Kolektory słoneczne

Wykorzystaj moc słońca – kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Mimo, że Polska pod względem klimatu to nie Hiszpania, to i tak rośnie ilość zwolenników tych urządzeń. Bowiem nasłonecznienie w naszej ojczyźnie jest zupełnie wystarczające, aby w sposób efektywny wykorzystywać moc promieni słonecznych.

Dobrze zaprojektowana i zamontowana instalacja powinna w naszych warunkach pokryć ok.60% rocznego zapotrzebowania na ciepło do przygotowania ciepłej wody użytkowej i tym samym o tyle obniżyć związane z tym koszty. Kolektory BRASS SOLAR TCA2, obecne już jakiś czas na rynku, to wysokowydajne płaskie urządzenia nie tylko doskonale spełniające swoją podstawową rolę, ale mające mnóstwo innych zalet.

Są nimi bez wątpienia: duża moc, najwyższa jakość, bezpieczeństwo, łatwość montażu i doskonały wygląd.

Czy wiesz, że….. już 1,5 m2 powierzchni kolektorów BRAAS SOLAR dla 1 osoby pozwala zredukować koszty podgrzewu ciepłej wody w ciągu roku o ponad 60%.
…a w miesiącach letnich system wysokowydajnych kolektorów słonecznych BRAAS SOLAR TCA2 może podgrzać nawet 100% ciepłej wody zużywanej w gospodarstwie domowym?

A teraz policz sobie ile na tym możesz zaoszczędzić?!

Na co należy zwrócić uwagę planując zakup kolektorów słonecznych

Zakup solarów to duże obciążenie dla domowego budżetu, dlatego zanim podejmiemy decyzję o ich zakupie przede wszystkim musimy zapoznać się z istniejącymi warunkami architektoniczno-budowlanymi w miejscu przewidywanej inwestycji:
– Czy jest wystarczająca ilość miejsca na dachu dla planowanej powierzchni kolektorów słonecznych?
– Czy powierzchnia dachu, gdzie mają być zamontowane kolektory słoneczne, nie jest zacieniona przez drzewa lub inne budynki?
– Czy dach ma odpowiednio wytrzymałą konstrukcję?

BRAAS SOLAR TCA2 – kolektor montowany „na dachu” za pomocą oryginalnych dachówek montażowych doskonale dopasowanych wizualnie do systemu BRAAS i RuppCeramikaBRAAS SOLAR TCA2 – kolektor montowany „na dachu” za pomocą oryginalnych dachówek montażowych doskonale dopasowanych wizualnie do systemu BRAAS i RuppCeramika

Niebagatelne znaczenie ma też wybór instalatora, musi on mieć odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Bowiem o prawidłowym działaniu instalacji decyduje nie tylko jakość pojedynczych urządzeń, lecz także ich prawidłowe zestawienie, optymalizacja wielkości zasobnika, powierzchni kolektorów i innych komponentów, a także montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Inne akcesoria do systemu solarnego Braas

Obok kolektorów w skład nowej kategorii produktów w ofercie BRAAS weszły mocowania do kolektorów oraz dachówki przejściowe idealnie pasujące do dachów każdego typu (wizualnie dopasowane do dachówek BRAAS i RuppCeramika) oraz pełna oferta akcesoriów.

W ofercie znalazły się także wysokiej jakości zbiorniki ciepłej wody BRAAS SOLAR FW z zamontowaną fabrycznie stacją solarną, regulatorem i osprzętem hydraulicznym oraz wysokosprawne zbiorniki dwufunkcyjne BRAAS SOLAR CW+ ze zintegrowanym solarnym systemem warstwowym zapewniającym szybki dostęp do ciepłej wody. BRAAS oferuje także pozostałe elementy systemu solarnego ułatwiające montaż oraz zapewniające kompletny system najwyższej jakości dla wygody klienta. Dzięki temu kompletny system solarny możemy nabyć u jednego dostawcy.

Kolektory słoneczne Braas to coś więcej niż zwykłe solary, mogą stać się stylowym dodatkiem dekoracyjnym, który poprawi estetykę dachu i sprawi, że nasz dom nabierze nowoczesnego wyglądu. O poczynionych oszczędnościach nie wspominając.

ASZ

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 11 czerwca, 2013

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły