Ciepłe okna Roto z Termo-blokiem WD

Ciepłe okna Roto z Termo-blokiem WD
Ciepłe okna Roto z Termo-blokiem WD 

Do ogrzania domu jednorodzinnego o powierzchni ok 200 m² potrzeba ok. 100 kWh/m² energii w ciągu jednego roku. Czy to dużo? Czy warto inwestować w budowę domu energooszczędnego i pasywnego, który zgodnie z przyjętymi standardami zużywa jej odpowiednio: 40 i 15 kWh/m²/rok? Odpowiedź wydaje się oczywista. Firma Roto w swojej ofercie posiada wiele produktów dedykowanych właśnie temu budownictwu.

Okna, w których energooszczędne rozwiązania połączono z nowoczesnym designem i komfortem użytkowania, posiadają bardzo dobre parametry cieplne, są wykonane z solidnych i bardzo trwałych profili oraz posiadają wyjątkowe cechy. Fabrycznie zamontowany Termo-blok WD z fabrycznie zamontowanym fartuchem z folii paroizolacyjnej, zestaw przyłączeniowy MDA, czy możliwość regulacji pomontażowej, to tylko niektóre rozwiązania, które sprawiają, że okna Roto z powodzeniem sprawdzają się w budownictwie pasywnym i nie tylko. Dzisiaj skupimy się na jednym z nich, czyli na Termo-bloku WD.

Co to jest Termo-blok WD?

Termo-blok WD wykonany jest z polietylenu lub polipropylenu, czyli odpornych na wilgoć i bardzo trwałych materiałów. Charakteryzuje się bardzo dobrym parametrem cieplnym, jest elastyczny i łatwy w montażu. Termo-blok WD jest fabrycznie zamontowany na całej wysokości i obwodzie ramy okiennej, a w niektórych modelach okien (R6/R8 lub RotoQ) jest poszerzony o elementy do samodzielnego montażu, które dodatkowo wypełniają przestrzeni międzykrokwiową. Integralnym elementem Termo-bloku WD jest fartuch z foli paroizolacyjnej, który szczelnie skleja elementy docieplenia z ramą okienną i gwarantuje szczelne połączenie okna z wewnętrzną folią paroizolacyjną.
Termo-blok WD – dociepla połączenie okna dachowego z połacią dachową na całym obwodzie i wysokości okna, co podnosi nawet o 15% parametr cieplny okna. Fartuch z folii paroizolacyjnej – fabrycznie zamontowanej wraz z Termoblokiem WD – zapewnia szczelność. Solidne profile okna. Energooszczędny pakiet szybowy – ilość szyb oraz gaz wypełniający komory ma znaczący wpływ na parametr okna. Brak wkrętów w oblachowaniu i regulacja pomontażowa to gwarancja szczelności na długie lata.

Co daje Termo-blok WD?

Termo-blok WD, to jeden z głównych elementów tzw. ciepłego montażu okna. Zapewnia odpowiedni komfort cieplny mieszkańcom, a także przeciwdziała ewentualnemu zawilgoceniu wnęki okiennej. Punkt styku okna dachowego z konstrukcją dachu stanowi miejsce szczególnie narażone na utratę ciepła i gromadzenie się wilgoci. Rama okna dachowego jest zamontowana powyżej warstwy ocieplenia, a tym samym jest bezpośrednio narażona na działanie niskich temperatur w zimie, a wysokich w lecie. Termo-blok WD zamontowany na całej wysokości ramy, skutecznie minimalizuje mostki termiczne na całym jej obwodzie oraz zapewnia wyjątkową szczelność połączenia. Poprawia parametr cieplny całego okna o 15% oraz stanowi skuteczną barierę dla niepożądanych dźwięków docierających do wnętrza pomieszczenia przy zamkniętym oknie. Fabrycznie zamontowany Termo-blok WD wraz z fartuchem paroizolacyjnym, to duże ułatwienie dla wykonawców odpowiedzialnych za docieplenie wnęki okiennej i wykonanie szczelnej izolacji przeciwwilgociowej. Gdy okno nie jest wyposażone w te elementy, to prawidłowe docieplenie ramy okiennej, zamontowanej w wąskiej przestrzeni międzykrokwiowej stanowi nie lada wyzwanie.
Wciskanie materiału izolacyjnego w szczeliny o szerokości: 2-3 cm jest trudnym zadaniem i nie gwarantuje zachowania ciągłości izolacji. Szczelne połączenie wewnętrznej izolacji przeciwwilgociowej z ramą okienną, to również trudna i pracochłonna czynność, gdy okno nie jest wyposażone w odpowiedni fartuch. Jak widać Termo-blok WD w oknach Roto poprawia komfort i ułatwia życie nie tylko użytkownikom poddasza – podsumowuje: Tadeusz Małyska Doradca Techniczny i Trener Roto Campus.

Kontakt:
tel. 801 011 470
www.roto.pl
e-mail: biuro.pl@roto-frank.com


Ciepłe okna Roto z Termo-blokiem WD
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także