Łączniki

Wkręty konstrukcyjne SCHARF, czyli Jakość Czyni Cuda

Od kilku lat jednym z najszybciej rozwijających się produktów w branży zamocowań są wkręty ciesielskie. Coraz więcej cieśli i dekarzy używa tych produktów, a popyt na nie rośnie bardzo szybko. Na fali tego zapotrzebowania powstała marka Scharf, której głównym atutem od samego początku miała być jakość. I to, jak pokazuje szybki rozwój marki, był strzał w dziesiątkę. Okazało się, że hasło CCC nie musi być jedynym, na jakim mogą się rozwijać produkty budowlane w Polsce.

Zamiast niego lepiej zastosować hasło JCC, czyli Jakość Czyni Cuda. Wydawałoby się, że będzie prawie niemożliwe, by zaistnieć wśród tak wielu producentów bądź importerów tego typu zamocowań, i to z produktem, który nie jest najtańszy na rynku. Natomiast rzeczywistość okazała się inna. Wykonawcy bardzo szybko docenili jakość wkrętów w biało-niebieskich pudełkach oznaczonych marką SCHARF.
Co ciekawe, jedną z najczęściej wymienianych przez fachowców zalet wkrętów ciesielskich SCHARF jest coś wydawałoby się tak oczywiste, że nie powinno się o tym pisać, czyli że są idealnie proste. Natomiast każdy wykonawca wie ile nerwów i kłopotów powoduje, gdy stojąc na kilkumetrowej drabinie próbuje się wkręcić trzystumilimetrowy wkręt, który nie jest idealnie prosty i przy próbie wkręcania zaczyna bić tak, że utrzymanie wkrętarki jest nie lada wyczynem. Wkręty ciesielskie SCHARF są oferowane w długościach od 60 do 400 mm i, szczególnie dla tych o długości powyżej 200 mm idealne wykonanie na etapie produkcji ma olbrzymie znaczenie.

Ostra końcówka z nacięciem ułatwiająca wkręcanie

Ostra końcówka z nacięciem ułatwiająca wkręcanie

Element rozwiercający zmniejszający opory części gładkiej

Element rozwiercający zmniejszający opory części gładkiej

Następnymi zaletami ułatwiającymi wkręcanie są ostra końcówka z nacięciem zapewniająca łatwe wejście w drewno, frez na gwincie, który przecina włókna drewna zmniejszając moment dokręcający i element rozwiercający znajdujący się między częścią nagwintowaną wkręta a częścią gładką. Rozwiercenie otworu za gwintem powoduje mniejsze opory niż tarcie części gładkiej o ściany otworu. Dodatkowo we wkrętach SCHARF opory tarcia są minimalizowane poprzez nałożenie warstwy specjalnego wosku, który – choć na pierwszy rzut oka niewidoczny – to przy wkręcaniu, szczególnie długich wkrętów, wykonuje doskonałą pracę zmniejszając moment obrotowy.

Innymi cechami wkrętów ciesielskich, na które warto zwrócić uwagę, są ich właściwości zapewniające odpowiednią wytrzymałość konstrukcji po skręceniu. Jedną z takich cech jest odpowiednia długość gwintu, który jak wiemy w dużej mierze odpowiada za wytrzymałość wkręta na wyrywanie. Konstrukcyjne SCHARFy o średnicy 8 mm i od długości śruby 140 mm mają gwint o długości 100 mm, co zapewnia jeszcze lepsze trzymanie w drewnie. Oprócz tego przy grubości 8 mm łeb wkrętów SCHARF ma średnicę 22 mm, co zapewnia idealny docisk do materiału mocowanego.

Łepek talerzowy o średnicy 22 mm

Łepek talerzowy o średnicy 22 mm

Frez na gwincie przecinający włókna drewna

Frez na gwincie przecinający włókna drewna

Dodatkowym elementem ułatwiającym pracę na budowie jest rzecz bardzo niepozorna, aczkolwiek nabierająca znaczenia, gdy jej zabraknie, czyli bit, dzięki któremu można wkręcić wkręty konstrukcyjne z łbem na torx. Aby uniknąć dodatkowego stresu spowodowanego szukaniem bitów na budowie, wszystkie pudełka wkrętów konstrukcyjnych SCHARF są w nie wyposażone. Jeśli chodzi o markę SCHARF, to oprócz wkrętów ciesielskich warto również zwrócić uwagę wykonawców związanych z dachami na wkręty do poziomowania, które znacznie ułatwiają i przyspieszają mocowanie łat, jak i na gwoździe łączone na papierze do gwoździarek pneumatycznych i gazowych. Te produkty znacznie skracają czas odpowiedniego zamocowania elementów drewnianych i, co najważniejsze, również cechuje je dewiza JCC, ale to już temat na inny artykuł.

Kontakt
tel. 607 41 43 42
biuro@scharf.com.pl
www.scharf.com.pl

5/5 - (50 votes)

Data publikacji: 20 marca, 2019

Autor:

5/5 - (50 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. wyborca
    sobota, 30 marca, 2019

    Łączniki ciesielskie mają pierwszorzędne znaczenie dla wytrzymałości łączonych konstrukcji budowlanych. Dlatego ich wytrzymałość, łatwość wkręcania a także materiał, z którego są wykonane powinien decydować o ich wyborze. Generalnie nie należy kierować się jedynie ceną, a warto wybrać wkręty ze średniej bądź wyższej póki cenowej.

Podobne artykuły