Izolacje

Wielowymiarowe korzyści wynikające z zastosowania membran dachowych wysokiej klasy

Wykorzystanie na dachu membran wysokiej jakości niesie ze sobą wiele pożytków czysto budowlanych, ale również zyski materialne, zarówno dla dekarza, jak i inwestora. Produktem gwarantującym takie korzyści jest wysokoparoprzepuszczalna membrana klasy premium – Climateq PRO 210 FOCUS, najnowszy produkt firmy WABIS.


focus_wwwFOCUS – jakość, której niełatwo dorównać – tak pokrótce można scharakteryzować najnowszy produkt polskiego producenta membran i akcesoriów dachowych, firmy WABIS. Laboratoryjny system kontroli jakości, staranna selekcja dostawców oraz wyjątkowo rygorystyczna weryfikacja produktu finalnego to cechy produkcji FOCUSA. Wartością dodaną, której ani inwestor ani dekarz nie jest świadomy, a która ma bezpośredni wpływ na klasę oferowanego produktu, jest odpowiednia, wysoka wiedza i doświadczenie pracowników oraz nowoczesny park maszynowy. Połączenie tych składowych, wraz najwyższej jakości surowcami, pozwala na „zbudowanie” świetnego produktu.

Membrana o znakomitych parametrach to inwestycja na lata

Membranę FOCUS cechuje, jak całą linię CLIMATEQ, struktura plastra miodu oraz ciemnozielony kolor, który zabezpiecza warstwę funkcyjną absorbując promienie słoneczne, a dzięki temu doskonale sprawdza się podczas układania w słoneczne dni. Masa produktu i specjalnie dobrane warstwy gwarantują niezmienne funkcjonowanie membrany FOCUS przez długie lata. Wysokie wytrzymałości – 440 i 330 N/5 cm i wysoka gramatura 210 g/m2 to nie jedyne parametry, które przemawiają za wyborem tego produktu. Korzyści płynące z bardzo wysokiej paroprzepuszczalności, tzw. „oddychania” produktu (sd = 0,015 m) oraz świetnej wodoszczelności (zbadany poziom słupa wody 6,5 m) są jednoznaczne – sucha więźba dachowa i sucha termoizolacja! Są to realne korzyści finansowe dla inwestora i użytkownika budynku, kumulujące się przez wiele lat bezproblemowej eksploatacji. Wynika z tego również zysk dla dekarza, który układając poprawnie membranę tak wysokiej klasy zapewnia sobie gwarancję jakości swojej pracy i zadowolone grono klientów.

Ekologia i oszczędności

Wysoka paroprzepuszczalność zastosowanej membrany jest istotna dla dachów spadzistych, ocieplonych, których poddasze jest użytkowe. Wpływa bardzo korzystnie na utrzymanie dobrego mikroklimatu w pomieszczeniach oraz utrzymuje drewno i termoizolację w stanie suchym. Sucha termoizolacja jest kluczowym elementem zabezpieczenia termicznego budynku – zimą ciepło nie ucieka, latem nie wchodzi do pomieszczeń. Zatem w zimie mniej ogrzewamy, a w lecie nie musimy używać klimatyzatorów – jakość i cechy produktu przekładają się realnie na nasze oszczędności!
Należy wiedzieć, że membrany o niższych gramaturach szybciej tracą swoje walory wraz z upływem czasu. Dlatego, dla własnego komfortu, podczas podejmowania decyzji o zakupie membrany, należy wziąć pod uwagę zastosowanie membran o wysokich gramaturach, jak na przykład FOCUS – 210 g.
Różnica wydatków poniesionych podczas zakupu membrany wyższej klasy zwróci się niezwykle szybko i ostatecznie wraz z upływem czasu będzie procentować – niższe koszty ogrzewania i chłodzenia oraz zdrowy mikroklimat.

Więcej na www.wa-bis.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 17 stycznia, 2016

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły