Rynny

Trendy w branży dekarskiej na 2018 r.

Na pytanie o trendy w branży dekarskiej na rok 2018, specjaliści Galeco, producenta systemów rynnowych, odpowiadają: proste formy, stonowane kolory, innowacyjne produkty.

Zdaniem ekspertów Galeco, polskiego producenta systemów rynnowych, najważniejszymi trendami w branży dekarskiej w roku 2018 będą minimalizm i wynikająca z tego stylu czystość formy.

system rynnowy Galeco Stal2 system rynnowy Galeco Stal2

Już od kilku lat zauważyć można postępujący trend, wedle którego bryły budynków, są upraszczane  – zauważa Marcin Przybyłek, Szef Śląskiego Biura Handlowego Galeco. W południowej części Polski największą popularnością cieszą się dziś projekty domów z dachami dwuspadowymi i kopertowymi, jednak w przeciwieństwie do lat poprzednich, projektanci i inwestorzy coraz częściej decydują się także na budowę obiektów z dachami płaskimi. Fakt ten wynika między innymi ze stale powiększającej się oferty handlowej producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych, która pozwala architektom na kreowanie naprawdę oryginalnych projektów.

system rynnowy Galeco Bezokapowy system rynnowy Galeco Bezokapowy

Jacek Polak

– Dziś śmiało możemy powiedzieć, że rynek budowlany mocno zmienił się na przestrzeni ostatnich lat – stwierdza Jacek Polak. Inwestorzy stali się bardziej świadomi swoich wyborów, przez co częściej stawiają na lepsze jakościowo i droższe produkty – wszystko w oczekiwaniu pożądanego efektu.

Jak podkreślają eksperci, płaskie dachy stają się charakterystyczną cechą domów wznoszonych w województwach pomorskim i zachodniopomorskim.

Projektanci uwzględniają je jako element nad wykuszem bądź jako zadaszenie garażu, które dodatkowo pełni funkcję tarasu – stwierdza Jacek Polak, Szef Pomorskiego Biura Handlowego w Gdyni. Minimalistyczny trend wymusza na inwestorach i architektach poszukiwanie nowoczesnego wyglądu także pozostałych elementów dachu, a to z kolei wpływa na rosnące zainteresowanie systemami rynien ukrytych lub orynnowaniem o nowatorskim kształcie. Właściciele domów coraz częściej decydują się na rynny o przekroju kwadratowym.

Sztafeta trendów

Trendy w branży dekarskiej na 2018 rok wynikają ze zmian mody zachodzących w budownictwie i architekturze, tak samo jak w modzie odzieżowej, czy w innych dziedzinach sztuki. Nie zmienia się jedno: oczekiwanie klientów, którzy pragną otrzymać produkt najwyższej jakości. Dotyczy to również wyboru takich produktów, jak rynny, a klienci coraz częściej nie oszczędzają na jakości.

To nie wszystko: niezwykle istotna stała się dla klientów estetyka domów i ich wykończeni. Czasem kształt rynny lub materiał, z którego została wyprodukowana, jest dla klienta mniej ważny niż sposób w jaki rynna komponuje się z dachem i wpływa na wygląd ściany budynku.

system rynnowy Galeco Bezokapowy system rynnowy Galeco Bezokapowy

Kapryśna pani moda

Marcin Przybyłek

– Obserwując dynamikę sprzedaży, z roku na rok obserwujemy wzrost zakupu orynnowania stalowego – stwierdza Marcin Przybyłek. Ma to związek ze wspomnianą już większą świadomością klientów – rynny stalowe objęte są z reguły bardzo długim okresem gwarancji, uchodzą zatem za dobrą inwestycję na lata – dodaje.

Kolory elewacji, dachu i rynien powinny ze sobą współgrać, to bowiem pozwala uzyskać estetyczny i harmonijny wygląd. Co nie znaczy, że powinny one być identyczne. Wykorzystanie palety barw koloru i odpowiedni dobór odcieni przynosi estetyczny i wyrafinowany efekt. Nie warto przy tym stawiać na najmodniejsze barwy sezonu, ponieważ gdy wyjdą z mody dom stanie się passe, a to inwestycja wieloletnia. Warto zatem pamiętać, że wybór klasyki sprawi, że zawsze będzie ona stylowa.

Najpopularniejsze do niedawna orynnowanie w odcieniu brązu, cegły i wiśni odchodzi dziś w zapomnienie – zauważa Marcin Przybyłek z firmy Galeco. Natomiast pięknie prezentują się domy z jasną elewacją i wykończone elementami z drewna lub kamienia, a ich świetnym dopełnieniem są czarne, grafitowe lub antracytowe systemy rynnowe, nadające tym budynkom ponadczasowego charakteru. Bądźmy jednak ostrożni i nie wprowadzajmy zbyt dużej ilości kolorów, aby w rezultacie nie zapanował chaos i nieład.

4.8/5 - (34 votes)

Data publikacji: 25 listopada, 2017

Autor:

4.8/5 - (34 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Artur
    środa, 30 października, 2019

    teraz nowoczesne rynny są wbudowane w elewacje i dach, patrząc na budynek prawie ich nie widać, ładnie komponują się z całością. trend wizualny nieco zmienił się, jednak funkcjonalność rynien ciągle ten sam.

Podobne artykuły