Bogatsza oferta Velux dla dachów płaskich

 

VELUX może poszczycić się najszerszą gamą okien do płaskiego dachu, uzupełnioną m.in. o okno wyłazowe i oddymiające. Szeroka gama rozmiarów, wariantów oraz akcesoriów sprawia, że oferta VELUX zapewnia kompleksowe rozwiązanie pozwalające doświetlić ostatnią kondygnację domu.

W roku 2008 firma VELUX wprowadziła na rynek okna do dachów płaskich o znakomitych parametrach izolacyjnych. Charakteryzują się one najlepszym na rynku współczynnikiem przenikania ciepła równym 0,72 W/m2K (według normy EN 1873). Obecnie oferowane są w wersji nieotwieranej CFP lub otwieranej elektrycznie CVP. Ponieważ VELUX dba o bezpieczeństwo, wszystkie modele zostały wyposażone w szybę bezpieczną klejoną o klasie odporności P2A. W miejscach szczególnie narażonych na włamanie VELUX proponuje zastosowanie okien antywłamaniowych –Q ze wzmocnioną konstrukcją.

Dzięki szerokiej gamie rozmiarów, a także akcesoriów montażowych okna można zastosować niemal w każdej sytuacji konstrukcyjnej. Dostępnych jest aż 9 rozmiarów w szerokości od 60 do 150 cm, w kształcie prostokąta lub kwadratu. W ofercie znajduje się rama podwyższająca ZCE, która pozostawia więcej miejsca na poszycie w przypadku dachów żwirowych lub zielonych. Profile mocujące ZZZ ułatwiają z kolei mechaniczny montaż pokrycia innego niż papa.

Możliwość wyboru zewnętrznych kopuł matowych lub przezroczystych w zależności od oczekiwanego poziomu prywatności zapewnia wysoki komfort użytkowania. Kopuły wykonane są z akrylu lub poliwęglanu. Okno zapewnia dobrą izolacyjność akustyczną – nawet przy ulewnym deszczu hałas nie przekracza 46 dB. Dla zwiększonej wygody oknami można sterować zdalnie z dowolnego miejsca w domu za pomocą pilota, działającego w technologii radiowej io-homecontrol®. System ma szerokie możliwości programowania i współpracuje z innymi produktami działającymi w tej technologii.

Rolety plisowane elektryczne w kilku atrakcyjnych kolorach ochronią dom przed słońcem latem i chłodem w zimie, jednocześnie będąc wyjątkowym estetycznym akcentem. Nowością jest markiza solarna MSG montowana między szybą a kopułą. Efektywnie blokuje ona promienie słoneczne i chroni przed przegrzewaniem. Zarówno instalacja, jak i obsługa za pomocą pilota są bardzo proste.

Okna do płaskiego dachu, a także rolety charakteryzują się wyjątkową estetyką, która nie zakłóci harmonii wnętrza. Wszystkie siłowniki i mechanizmy sterowania elektrycznego są ukryte w konstrukcji, dzięki czemu są zupełnie niewidoczne, gdy okno jest zamknięte. Wysokiej jakości PCV z jakiego są wykonane okna zachowa nieskazitelną biel przez długie lata, a w ich profilach przygotowano wrąb dostosowany do łatwego i estetycznego zamontowania płyt wykończenia wnęki.

Uzupełnieniem oferty okien do płaskiego dachu są dwa nowe specjalistyczne produkty: ciepłe okno wyłazowe CXP oraz całkowicie automatyczne okno oddymiające CSP z wyjątkowym, mechanizmem nożycowy napędzanym dwoma silnikami. W przypadku zagrożenia pożarowego okno podnosi się automatycznie do góry o 50 cm umożliwiając swobodne przewietrzanie wnętrza. Na codzień w celach wentylacyjnych można okno podnieść na wysokość 15 cm. Okno CSP dostępne jest w dwóch rozmiarach: 100×100 cm i 120×120 cm.

Wszystkie okna do płaskiego dachu VELUX charakteryzują się niespotykaną dbałością o każdy detal ich wykonania, dzięki czemu doskonale nadają się nawet do najbardziej eleganckich wnętrz. Znajdą zastosowanie nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także komercyjnych lub użyteczności publicznej takich jak: hotele, szpitale, przedszkola i szkoły.

Data utworzenia: 04.03.2013

Więcej na temat:
Bogatsza oferta Velux dla dachów płaskich
5 (100%) 2 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także