Trendy w budownictwie – płaski dach

Trendy w budownictwie – płaski dach
Trendy w budownictwie – płaski dach 

Wyjazdy na urlop to dobra okazja na to, by zaobserwować jak bardzo zmienia się polskie budownictwo jednorodzinne. Z rodzimego krajobrazu, na szczęście, znikają popularne gierkowskie „klocki” i nuworyszowskie pałacyki, tak zwane „gargamele”, które wyrosły w latach 90. Trzeba przyznać, że coraz więcej domów budowanych jest w zgodzie z najnowszymi trendami architektonicznymi obowiązującymi na zachodzie Europy. Należy do nich niewątpliwie płaski dach.

Trendy w budownictwie – płaski dach

Rozwiązanie to jest szczególnie wykorzystywane przy oryginalnych projektach i nietypowych bryłach budynku. Oprócz walorów estetycznych pozwala ono na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni pod i na dachu. Szczególnie modne jest ostatnio zakładanie ogrodów lub tworzenie niepowtarzalnych tarasów. A także, co niezwykle ważne w budownictwie energooszczędnym, tego typu pokrycie dachowe, wyposażone w izolację termiczną pomaga w ekonomicznym gospodarowaniu kosztami energii.

Płaski dach – o czym warto pamiętać

Najważniejszym problemem takiego dachu jest zapewnienie szczelności oraz odpowiedniej wentylacji. Dlatego niezwykle istotne jest zarówno właściwe zaprojektowanie dachu, umożliwiające odprowadzenie wody deszczowej jak również zastosowanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych: przejść dachowych, kominków wentylacyjnych oraz systemu odprowadzania wody.

– Tylko pasujące połączenia z zastosowaną warstwą uszczelnienia chroni dach płaski w sposób niezawodny przed wnikaniem wilgoci i wody-mówi Przemysław Skibiński Key Account Manager/Technical Manager w firmie Klöber-HPi Polska Sp. z o.o – Prefabrykowane kołnierze przyłączeniowe Klöber umożliwiają i gwarantują jednolite połączenie, które nie przepuszcza wody, jest odporne na zużycie oraz stanowi doskonałe i trwałe zespolenie z membranami dachowymi z bitumu tworzyw sztucznych. Wszelkie elementy dachów płaskich firmy Klöber oferowane są z kołnierzem PCV lub prefabrykowanymi kołnierzami łączącymi. Dzięki temu element można w pewny i bezpieczny sposób zamocować na podłożu. Szeroka krawędź umożliwia bezpośrednie połączenia uszczelnienia dachu.

Trendy w budownictwie – płaski dach

Dom z płaskim dachem jest niezwykle elegancki i modny. Ale nie można zapominać o jego prawidłowym wykończeniu na etapie budowy, i konserwacji w użytkowaniu.
Wybierając materiały warto kierować się renomą firmy oraz sprawdzonymi rozwiązaniami nowoczesnych technologii. Możemy wtedy spać spokojnie.

Więcej szczegółów na www.kloeber.pl

ASZ

Data utworzenia: 16.07.2013


Trendy w budownictwie – płaski dach
5 (100%) 3 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także