Nowoczesne poddasze: solarne okna dachowe

Solarne okna dachowe Velux
Solarne okna dachowe Velux 

Renowacje i adaptacje to obecnie jeden z trendów, który z roku na rok będzie się coraz bardziej rozwijał w Polsce. Wychodząc naprzeciw tym tendencjom firma VELUX przygotowała w swojej ofercie nowoczesne okna dachowe oraz inne produkty zasilane solarnie.

Solarne okna dachowe Velux

Elektryczne solarne okna dachowe

Modernizacja poddasza to dobry moment na wymianę okien dachowych na bardziej nowoczesne, elektrycznie sterowane i energooszczędne. Bardzo często inwestorzy nie decydują się jednak na takie rozwiązania w obawie przed dodatkowymi pracami remontowymi. W takiej sytuacji bardzo dobrym wyborem będą solarne okna dachowe VELUX. Ich montaż nie wymaga doprowadzania przewodów, dlatego można je zainstalować na ostatnim etapie prac, nawet w już wykończonym wnętrzu. Dzięki zaawansowanej technologii opracowanej przez firmę VELUX, wygodą korzystania z solarnych okien dachowych mogą cieszyć się także klienci, posiadający już okna dachowe z górnym otwieraniem np. GZL lub GLL. Wystarczy, że wyposażą je w adaptacyjny zestaw solarny VELUX KSX i tym samym zamienią je w elektryczne solarne okna dachowe.
Solarne okna dachowe Velux Solarne okna dachowe Velux Solarne okna dachowe Velux

Solarne okna dachowe VELUX

To nie tylko wygodne, ale także bardzo estetyczne rozwiązanie, gdyż mechanizmy po zamknięciu okna są niewidoczne. Panel solarny, który gromadzi energię, znajduje się na zewnętrznej części aluminiowego oblachowania okna. W pełni naładowana bateria wystarcza na ok. 300 cykli zamykania i otwierania. Minimalna ilość energii jest wykorzystywana do podgrzewania panelu solarnego, więc nawet w trakcie opadów śniegu bateria będzie funkcjonowała.

Solarne okna dachowe VELUX działają w nowoczesnej dwukierunkowej technologii radiowej io-homecontrol®. Są także kompatybilne z innymi produktami działającymi w tym systemie, dzięki czemu łatwo stają się elementem inteligentnego domu. Za pomocą dotykowego panelu sterowania można nimi sterować z dowolnego miejsca w domu. Panel może obsługiwać do 200 urządzeń, ma 8 fabrycznych programów użytkowych i daje możliwość tworzenia własnych. Można np. zaprogramować zamykanie rolet po zmroku, a odsłanianie o świcie lub zapewnić dopływ świeżego powietrza, otwierając okno lub tylko klapę wentylacyjną. Solarne okna dachowe mają także fabrycznie wbudowany czujnik deszczu, który zamknie je automatycznie, gdy tylko wyczuje wilgoć.

Dla jeszcze większego komfortu okna warto wyposażyć w dodatkowe akcesoria solarne: żaluzje, rolety wewnętrzne, zewnętrzne lub markizy, która zapewnią ochronę poddasza przed nagrzewaniem. Również nie wymagają doprowadzenia przewodów, dlatego możemy zamontować je w dowolnym momencie użytkowania okna.

Więcej informacji na www.velux.pl


Data utworzenia: 29.10.2017


Komentarze

  • Damian napisał(a):

    możliwość założenia takiego zestawu do wielu modeli okien i brak kabli sprawia, że taki system daje bardzo dużą wygodę w obsłudze okien na poddaszu. obsługa za pomocą pilota automatycznie lub na nasze życzenie sprawia, że okna i rolety działają jeszcze lepiej, wtedy kiedy chcemy.

  • Milagros napisał(a):

    Przypuszczam że takie rozwiązanie ma głębszy sens. Wygląda ekstra.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły