Łączniki

Szybszy montaż domów prefabrykowanych z wkrętami Klimas Wkręt-met

Nawet o 40% szybszy czas wkręcania to zasługa wkrętów do drewna Klimas Wkręt-met z nową końcówką frezującą. Stanowią one szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku budowy domów prefabrykowanych, których jedną z przewag nad tradycyjnym budownictwem murowanym jest właśnie czas powstawania.

Kilka miesięcy – tyle zajmuje cały proces budowy domu prefabrykowanego. Konstrukcje tego typu powstają naprawdę szybko i sprawnie, co szczególnie cieszy oko inwestora, który zdecydował się na budowę domu na całe życie. Domy drewniane mają tę przewagę, że są zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Na pierwszy parametr wpływa wykorzystanie odnawialnego budulca, jakim jest drewno oraz niska emisyjność CO2, którą zapewnia odpowiednie wykonanie ocieplenia.

Szybszy montaż domów prefabrykowanych z wkrętami Klimas Wkręt-met

Konstrukcja szybsza niż inne

Krótki czas powstawania tego typu budynku jest ogromnym atutem domów prefabrykowanych. Konstrukcje takie dostarczane są na plac budowy w pełni złożone, często z zamontowaną już stolarką otworową oraz zewnętrzną izolacją budynku. Trzeba jednak połączyć je – zgodnie z projektem budowlanym – w całość, w czym doskonale sprawdzają się długie wkręty ciesielskie WKCP i WKCS Klimas Wkręt-met. Wkręty do drewna zapewniają mocne połączenie i sztywność konstrukcji. Tam, gdzie ważne jest dodatkowe wzmocnienie konstrukcji, warto zastosować wkręty ciesielskie z pełnym gwintowaniem WKCF i WKFS, które dodatkowo zabezpieczają ją przed pęka niem. Wzmocnienia w podcięciach belek mają w tym przypadku szczególne znaczenie – za sprawą eliminacji ryzyka pęknięć, stanowią o bezpieczeństwie całego domu. Wkręty ciesielskie do domów drewnianych są stosowane również w montażu ścian, wykonanych z ażurowych konstrukcji drewnianych.

Szybszy montaż domów prefabrykowanych z wkrętami Klimas Wkręt-met

Lepsze „łapanie” drewna to sprawna budowa

Inwestorom zwykle zależy na czasie, zwłaszcza w przypadku tak kapryśnej aury, z jaką trzeba się mierzyć w Polsce. A zatem, aby prace budowlane i montażowe można było przeprowadzać jeszcze sprawniej, Klimas Wkręt-met udoskonalił swoje wkręty do drewna. W przypadku domów prefabrykowanych taka innowacja jest szczególnie istotna, ponieważ znacząco ułatwia prace konstrukcyjne i skraca czas ich trwania.
Nowa wersja wkrętów ciesielskich z łbem podkładkowym i stożkowym wyposażona została w końcówkę frezującą, dzięki czemu wkręcanie przy mniejszym nacisku (o 20%) jest zdecydowanie szybsze.
– W badaniach prowadzonych przed wdrożeniem produktu potwierdziliśmy, że nowy kształt końcówki wkrętu powoduje zmniejszenie czasu wkręcania nawet o 40% przy tym samym obciążeniu. Wielkość oszczędności uzależniona jest od rodzaju połączenia i zastosowanego drewna – mówi Artur Michalak, product manager Klimas Wkręt-met.

Takie ulepszone parametry wkrętów udało się uzyskać dzięki dodatkowym zwojom gwintu na szpicu. Ten tzw. podwójny gwint pozwala na szybsze „złapanie” drewna, a specjalnie ukształtowana końcówka frezująca umożliwia aplikację wkrętu bez wstępnego nawiercania, nawet w przypadku wkrętów o większej średnicy. Dodatkowe karby tnące, odpowiedzialne za przecinanie włókien, w połączeniu z nową końcówka frezującą, redukują opór, a tym samym znacząco przyspieszają proces wkręcania.

Szybszy montaż domów prefabrykowanych z wkrętami Klimas Wkręt-met

Badania i rozwój

Wkręty ciesielskie WKCP, WKCS oraz KMWHT, podobnie jak cały asortyment Klimas Wkręt-met, zostały zaprojektowane oraz wytworzone w polskich zakładach produkcyjnych firmy. Wszystkie zostały poddane specjalistycznym badaniom i testom weryfikującym parametry wytrzymałościowe, jakość powłok ochronnych, szybkość i łatwość wkręcania oraz bezpieczeństwo połączeń.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 8 stycznia, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły