Łatwiejszy montaż nowych okien do poddaszy VELUX

latwiejszy-montaz-okien-velux
latwiejszy-montaz-okien-velux 

Nowa generacja okien do poddaszy VELUX wyznacza nowe standardy efektywności energetycznej i wygody ich użytkowania.

Grupa VELUX – światowy lider w produkcji okien do poddaszy oraz świetlików, wprowadza na rynek nową generację okien dachowych, którą cechują wyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej, dostępu światła dziennego, komfortu użytkowania oraz łatwiejszy i szybszy montaż.

„Nowa generacja okien VELUX optymalizuje efektywność energetyczną przy zachowaniu sprawdzonych zasad konstrukcji dobrze znanych okien do poddaszy VELUX. W rezultacie, oferowany produkt posiada lepsze właściwości izolacyjne i współczynnik przenikania ciepła obniżony do wartości Uw=1,2 W/m2K dla standardowych okien dachowych. Powierzchnia szyby została zwiększona, nawet o 18 %. Zapewnia to więcej energii słonecznej we wnętrzach oraz wpływa na obniżenie rachunków za energię”, mówi – Sławomir Łyskawka, Dyrektor Techniczny VELUX Polska.

Łatwiejszy montaż

Instalacja nowej generacji okien VELUX jest łatwa i szybka. „Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować nową generację okien VELUX, która moim zdaniem spodoba się zarówno użytkownikom, jak i dekarzom. Uprościliśmy proces instalacji zastępując wkręty systemem zacisków do oblachowań bocznych. Nowe okna VELUX można montować szybciej oraz na dwóch różnych głębokościach w konstrukcji dachu: standardowej lub obniżonej, w której okno zlicowane jest z pokryciem dachowym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowego kątownika montażowego. W przypadku montażu obniżonego okno znajduje się 40 mm głębiej w konstrukcji dachu, co oznacza bardziej estetyczny wygląd i przyczynia się do dodatkowych oszczędności energii.” – dodaje Sławomir Łyskawka.

Łatwiejsza instalacja rozpoczyna się już od momentu rozpakowywania okna. Nowe opakowanie ułatwia pracę dekarza, wyjęcie okna z kartonu oraz przygotowanie go do montażu jest mniej pracochłonne. Ponadto VELUX opracował nową metodę wyjmowania skrzydła z ościeżnicy, dzięki której obciążenie kręgosłupa dekarza jest znacznie mniejsze. Cały proces montażu został dokładnie przemyślany. Na przykład dwa polistyrenowe elementy zabezpieczające chronią skrzydło od momentu wyjęcia z kartonu do ponownego zamontowania w ościeżnicy.

Nowe wzornictwo oraz inteligentne rozwiązania

Konstrukcja nowej generacji okien dachowych VELUX również została ulepszona, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, za sprawą bardziej smukłych profili skrzydła i ościeżnicy nadających oknom elegancki wygląd.

Nowy, całkowicie przeprojektowany dotykowy panel sterowania VELUX INTEGRA® zapewnia zaawansowany technologicznie, a zarazem przyjazny w obsłudze sposób kontrolowania klimatu pomieszczeń wyposażonych w elektryczne okna dachowe i akcesoria VELUX.

Nowa generacja – uznana jakość oraz wszechstronne rozwiązania

Wszystkie produkty Grupy VELUX zostały poddane gruntownym badaniom, aby spełniały rygorystyczne wymagania VELUX w zakresie jakości i funkcjonalności. Program badań obejmuje takie aspekty, jak energooszczędność, wentylację, redukcję hałasu, bezpieczeństwo, trwałość oraz obsługę. Wprowadzając nową generację okien, VELUX kontynuuje swoją wieloletnią tradycję produkcji okien dachowych różnych typów, rozmiarów, w wielu wariantach, oraz produktów instalacyjnych, po to by okna VELUX były wybierane jako produkt zapewniający dostęp światła dziennego oraz świeżego powietrza w różnych budynkach, rodzajach konstrukcji dachu oraz w każdej strefie klimatycznej.

Wprowadzenie produktu na rynek

Nowa generacja okien do poddaszy VELUX zostanie wprowadzona do sprzedaży w Niemczech i w Skandynawii w 2012 roku, a w Polsce w 2013 roku. Aby uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z lokalnym biurem sprzedaży VELUX.

Fakty

Kolejna generacja okien VELUX oferuje kilka nowych oraz wiele udoskonalonych funkcji:

  • Lepsza izolacyjność cieplna dzięki VELUX Thermo Technology o współczynniku przenikania ciepła obniżonym do wartości Uw = 1,2 W/m2K dla standardowych okien dachowych
  • Do 18 procent więcej światła dziennego
  • Lepszy bilans energetyczny okna
  • Nowy standard obsługi dzięki dotykowemu panelowi zdalnego sterowania VELUX INTEGRA® o bogatym oprogramowaniu
  • Światowej klasy wzornictwo, dzięki węższym skrzydłom i ościeżnicom, a także zmienionemu oblachowaniu
  • Ulepszone opakowanie
  • Łatwiejszy i szybszy montaż

Data utworzenia: 16.12.2012


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły