Drewno konstrukcyjne

Świat Drzewa

ŚWIAT DRZEWA – składy drewna nordyckiego oraz producent więźby prefabrykowanej i tradycyjnej.

Szczecińska firma ŚWIAT DRZEWA jest doskonale znana na regionalnym, jak też ogólnokrajowym rynku. Jej profesjonalizm został doceniony niedawno nagrodą ORŁY BRANŻY BUDOWLANEJ, którą firma otrzymała w 2018 roku w kategorii producentów domów drewnianych za wybudowanie wielu luksusowych ośrodków wypoczynkowych, a która przyznawana jest w oparciu o realne opinie napływające od jej klientów. Od kilku lat firma notuje także ogromny rozwój na polu produkcji wiązarów i więźby dachowej oraz prężnie rozwija sieć składów drewna nordyckiego, jednocześnie propagując nowoczesne budownictwo i oferując produkty wysokiej jakości.

Filary działalności firmy ŚWIAT DRZEWA

Podstawą działalności firmy jest skład drzewny oraz wykonawstwo tradycyjnej i prefabrykowanej więźby dachowej. Ten pierwszy to szeroka oferta m.in. dla branży budownictwa szkieletowego, branży dekarskiej, meblarskiej czy usług wykończeniowych. W jej ramach składy drzewne ŚWIAT DRZEWA oferują:

 • certyfikowane lite drewno konstrukcyjne C24 w postaci suszonego komorowo i struganego 4-stronnie świerku skandynawskiego od najlepszych producentów. Ogromny magazyn firmy gwarantuje dostępność od ręki nawet 1000 m3 drewna o gr. 36, 45, 48 i 60 mm w szer. nawet do 295 mm;
 • certyfikowane drewno łączone za złącza klinowe oraz sklejone drewno lite do 13 m długości oraz drewno klejone warstwowo. Jeden z największych magazynów drewna klejonego w kraju zapewnia szeroką gamę przekrojów na stanie pozwalając na szybką realizację zamówień drewna na więźbę dachową;
 • podbitki i elewacje o grubości od 12 do 30 mm w różnych profilach i gatunkach (świerk, sosna, modrzew syberyjski oraz gatunki egzotyczne) – wszystkie wsparte dużym magazynem;
 • deski podłogowe sosnowe o wilgotności 8-10%, suszone w piecu w różnych klasach i rozmiarach;
 • deski strugane opaskowe, okapowe, wykończeniowe itp.;
 • deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego, europejskiego oraz z sosny i świerku;
 • łaty klejone 38 x 60 mm strugane czterostronnie i suszone komorowo (różne długości) oraz suche strugane kontrłaty;
 • płyty OSB w różnych wymiarach (tępokrawężne i frezowane);
 • różnego gatunku sklejki wodoodporne, suchotrwałe, szalunkowe i antypoślizgowe;
 • płyty izolacyjne z włókna drzewnego;
 • wkręty talerzykowe i stożkowe oraz do regulacji łat;
 • złącza ciesielskie różnego typu;
 • profesjonalne środki do impregnacji drewna.

Oferując tradycyjną więźbę dachową Świat Drzewa bezwzględnie wybiera certyfikowane drewno C24 lite lub łączone na złącza klinowe w zależności od potrzebnych długosci. Materiał ten, dziś powszechnie już jest wymagany do odbioru budowlanego. Ponieważ jest suszony komorowo, został pozbawiany zarodników pleśni, grzybów, chorób i owadów. Nie kręci się i nie wypacza, trzyma wymiar i jest też znacznie lżejszy niż drewno mokre lub tylko powietrzno-suche.
Czterostronne struganie oraz fazowane zaoblone ranty gwarantują zwiększoną odporność na działanie ognia, gdyż płomienie ślizgają się i moment zapalny jest znacznie opóźniony.
Prefabrykowane wiązary dachowe powstają w firmie ŚWIAT DRZEWA przy wykorzystaniu technologii łączenia na płytki kolczaste. Do ich wytwarzania firma także stosuje tylko certyfikowane drewno konstrukcyjne suszone komorowo w klasie C24. Płytki kolczaste stosowane do wiązań są montowane za pomocą prasy i cechują się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Za firmą przemawia na tym polu jeszcze jeden czynnik: wieloletnie doświadczenie w produkcji i montażu wiązarów dachowych zarówno na domy mieszkalne, jak i hale przemysłowe oraz markety, takie jak m.in. dyskonty sieci Biedronka.

Świat Drzewa
ul. Krygiera 1, 71-001 Szczecin
tel. 664 95 00 00

Świat Drzewa Koszalin
ul. BoWiD 14, 75-209 Koszali
tel. 730 61 00 01

5/5 - (33 votes)

Data publikacji: 22 stycznia, 2021

Autor:

5/5 - (33 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. przezorny
  wtorek, 26 stycznia, 2021

  Bardzo istotną kwestią jest rodzaj drewna stosowanego w konstrukcjach budowlanych. Dlatego tak ważne jest by korzystać z usług renomowanych firm, posiadających wszelkie atesty i certyfikaty na swoje wyroby. Gwarantuje to długoletnie użytkowanie nieruchomości.

Podobne artykuły