Okna dachowe

Dom inteligentny w zasięgu ręki – FAKRO smartHome

W dzisiejszych czasach technologia staje się coraz bardziej powszechna w naszym życiu, a także wkracza do naszych domów. Szukamy rozwiązań, które poprawią nasz komfort życia, zaoszczędzą czas i pieniądze oraz zmniejszą ilość obowiązków. Dom inteligentny wydaje się być idealnym rozwiązaniem na te potrzeby.

Smarthome to zastosowanie inteligentnej automatyki w naszym domu, które sprawia, że staje się on nie tylko bezpieczny i oszczędny, ale również bardziej komfortowy. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał inteligentnych rozwiązań w naszym domu, warto zastanowić się nad ich implementacją już na etapie budowy. Montując okna dachowe czy fasadowe, drzwi wejściowe czy bramy garażowe, warto wybrać produkty, które są przystosowane do budynków typu smart. Firma FAKRO oferuje takie produkty, i można nawet powiedzieć, że jest “pierwszą firmą” w branży stolarki otworowej stosowanej w inteligentnych budynkach. FAKRO nie tylko dostarcza produkty, ale także projektuje kompleksowe rozwiązania dla domów inteligentnych.

Projekt FAKRO smartHome zapewnia profesjonalne doradztwo, dobór odpowiednich produktów oraz wsparcie techniczne i konfiguracyjne, wraz ze schematami elektrycznymi. Indywidualny projekt jest przygotowywany specjalnie dla każdego klienta i może zostać zakupiony w FAKRO w stałej cenie 300 PLN.

Dom inteligentny w zasięgu ręki – FAKRO smartHome

Co warto przemyśleć?

Przy projektowaniu inteligentnego domu warto zadać sobie kilka pytań, aby zapewnić jego lepszą funkcjonalność. Na początku należy zdecydować, czy urządzenia smart powinny być połączone kablem czy bezprzewodowo, co ułatwi ich rozbudowę w przyszłości. Ważne jest również wykorzystanie stolarki, która jest gotowa do zastosowania w domach inteligentnych, co pozwoli na zdalne sterowanie oknami i drzwiami. W zależności od naszych potrzeb, możemy wyposażyć dom w różne czujniki, detektory czy kontaktrony, a następnie zarządzać nimi za pomocą scenariuszy. Istotne jest również przygotowanie instalacji elektrycznej, która umożliwi podłączenie urządzeń smart w przyszłości.

Dom inteligentny w zasięgu ręki – FAKRO smartHome

Zaprojektuj swój scenariusz

Dom inteligentny oferuje wiele możliwości indywidualnych ustawień. Funkcjonalność o nazwie „Sceny” pozwala użytkownikowi na stworzenie spersonalizowanego planu działania urządzeń, a wszystkie akcje uruchamiają się automatycznie. Scena w sposób autonomiczny uruchamia urządzenia o wyznaczonej godzinie, w wybrany dzień tygodnia i do wybranej pozycji. Dzięki temu, użytkownicy mogą cieszyć się zwiększonym komfortem korzystania z domu. Innym przykładem wykorzystania inteligentnego domu jest kontrola temperatury na poddaszu. W domu smart, okna dachowe otwierają się automatycznie, gdy temperatura na poddaszu wzrasta, a zamykają, gdy spada. Inteligentne akcesoria do okien dachowych i pionowych automatycznie zasłaniają się, chroniąc wnętrza przed nagrzaniem w sezonie letnim i przed stratami ciepła w zimie.

Dom inteligentny w zasięgu ręki – FAKRO smartHome

Jak sterować domem smart

Mamy kilka możliwości sterowania domem inteligentnym. Jednym z podstawowych kontrolerów jest zaawansowany technologicznie pilot lub przełączniki naścienne. Pozwalają one nie tylko sterować pojedynczym urządzeniem, ale także kontrolować urządzenia w grupach. Sterowanie grupowe znacznie ułatwia użytkowanie automatyki domowej. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić, żebyśmy musieli ręcznie zamykać każdą roletę przed wyjściem z domu. Dzięki jednemu kliknięciu możemy uruchomić całą grupę urządzeń.

Bardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest zarządzanie domem ze smartfona, w jednej aplikacji. Produkty elektryczne FAKRO są idealnym rozwiązaniem dla domu inteligentnego, ponieważ pozwalają na kontrolę z poziomu telefonu z dowolnego miejsca na świecie, o ile jest dostęp do internetu. W aplikacji można łatwo przewietrzyć poddasze, zamknąć rolety, sprawdzić status pozostałych akcesoriów, otworzyć bramę wjazdową i garażową dla kuriera, sprawdzić, czy żelazko jest wyłączone i czy światło jest zgaszone. Produkty FAKRO smartHome mogą być również sterowane lokalnie za pomocą aplikacji, nawet bez dostępu do internetu.

Dom inteligentny to nasz strażnik

Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo domu. Firma FAKRO oferuje detektory w ramach rozwiązania smartHome, które monitorują zmieniające się warunki atmosferyczne i informują o statusie okien po wystąpieniu opadów deszczu lub silnego wiatru. Czujniki otwarcia okien w połączeniu z systemem alarmowym zapewniają dodatkowe zabezpieczenie. Detektor dymu dba o bezpieczeństwo przeciwpożarowe, a w przypadku wykrycia dymu otwiera okna dachowe w celu skutecznego oddymienia budynku.

Prawdopodobnie każdy z nas chciałby mieć więcej czasu na odpoczynek lub ulubione zajęcia. Dlatego FAKRO zaprojektował inteligentny dom, który zapewnia zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz wsparcie na każdym etapie realizacji. Inteligentny dom FAKRO to komfort, oszczędność pieniędzy i więcej czasu, aby cieszyć się życiem.

Wybierz FAKRO i ciesz się wygodą, jakiej jeszcze nie doświadczyłeś!

Więcej informacji nt. projektu FAKRO smartHome znajdziesz na www.fakro.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 26 października, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły