Lasery krzyżowe DEDRA – urządzenia na poziomie

Laser krzyżowy DEDRA
Laser krzyżowy DEDRA 

Praca wykonawcy budowlanego niejednokrotnie wymaga dokonywania precyzyjnych oraz szybkich pomiarów. Obok klasycznych, tradycyjnych narzędzi – miar, poziomic i kątowników – w skrzynce nowoczesnego budowlańca powinien znaleźć się także laser krzyżowy.

Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta i opiera się na emisji na powierzchnię dwóch linii: w poziomie i w pionie. Linie te łączą się pod kątem prostym i wyznaczają punkt. Dzięki laserowi krzyżowemu możemy wyznaczać poziomy, piony i kąty proste, a bardziej rozbudowane modele pozwalają na wyświetlenie kilku linii laserowych jednocześnie. W ofercie specjalistycznych sklepów narzędziowych znajdziemy wiele modeli i rodzajów laserów krzyżowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na urządzenia firmy DEDRA.

DEDRA MC0901

Zasięg wiązki tego modelu wynosi 20 metrów, a czas działania – dziesięć godzin. Laser funkcjonuje poprawnie w warunkach wysokich i niskich temperatur – od -10 do 50 stopni Celsjusza, a jego dokładność wynosi do 3 milimetrów na 10 metrów. Alarm odchylenia i blokada systemu auto poziomowania umożliwiają bezproblemową pracę nawet osobom z mniejszym doświadczeniem w budownictwie. W opakowaniu oprócz lasera znajdują się uchwyt magnetyczny i etui, a do urządzenia dołączone są baterie, dzięki czemu można używać go bezpośrednio po zakupie.

Laser krzyżowy DEDRA MC0901
Laser krzyżowy DEDRA MC0901

DEDRA MC0903

Zielony kolor wiązki tego modelu zapewnia lepszą widoczność zwłaszcza podczas prac w pełnym słońcu a jej zasięg – 30 metrów – pozwala na wykonywanie pomiarów na dużych powierzchniach. Dodatkowo, po podłączeniu do urządzenia detektora, zasięg zwiększa się o kolejnych 20 metrów. System samopoziomujący w zakresie 4 stopni umożliwia pracę bez konieczności ręcznej kalibracji. Model ten cechuje się ponadto solidną obudową, a podsumowaniem wysokiej jakości wykonania są diody renomowanej marki OSRAM.

Laser krzyżowy DEDRA MC0903
Laser krzyżowy DEDRA MC0903

DEDRA MC0904

Model MC0904 wyświetla 4 linie poziome i 8 pionowych oraz linie krzyżowe, dzięki czemu można wykonać trzy pomiary w obrębie kątów o wartości 360 stopni.  Dzięki przystosowaniu do pracy z detektorem, jego zasięg może wynosić aż do 50 metrów. To specjalistyczny sprzęt dla fachowców i profesjonalistów – w opakowaniu znajdują się, oprócz urządzenia, głowica laserowa, uchwyt magnetyczny, ładowarka i akumulator wraz z okablowaniem, okulary filtrujące i tablica celownicza oraz praktyczna walizka.

Laser krzyżowy DEDRA MC0904
Laser krzyżowy DEDRA MC0904

DEDRA MC0905

Wielofunkcyjne urządzenie laserowe, które sprawdzi się zarówno w pracach budowlanych i remontowych jak i podczas wieszania szafek lub dekoracji. Duży zasięg wiązki lasera, solidna budowa i wysoka jakość wykończenia to najważniejsze atuty tego modelu. Wygodne i proste użytkowanie jest zapewnione dzięki systemowi samopoziomującego. Urządzenie przystosowane jest ponadto do pracy ze statywem lub tyczką. Tak jak pozostałe modele DEDRA, MC0905 to laser z klasą ochronności IP54.

Laser krzyżowy DEDRA MC0905
Laser krzyżowy DEDRA MC0905

Oferta laserów krzyżowych Dedra jest skierowana zarówno do amatorów jak i profesjonalistów. Pierwsi znajdą dla siebie tanie i praktyczne urządzenia do wykonywania prostych prac w obrębie gospodarstwa domowego. Dla drugich Dedra to przede wszystkim wielofunkcyjny sprzęt najwyższej jakości, który będzie niezawodny w każdych warunkach. 

Więcej na temat oferty Dedra na stronie laser krzyżowy.

Data utworzenia: 12.11.2020


Komentarze

  • kos napisał(a):

    W budownictwie warto wykorzystywać nowoczesne urządzenia pomiarowe,to dzięki nim budynek będzie miał idealne parametry takie jak w projekcie.Lasery krzyżowe Dedra są urządzeniami na miarę XXI wieku i warto z nich korzystać nie tylko na budowach.

  • postępowy napisał(a):

    Nowoczesne przyrządy stanowią kolosalne ułatwienie pracy w budownictwie. Stosowanie nowoczesnych narzędzi i przyrządów pozwala na precyzyjne wykonywanie czynności, jak również znacznie przyspiesza prowadzone prace. Zastosowanie technik laserowych coraz częściej znajduje zastosowanie w budownictwie. Jest to kolejny krok ku nowoczesnemu budownictwu.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły