Łączniki

Wkręty do izolacji nakrokwiowych EuroTec TOP DUO. Stabilne i sztywne połączenie izolacji nakrokwiowej.

Choć izolacja nakrokwiowa dachów skośnych cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem, wybór odpowiednich produktów, niezbędnych do jej właściwego montażu, nadal stanowi wyzwanie. Nic w tym dziwnego – w końcu na rynku dostępna jest szeroka gama materiałów i akcesoriów, wykonanych z różnych materiałów, o zróżnicowanych parametrach i cenach. Dlatego podpowiadamy, jakie wkręty wybrać, by zapewnić stabilne i sztywne połączenie izolacji nakrokwiowej na lata.

Do izolacji nakrokwiowych najczęściej wykorzystuje się sztywne płyty PIR bądź tzw. izolację miękką, tj. wełnę skalną i wełnę drzewną. Niezależnie od tego, który materiał wykorzystamy, w celu eliminacji ryzyka degradacji zarówno izolacji, jak i całego dachu, podstawą jest prawidłowy montaż, wykonany przez doświadczonych fachowców, z użyciem odpowiednich wkrętów, i co bardzo ważne, we właściwej ilości, zależnie od stref dachu.

Konsekwencje użycia złych wkrętów w izolacji nakrokwiowej

Typowe łączniki – wkręty ciesielskie z pojedynczym gwintem, które nierzadko znajdują zastosowanie przy montażu izolacji nakrokwiowej, na skutek dosychania kontrałaty oraz dodatkowych obciążeń, wynikających z działania warunków atmosferycznych, narażone są na zjawisko niewłaściwego obciążenia wkrętu. Z czasem może się to przyczynić do mniejszej stabilności i sztywności połączenia.

Wkręty do izolacji nakrokwiowych EuroTec TOP DUO

Wkręty do izolacji nakrokwiowych EuroTec TOP DUO

W celu wyeliminowania problemu nadmiernego nacisku na materiał izolacyjny zaleca się stosowanie wkrętów TOP DUO firmy EuroTec, których najważniejszą cechą jest podwójne gwintowanie, zapewniające nie tylko stabilne osadzenie wkrętów w powierzchni roboczej, ale również optymalne utrzymanie poszczególnych elementów w jednej niezmiennej pozycji. Dzięki nim, nawet jeśli płyta izolacyjna, która znajduje się pod łatą dociskową opadnie, łata trzymająca zostanie w pierwotnej pozycji. Należy pamiętać, że ma to szczególne znaczenie w przypadku stosowania miękkich materiałów izolacyjnych, których dociśnięcie przyczynia się do utraty parametrów termicznych.

Montaż izolacji nakrokwiowej z wkrętami EuroTec

Technologia montażu izolacji nakrokwiowej z wkrętami TOP DUO z podwójnym gwintem, zakłada zastosowanie łączników osadzonych pod dwoma różnymi kątami:

  1. Pod kątem 90° do płaszczyzny połaci dachowej, które przenoszą siły ssące.
  2. Pod kątem 65° do płaszczyzny połaci dachowej, które kompensują siłę ścinającą, spowodowaną obciążeniem dachu.

Ponadto, zaleca się również, zwłaszcza przy dachówkach płaskich, użycie regulacyjnych wkrętów EuroTecJustitec do mocowania łat. Za sprawą kołnierza stablilizującego, znajdującego się pod główką wkrętu, umożliwiającego pełną regulację – poziomowanie łat, zyskamy trwałe i precyzyjne zamocowanie o pożądanej jakości.

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5
58099 Hagen
tel. +49 2331 – 6245-0

Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@eurotec.team

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 25 grudnia, 2021

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły