Cieśla

Wkręty do drewna firmy EUROTEC

We wkrętach Eurotec na uwagę zasługuje odporność na korozję oraz szybki montaż. Zalety w tym zakresie uzyskano dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Wkręty talerzowe i stożkowe Eurotec Paneltwistec AG blue+

Wkręty talerzowe Eurotec Paneltwistec AG blue+ (fot. 1) cechuje przede wszystkim duża średnica łba, co zapewnia podwyższenie wartości momentu dokręcania. Ważne są przy tym bardzo dobre właściwości w zakresie przeciągnięcia główki przez drewno.
Wkręty stożkowe Paneltwistec AG blue+ znajdują zastosowanie przede wszystkim w stolarstwie i elementach konstrukcyjnych. Warto zwrócić uwagę na żeberka frezujące pod główką – tym sposobem wkręt jest zagłębiany w materiale nie powodując pęknięć i deformacji drewna.

Na szczególną uwagę zasługuje końcówka AG. Jej istotną cechą jest odpowiednia geometria pozwalająca na zmniejszenie momentu obrotowego niezbędnego do wkręcenia. Należy podkreślić, że zmniejsza się ryzyko oddłubania i rozszczepienia drewna w czasie wkręcania. Jak wiadomo zjawiska te bardzo często występują przy tradycyjnych wkrętach.

Wkręty Paneltwistec do łupka

Z oferty firmy Eurotec wybrać można również wkręty przeznaczone do mocowania łupka (fot. 2). Mają one średnicę 4 mm oraz główkę talerzową, Materiał wykonania stanowi natomiast stal nierdzewna, hartowana.

Wkręty regulacyjne Justitec

Interesujące rozwiązanie stanowią wkręty do regulacji łat Justitec (fot. 3), które mogą być stosowane do wszystkich gatunków i rodzajów drewna. We wkrętach Justisec na uwagę zasługuje brak konieczności nawiercania wstępnego oraz krótki czas montażu. Zastosowanie specjalnych pierścieni poziomujących na trzpieniu pozwala na dostosowanie odległości mocowanego elementu od podłoża. Nie mniej ważna jest przy tym wysoka wytrzymałość powstałego połączenia.

Wkręty Topduo

We wkrętach Topduo (fot. 4) przewidziano konstrukcję z podwójnym gwintem w powłoce Blue+. Wkręty tego typu są przeznaczone do izolacji nakrokwiowej wykonanych zarówno w postaci wełny mineralnej jak i pianki poliuretanowej. Kluczową rolę odgrywa wysoki poziom wytrzymałości na wyrywanie w połączonych elementach.

Wkręty Terrasotec

Nowe wkręty Terrasotec (fot. 5) wykonane są ze stali nierdzewnej A2, co zapewnia maksymalną ochronę przed korozją, a mała główka gwarantuje estetyczny wygląd. Ważny jest gwint dociągający, dzięki któremu zyskuje się pewny montaż i elastyczne połączenie. W nowych wkrętach Terrasotec zmieniono geometrię gwintu. Komfort podczas pracy poprawi plastikowe opakowanie.

Kotwy do betonu

Kotwy do betonu (fot. 6) z oferty firmy Eurotec pozwalają na montaż przelotowy i wstępny w otworach nawierconych w niezarysowanym betonie. Materiał wykonania stanowi stal ocynkowana galwanicznie. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka nośność w betonie niezarysowanym, przez co można zachować minimalne odstępy osiowe i brzegowe. Zredukowana głębokość zakotwienia i duża oferta rozmiarów pozwalają na szeroki zakres zastosowań. Każda kotwa ma klips rozporowy, który zapewnia maksymalną wytrzymałość na duże obciążenia, a więc punkty mocowania są zredukowane do minimum.

Kontakt:
Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

4.9/5 - (22 votes)

Data publikacji: 8 lutego, 2016

Autor:

4.9/5 - (22 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Zenon K.
    wtorek, 5 marca, 2019

    Przygotowując się do wiosennych prac w ogrodzie, gdzie powstać mają różnego rodzaje budowle z drewna natknąłem się na artykuł o wkrętach f-my Eurotec. Dzięki niemu wiem już jakich wkrętów mam użyć aby mocowania były trwałe i pewne. Wkręty talerzowe i stożkowe Paneltwistec AG Blue+ z pewnością pojawią się podczas tych prac. Żeberka frezujące zapobiegające deformacji i pękaniu drewna, mały moment obrotowy niezbędny do wkręcenia to ważne zalety wkrętów f-my Eurotec. Skorzystam też z kotw do betonu.

  2. Alek O.
    sobota, 4 maja, 2019

    W trakcie budowania wiaty zobaczyłem, iż pracujący monterzy używają jakichś nietypowych wkrętów. Po krótkiej rozmowie z nimi wiedziałem już, że aby wszelkie mocowania były trwałe to użyte muszą być wkręty ciesielskie. Niektóre z nich miały opakowania f-my Eurotec. Tak więc teraz już wiem gdzie mam szukać i czego mi potrzeba przy kolejnych pracach z drewnem.

Podobne artykuły