Klapy rewizyjne w suficie podwieszanym

Klapy rewizyjne w suficie podwieszanym
Klapy rewizyjne w suficie podwieszanym 

Sufity podwieszane są rozwiązaniem wykorzystywanym zarówno przez osoby prywatne – w domach jednorodzinnych, jak i inwestorów realizujących duże przedsięwzięcia budowlane – typu hotele, biurowce czy centra handlowe. We współczesnych budynkach sufity podwieszane kryją często gąszcz instalacji i są po prostu niezbędne.

Klapy rewizyjne w suficie podwieszanym

Sufit podwieszany od strony wizualnej

Sufit w każdym pomieszczeniu powinien być elementem, jeśli nie ozdobnym, to po prostu neutralnym. Obecnie projektanci mają ogromne pole do popisu. Systemy budowlane pozwalają projektować sufity o rozmaitych formach, kształtach, kolorach i zdobieniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sufit podwieszany miał dwa poziomy, miał okrągłe lub prostokątne wypusty (stanowiące elementy ozdobne) czy był ozdobiony małymi światełkami LEED. I tak w nieskończoność moglibyśmy wymienić ozdoby, jakie sufit może posiadać. Wystarczy niekiedy będąc w centrum handlowym czy hotelu spojrzeć w górę i zobaczyć, jak ciekawie taki sufit się prezentuje.

Klapy rewizyjne w suficie

Aby dostać się do instalacji technicznych znajdujących się nad sufitem podwieszanym, konieczne są klapy rewizyjne. Z racji szerokiej oferty rynkowej można bez problemu wizualnie dopasować je do wyglądu całego sufitu, nie tracąc na jego atrakcyjności. Taka klapa rewizyjna może zostać wykonana na specjalne życzenia klienta w dowolnym rozmiarze.

Z racji tego, że sufity podwieszane najczęściej montowane są z płyt gipsowo-kartonowych, producenci oferują specjalne klapy rewizyjne dla tego typu konstrukcji. Są to klapy z płytą g-k wykonane z aluminium i stali i również posiadające właściwości przeciwpożarowe.

Modeli dostępnych klap na rynku jest wiele, dlatego choć wydaje nam się, że jest to produkt drugorzędny, warto jest dokonać przemyślanego wyboru.

Data utworzenia: 25.02.2015


Klapy rewizyjne w suficie podwieszanym
4.9 (97.14%) 7 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także