Pokrycia bitumiczne

To coś więcej niż gont

Istniejąca już od ponad 100 lat firma BP Building Products of Canada Corp. ma największy udział w sprzedaży gontów w Kanadzie. Warto przy tym podkreślić, że w tym kraju 70-80% dachów pokrytych jest gontem bitumicznym.


Gonty BP Everest 42 oraz Manoir dostępne są również na rynku polskim. Produkty te mają Aprobatę Techniczną, a badania przeprowadzone w zeszłym roku zakończyły się wynikiem pozytywnym. Należy podkreślić, że gonty BP mają zawartość asfaltu na poziomie 1340 g/m2.

Gont BP Everest 42

Gont BP Everest 42 w rozmiarze 42 cale prawdopodobnie jest jedynym gontem na świecie w takim rozmiarze. Jak podaje producent jest to rozmiar o 17% większy w porównaniu z innymi gontami. Cecha ta jest istotna nie tylko dla dekarzy, bowiem gont układa się szybciej, ale również dla inwestorów, gdyż na dachu jest mniej połączeń. W efekcie zmniejsza się ryzyko przeciekania dachu, zwiększając stabilność konstrukcji.
Warto zwrócić uwagę na zastosowanie systemu Weather-Tite Technology. Jest to opatentowana technologia, która zapewnia gontom BP odporność na wiatr o prędkości do 220 km/h. Należy przy tym podkreślić zastosowanie podwójnego paska uszczelnień. Gonty BP jako jedyne mają dwa systemy uszczelnienia, z kolei inne gonty tylko jeden.

Gont BP Manoir

Można powiedzieć, że Gont BP Manoir nie ma swojego odpowiednika na polskim rynku. Jest to gont klasy Ultra HD Prestige, który nie tylko tworzy niepowtarzalny wzór na dachu, ale również wyróżnia go od innych. Dodatkowo jest to jedyny gont laminowany na polskim rynku zawierający modyfikowany asfalt SBS. Wzór gontów Manoir to przypadkowo ułożony motyw z głębokimi cieniami, który tworzy unikalny trójwymiarowy, rzeźbiony wzór przypominający łupki skalne. Eksponowana część tego pełnowymiarowego gontu laminowanego tworzy większą trójwymiarowość w porównaniu ze standardowym gontem. Do wyboru jest jeden z siedmiu ciepłych, rustykalnych kolorów.

To coś więcej niż gont

Podsumowanie

W ramach podsumowania warto podkreślić, że gonty BP to produkty klasy Premium i Prestige w pokryciach dachowych w dziale gontów bitumicznych, a co najważniejsze, w bardzo dobrych, przystępnych cenach. Parametrami nie odbiegają od porównywalnych produktów dostępnych w Polsce, a niejednokrotnie nawet je przewyższają.
Na uwagę zasługuje również cały system BP RoofSYSTEM składający się ze wszystkich elementów, jakie są niezbędne do prawidłowego ułożenia pokrycia. Chodzi m.in. o podkład BPSuperMAT – poliestrowy podkład, wentylację, uszczelniacze i inne akcesoria.

Więcej informacji:
infolinia: 801 501 524
tel.: +48 32 261 49 99
email: biuro@bpgonty.pl
www.gontkanadyjski.pl
www.facebook.pl/bpgonty

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 22 marca, 2016

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. miros
    czwartek, 5 października, 2017

    W Kanadzie dużo osób kryje swoje domy gontem, tymczasem u nas jest to mało popularne rozwiązanie. Sądzę, że warto zwrócić uwagę na takie pokrycie dachowe, choćby z tego względu, że jest niedrogie. Jak producent udziela gwarancji dożywotniej, to o czymś to świadczy. Jestem posiadaczem dachu wykonanego z gontu everest i jestem zadowolony, chociaż znajomi nadal się dziwią, że pokryłem dach akurat takim materiałem.

  2. Iwka 1
    piątek, 1 lutego, 2019

    BP RoofSystem to faktycznie profesjonalne pokrycie dachu.Uważam,ze nie nalezy oszczędzać i wybierac najtańszych producentów,ponieważ wady materiałów wyjdą z czasem.

Podobne artykuły