Akcesoria dachowe

Taśma dekarska AlphaWave

Obróbka wokół komina powinna być wykonana ze szczególną uwagą. Powinna być ona z jednej strony elastyczna, aby umożliwiać pracę komina i znajdującego się wokół niego pokrycia. Jednak z drugiej strony musi być wyjątkowo trwała i wytrzymała. Warto więc wybrać materiał wysokiej jakości, który będzie odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Wykonanie taśmy dekarskiej AlphaWave bazuje na membranie z terpolimeru etylenowo-propylenowo-dienowego (EPDM), który dodatkowo zbrojony jest siatką aluminiową. Istotną rolę odgrywa materiał EPDM, który jest niezwykle odporny na działanie promieniowania UV, co zapewnia długą żywotność i jednocześnie wodoszczelność połączeń. Dodatkowe plisowanie zapewnia optymalne rozkładanie, wyginanie i formowanie membrany na pokryciach o zróżnicowanym profilu, przez co AlphaWave jest uniwersalna. Produkt spełnia wymagania normy
PN-EN 13956: 2013-06 – Elastyczne wyroby wodochronne, wyroby z tworzyw sztucznych i kauczuku do pokryć dachowych.

Zastosowanie

Taśma dekarska AlphaWave firmy Alpha Dam nadaje się do wielu rodzajów obróbek dekarskich, a w szczególności do miejsc, gdzie powinno być zapewnione wodoszczelne połączenie pomiędzy elementem dachu w postaci okna dachowego, komina, kominka wentylacyjnego, wywietrzaka itd. a płaszczyzną pokrycia dachowego. AlphaWave może być rozciągnięta po jednej lub po obydwu krawędziach wzdłużnych nawet do 30%, przez co bardzo dobrze sprawdza się w wodoszczelnych połączeniach z dachówką ceramiczną lub z blachodachówką.

Układanie

Mówiąc o eksploatacji taśmy dekarskiej AlphaWave w pierwszej kolejności należy pamiętać o odpowiednim jej przechowywaniu. Ważne jest bowiem, aby produkt składować na budowie w oryginalnym opakowaniu, chroniąc przed zabrudzeniem. Jednak nie ma potrzeby zapewniania taśmie ochrony przed promieniowaniem słonecznym, co wynika z faktu, że taśma AlphaWave jest bardzo odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Taśmę należy układać w warunkach umożliwiających normalne prace budowlane, czyli w temperaturze nie niższej niż -5°C. Układanie i ugniatanie ręczne następuje po wstępnym usunięciu folii chroniącej warstwę kleju.

Poszczególne części taśmy AlphaWave należy łączyć za pomocą kleju butylowego, ewentualnie dla polepszenia właściwości mechanicznych złącza można stosować dodatkowo butylowy klej polimerowy. Ważne jest przy tym, aby zastosować zakład o minimalnej szerokości wynoszącej 10 cm.

Pamiętać należy, że ostateczne wykonanie ochrony wodochronnej za pomocą taśmy dekarskiej AlphaWave powinno się odbyć według projektu technicznego sporządzonego zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi.
tasma-dekarska-alpha-wave_1

tasma-dekarska-alpha-wave_2

tasma-dekarska-alpha-wave_3

tasma-dekarska-alpha-wave_4

tasma-dekarska-alpha-wave_5

tasma-dekarska-alpha-wave_6

tasma-dekarska-alpha-wave_7

Podsumowanie

W ramach podsumowania warto podkreślić, że firma Alpha Dam od ponad 10 lat produkuje profesjonalne materiały wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa. Do 2008 roku podstawowym produktem była izolacja pozioma wytworzona z polietylenu. W ciągu 5 lat firmie udało się uzyskać silną pozycję na rynku izolacji przeciwwilgociowych w Europie.

Dzisiaj dominującą działalnością przedsiębiorstwa Alpha Dam jest produkcja innowacyjnych wyrobów do izolacji budynków. Za niebanalny sukces firmy należy uznać zaprojektowanie i wprowadzenie na rynek wielu atrakcyjnych wyrobów przeznaczonych do izolacji fundamentów, ścian i dachów.

W procesie produkcji wyrobów zastosowanie znajdują zaawansowane technologie, za pomocą których łączone są ze sobą różne materiały uzyskując produkty skupiające w sobie szereg istotnych właściwości.

Od taśmy dekarskiej oczekuje się przede wszystkim łatwego układania, plastyczności, przyczepności, odporności na działanie skrajnych warunków atmosferycznych, a co najważniejsze – trwałości. Wszystkie te cechy można przypisać taśmie dekarskiej AlphaWave z oferty firmy Alpha Dam.

Producent taśmy dekarskiej AlphaWave:
Alpha Dam Sp. z o.o.
87-207 Dębowa Łąka 45
tel. 56  646 20 07
www.alphadam.com


Data publikacji: 7 lipca, 2015

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły