Membrany DachGam – uniwersalne i niezawodne

Membrany DachGam – uniwersalne i niezawodne
Membrany DachGam – uniwersalne i niezawodne 

Jedną z cech współczesnej architektury są kubistyczne kształty domów i płaskie dachy. Mimo, że wielu Polakom taki dach kojarzy się z niechlujnym budownictwem lat 70. coraz częściej można je spotkać w naszym krajobrazie. Płaski dach ma wiele plusów, ale nie jest bez wad. Do zalet możemy zaliczyć możliwość aranżacji przestrzeni na zielony ogród czy taras. Do minusów zaś fakt, że zimą trzeba go odśnieżać. Trzeba zatem zadbać o jego szczelne i niezawodne zabezpieczenie wodoodporne i właściwy odpływ wody z płaskiej powierzchni. Doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie membran dachowych DachGam produkowanych przez firmę Gamrat S.A.

Membrany DachGam – uniwersalne i niezawodne

DachGam to pokrycie dachowe najnowszej generacji przeznaczone do ostatecznego krycia dachów płaskich w budynkach przemysłowych, magazynowych, biurowych, mieszkalnych o nowatorskiej architekturze. Membrany te są także doskonałe do modernizacji starych dachów krytych papą.

Jej standardowy kolor to jasnopopielaty, ale czego się nie robi dla klienta? Na specjalne życzenie może być wyprodukowana w innych odcieniach. Podstawowym materiałem pokryciowym jest wzmacniana siatką poliestrową membrana DachGam SZ, produkowana w czterech grubościach całkowitych: 1,2mm, 1,5mm, 1,8mm i 2,0mm. Zaś materiał uzupełniający, służący do wykonania obróbek detali dachowych to membrana niezbrojona DachGam S o grubościach 1,2mm i 1,5mm. Oferowana w rolkach o szerokości 2m i długości 20m.

Trzy warstwy w jednej

Warstwa wierzchnia ma chronić przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – promieniowaniem cieplnym i UV, działaniem gazów, ścieraniem czy zaprószeniem ogniem.

Warstwa zbrojenia odpowiedzialna jest za parametry mechaniczne produktu – wydłużenie powodowane zmianami temperatur, odporność na przebicie, rozdzieranie i rozciąganie.

Ostatnia, spodnia warstwa odpowiada za jakość zgrzewu – trwałe homogeniczne połączenie z warstwą wierzchnią.

Wszystkie trzy warstwy tworzą niezawodny system zapewniający pełną wodoszczelność membrany i kilkudziesięcioletnią trwałość bez konieczności konserwacji.

Membrany DachGam – uniwersalne i niezawodne

Inne zalety pokrycia dachowego wykonane z membran dachowych DachGam:

• niska masa powierzchniowa pokrycia (do 2,1 kg/m2),
• duża wytrzymałość mechaniczna na ścieranie, rozrywanie, przebicie,
• absolutna wodoszczelność,
• łatwy i szybki montaż
• przy modernizacji dachów możliwość stosowania na istniejące pokrycie,
• wieloletnia trwałość bez konieczności konserwacji,
• uniwersalność zastosowania – można ją układać zarówno na dachach z ograniczonym dostępem, jak i na dachach użytkowych,
• ekologiczność – membrany DachGam podlegają pełnej utylizacji i recyklingowi.

Niezawodne i skuteczne membrany dachowe sprawią, że problemy ze szczelnością płaskiego dachu nie będą nam spędzały snu z powiek.

ASZ


Membrany DachGam – uniwersalne i niezawodne
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także