Łączniki

Wkręty do drewna fischer Power-Fast jako odpowiedź na potrzeby rynku

Wkręty do drewna fischer Power-Fast jako odpowiedź na potrzeby rynku

Grupa fischer od ponad 70 lat wytycza kierunki rozwoju pod względem nowych technologii zamocowań. Nasz asortyment obejmuje zamocowania tworzywowe, kotwy stalowe i systemy kotew chemicznych, jak również bogaty asortyment wkrętów. Wśród wkrętów oferowanych przez fischer są wkręty konstrukcyjne, do płyt wiórowych, z pełnym gwintem, do suchej zabudowy i wkręty tarasowe oraz specjalne. Strop, wiata garażowa, zadaszenie tarasu, altana – to tylko kilka przykładów drewnianych konstrukcji, do budowy których niezbędne są wytrzymałe wkręty do drewna. Pomocne mogą okazać się wkręty konstrukcyjne Power-Fast lub ich następca Power-Fast II.

Wkręty Power-Fast

Wkręty typu Power-Fast odznaczają się prostotą, wyjątkowo dużym bezpieczeństwem i dobrą relacją jakości do ceny. Specjalna końcówka i geometria gwintu zapewnia szybkie początkowe nawiercanie i wkręcanie. Różne kształty łba i specjalna technologia umożliwiają wkręcanie blisko krawędzi drewna, bez jego rozszczepiania i tworzenia zadziorów. Europejska Ocena Techniczna potwierdza wysoką nośność wkrętów fischer i gwarantuje podwyższone bezpieczeństwo mocowania. Zawiera ona także mocowania izolacji termicznej na dachach i na fasadach. Wkręty te umożliwiają montaż bez wstępnego nawiercania, zarówno w drewnie miękkim, jak i twardym. Można je również wkręcać przy użyciu wkrętarek z udarem stycznym. Wkręty do konstrukcji drewnianych to szybka alternatywa dla wkrętów wg DIN 571. Sześciokątny łeb pozwala na użycie kluczy nasadowych, a gniazdo gwiazdkowe TX zapewnia najlepsze przekazywanie siły przy maksymalnej stabilności bitu. Gwint częściowy pozwala na pewne łączenie elementów metalowych do drewna. Wkręty Power-Fast są szczególnie łatwe w montażu bez konieczności wiercenia dzięki specjalnemu kształtowi gwintu. Gwint Power-Fast dochodzi do samej końcówki i zapewnia szybkie wcinanie się w materiał podłoża.

Wkręty do drewna fischer Power-Fast jako odpowiedź na potrzeby rynku

Wkręty Power-Fast II Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych wkrętów do drewna Power-Fast II ponownie rozszerzyliśmy asortyment naszych produktów. Wkręty te przekonują swoją wyższą nośnością oraz jeszcze łatwiejszym i szybszym montażem. Wkręty do drewna fischer dają użytkownikowi pewność, że – pod warunkiem prawidłowego zamocowania – połączenie elementów będzie bardzo trwałe i wytrzyma spore obciążenia. Uniwersalne wkręty zwykle można stosować zarówno do elementów z drewna twardego (np. dąb), jak i miękkiego (np. sosna). Można ich również używać do drewna klejonego czy płyt wiórowych. Tak szerokie zastosowanie ma np. uniwersalny wkręt do drewna fischer Power-Fast FPF II CTP BC, dostępny w ponad 140 wariantach, zróżnicowanych pod względem średnicy, długości i rodzajów gwintu. Szukając wkrętów do drewna, które sprawdzą się w konkretnym przypadku, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Pod tym względem można podzielić je na dwie grupy: wkręty ocynkowane ze stali, oraz wkręty ze stali nierdzewnej. Które wybrać? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od miejsca, w którym wkręty będą zastosowane. Jeżeli mocowanie będzie narażone na działanie wilgoci (np. na tarasie), lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wkrętów ze stali nierdzewnej.

Wkręty do drewna fischer Power-Fast jako odpowiedź na potrzeby rynku

Przy projektowaniu konstrukcji drewnianych warto przyjrzeć się także modułowi WOODFIX, który jest częścią oprogramowania fischer FIXPERIENCE. Moduł służy do projektowania mocowań izolacji dachowej z użyciem wkrętów fischer o różnym kształcie, a także mocowań materiałów izolacyjnych odpornych na nacisk. Moduł automatycznie określa efekt działania wiatru śniegu na podstawie podanego kodu pocztowego. Wartości te można też wprowadzać ręcznie. Wkręty fischer, zarówno z gwintem częściowym, jak i pełnym pokrywają zapotrzebowanie dla wszystkich zastosowań budowlanych, ciesielskich i stolarskich.


Data publikacji: 31 grudnia, 2021Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły