Rynny

System rynnowy TYTAN-CYNK od Galeco – trwałość na długie lata

Poszukujący orynnowania znajdą na rynku bogatą ofertę produktów różniących się między sobą kształtem, wielkością, kolorem czy ceną. Podstawowym rozróżnieniem jest jednak zwykle materiał, z którego jest ono wykonane. Czym charakteryzuje się system odprowadzania wody deszczowej z tytan-cynku?

Długowieczne połączenie

Tytan cynk jest stopem cynku z dodatkiem tytanu, miedzi i aluminium. Ten materiał powstały w wyniku połączenia metali od stuleci stosowany jest w budownictwie. Szczególnie często wykorzystuje się go do produkcji rynien, które stanowią jeden z najbardziej narażonych elementów każdej budowli. Systemy odprowadzania wody opadowej wykonane z tego tworzywa charakteryzują się bowiem bardzo dużą trwałością, która w zależności od środowiska może wynosić nawet 100 lat! Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne (jak chociażby zarysowania) sprawia, że orynnowanie tytanowo-cynkowe sprawdza się dobrze na terenach szczególnie narażonych na występowanie gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Charakterystycznym procesem, któremu ulega materiał, jest tworzenie się na jego powierzchni cienkiej, matowej warstwy nazywanej potocznie patyną. Jest on całkowicie naturalny i sprawia, że rynny są dodatkowo chronione przed korozją. System Galeco TYTAN-CYNK produkowany jest zgodnie z normą PN-EN 612 z blachy naturalnej o grubości 0,7 mm, o zawartości cynku na poziomie 99,995%. W ofercie polskiego producenta znajdziemy rynny tytanowo-cynkowe w rozmiarze 127 (rozwinięcie 280 mm) i 153 (rozwinięcie 333 mm) wraz ze spustem 80 i 100 mm. Tradycyjny sposób łączenia elementów przez lutowanie lub klejenie sprawia, że system nie wymaga dodatkowych złączek i uszczelnień. Poprawnie skompletowany i zamontowany zapewni skuteczne i trwałe odwodnienie budynku.

Galeco udziela gwarancji niezawodności systemu na okres 30 lat.

4.9/5 - (52 votes)

Data publikacji: 26 lutego, 2020

Autor:

4.9/5 - (52 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Robert
    środa, 26 lutego, 2020

    Pewny, niezawodny i trwały system rynnowy to gwarancja naszego spokoju podczas obfitych opadów deszczu. Produkty f-my Galeco mają dużą renomę na rynku , a rynny tytanowo-cynkowe są gwarantem niezawodności o czym świadczy 30 letnia gwarancja producenta. Polecam szczególnie, gdyż rynny są ze sobą lutowane lub klejone, czyli wyeliminowano ich słaby punkt jakim jest łączenie.

  2. Jacek K
    czwartek, 27 lutego, 2020

    System rynnowy Tytan-Cynk od Galeco jest bardzo dobrym wyborem jeśli chodzi nam aby system rynnowy naszego domu służył nam długie lata bezawaryjnie,warto inwestować w tak niezawodne rozwiązania.Taka inwestycja z pewnością nam się opłaci

Podobne artykuły