Fotowoltaika

Co znajdziesz w hurtowni paneli fotowoltaicznych?

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule wydaje się oczywista. Hurtownia paneli jest pierwszym wyborem, kiedy szukasz ogniw czy zestawów PV. Okazuje się jednak, że możesz tam znaleźć także inne produkty, które pomogą ograniczyć wydatki na energię w domowym budżecie.

Każdy instalator wie, że instalacja fotowoltaiczna to nie tylko panele. Potrzebne będą również inwerter, materiały montażowe i konstrukcyjne. Być może niektórzy klienci zdecydują się również na magazyn energii.

Okazuje się, że w dobrej hurtowni paneli dostaniesz również sprzęt, który nie musi być związany z fotowoltaiką, np. pompy ciepła czy ładowarkę do samochodu elektrycznego. Co więcej niektóre hurtownie np. PVEX oprócz produktów oferują także usługi. Nie do przecenienia są również porady fachowców, pracujących w hurtowniach fotowoltaicznych. Poznaj asortyment hurtowni paneli i dowiedz się, co jeszcze możesz tam znaleźć.

Sprzęt współpracujący z instalacją PV

Hurtownie paneli oferują różne rodzaje inwerterów. Znajdziesz tam:

  • inwertery on-grid – przystosowane do współpracy z siecią energetyczną; oddają tam nadwyżkę energii wyprodukowanej przez instalację;
  • inwertery off-grid – zwane również inwerterami wyspowymi; wyposażone są w akumulatory, które gromadzą nadwyżkę wytwarzanej energii, tak aby mogła ona być wykorzystana w razie potrzeby;
  • inwertery hybrydowe – współpracują zarówno z siecią energetyczną, jak i akumulatorami.

Wybierając odpowiedni falownik, należy zwrócić uwagę na jego moc. Powinna być taka sama, jak maksymalna moc elektryczna generowana przez panele. Ponadto dobrze, by inwerter był wyposażony w regulator ładowania MPPT, który pozwoli zwiększyć efektywność instalacji PV.

Jeśli użytkownicy instalacji PV nie decydują się na współpracę z siecią energetyczną, będą potrzebować magazynu energii. Ten również można nabyć w dobrej hurtowni paneli. Pojemność akumulatora dobiera się na podstawie średniego dziennego zapotrzebowania na energię elektryczną przy uwzględnieniu użytecznej, a nie nominalnej pojemności magazynu.

Gdzie po pompę ciepła? Do hurtowni paneli!

Pompa ciepła może współpracować z instalacją fotowoltaiczną, ale może również ogrzewać budynek samodzielnie (lub współpracując z kotłem).

Wybierając pompę ciepła, należy zwrócić uwagę nie tylko na współczynnik wydajności cieplnej (COP), ale również na powierzchnię budynku. Trzeba również wziąć pod uwagę, czy będzie ona ogrzewała budynek samodzielnie, czy będzie współpracowała z kotłem czy instalacją PV.

Nie tylko produkty, ale także usługi

Dzięki usłudze wizualizacji instalacji PV dostępnej w hurtowni PVEX sprawdzisz, jak będzie wyglądała instalacja na konkretnym dachu. Wizualizacja obejmuje zwymiarowane rozmieszczenie paneli PV oraz schemat elektryczny. Zostanie ona wykonana na podstawie zdjęcia, jakie sam dostarczysz, dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć, jak to będzie wyglądało w przypadku konkretnego, a nie przykładowego dachu. Ponadto otrzymasz prognozę uzysku, zacienienia oraz ograniczenia emisji CO2.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 6 listopada, 2022

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły