepisy i wymagania prawne. Szkoda, że tak mało robionych jest kontroli w zakresie instalacji przeciwśniegowych. Dobrze, że są jeszcze takie firmy wykonawcze jak Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki, który trzyma się zaleceń i stosuje własne zabezpieczenia.

Podobne artykuły