Zestawy dekarskie i lutownicze – który wybrać?

zestaw dekarski Dedra 31b024
zestaw dekarski Dedra 31b024 

Narzędzia dekarskie i lutownicze różnią się sposobem działania m.in. mocą, wielkością butli czy rodzajem dodatkowego wyposażenia. Jaki zatem palnik w zestawie dekarskim czy lutowniczym wybrać?

Wygodna precyzja w dekarstwie

Jeżeli planujemy prace w miejscach trudno dostępnych i wymagających precyzji (np. okolice komina, wtapiane posypki na brzegach dachu) to doskonałym wyborem jest zestaw dekarski z palnikiem jednodyszowym – DEDRA. W zależności od potrzeb elastyczny przewód do palnika może mieć określoną długość (od 2 do 5 metrów), podobnie średnica dyszy (od 50 do 60 mm).

Jednodyszowy zestaw dekarski DEDRA 31B022
Jednodyszowy zestaw dekarski DEDRA 31B022

Jednodyszowy zestaw dekarski DEDRA 31B022 to świetne narzędzie do układania papy termogrzewczej, grzania, obkurczania oraz klejenia na gorąco o maksymalnej temperaturze grzania 1850°C.  Przewody przyłączeniowe zapewniają dużą swobodę (5m),  a regulator mocy przepływu gazu pozwala na osiągniecie mocy 58kW, przy zużyciu gazu 4000g/h, co usprawnia i zwiększa zakres wykonywanych prac . Średnica dyszy zestawu dekarskiego DEDRA to 60 mm, dodatkowo na korpusie palnika znajduje się uchwyt, na którym możemy odłożyć rozgrzany palnik po zakończeniu pracy. Zestaw stosuje się bez reduktora na butli, używając 11 kg butlę z gazem. DEDRA oferuje także jednodyszowy zestaw dekarski 31B021 z dyszą o średnicy 50 mm, z palnikiem gazowym o mocy 28kW z maksymalną temperaturą grzania 1400 °CElastyczneprzewody połączeniowe tego zestawu zapewniają długość 2m co pozwala na wykonywanie prac wymagających dużej precyzji.

jednodyszowy zestaw dekarski DEDRA 31B021
Jednodyszowy zestaw dekarski DEDRA 31B021

Wysoka wydajność i dobra jakość w lutowaniu gazowym

Proces lutowania gazowego będzie tym efektywniejszy, jeżeli zastosujemy odpowiedni palnik gazowy. Profesjonalne zestawy do lutowania gazowego DEDRA różnią się m.in. średnicami dysz oraz w zależności od przeznaczenia i precyzji zakresu prac wyposażeniem zestawu. Lutownice gazowe z zestawu DEDRA sprawdzają się w precyzyjnych pracach lutowniczych, jak i typowych pracach warsztatowych, które nie wymagają bardzo wysokiej mocy. Przy wyborze najlepszego zestawu warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika z gazem i regulację temperatury lutownicy. Zestawy do lutowania DEDRA nie wymagają elektrycznego zasilania, dzięki czemu sprawdzą się do zastosowań mobilnych. Charakteryzują się także niewielkimi wymiarami i niewielką wagą.

Zestaw do lutowania, palnik gazowy DEDRA 31B011 z trzema dyszami o średnicy 17, 22, 40mm ma moc 2KW, dzięki takiej mocy urządzenia oraz temperaturze maksymalnej sięgającej 1850°C możliwe jest lutowanie materiałów z dużą precyzją. Zestaw posiada 2 metrowy wąż przyłączeniowy jego zakończenie wykonano z miedzi w zestawie są również klucze do jego mocowania.

Zestaw do lutowania palnik gazowy DEDRA 31B011
Zestaw do lutowania palnik gazowy DEDRA 31B011

Zestaw do lutowania, palnik gazowy DEDRA 31B010 wyposażony jest w dysze o średnicy 17 mm i 2 metrowy przewód przyłączeniowy z zestawem kluczy do przymocowania. Zużycie gazu tego zestawu to 140g/h. Maksymalna temperatura grzewcza to także 1850 °C. Zestaw DEDRA stosuje się bez reduktora na butli, używając 11 kg butlę z gazem.

Zestaw do lutowania palnik gazowy DEDRA 31B010
Zestaw do lutowania palnik gazowy DEDRA 31B010

Poszukując specjalistycznego zestawu dekarskiego czy przeznaczonego do lutowania, warto zwrócić szczególną uwagę na szerokie możliwości oferowane przez DEDRA. Oferta specjalistycznych sklepów narzędziowych dopasowana jest do rodzaju konkretnego zakresu prac. Uniwersalne zestawy DEDRA sprawdzą się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach prowadzonych prac. Warto wziąć pod uwagę specyfikę planowych działań dokonując wyboru palnika (jedno lub dwudyszowego), mocy urządzenia, wielkość butli czy warunków, w których będzie wykonywana praca (możliwość podłączenia do zasilania elektrycznego czy jego brak).

Więcej informacji na temat oferty DEDRA na palniki dekarskie i lutownicze

Data utworzenia: 10.11.2020


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły