Warsztat

Czym się kierować podczas zakupu maszyn i urządzeń budowlanych?

Z zakupem urządzeń i maszyn budowlanych wiąże się wiele wyrzeczeń i wydatków. Niestety nie zawsze zakup okazuje się trafiony, przez co wiele firm budowlanych inwestuje w maszyny zupełnie zbędne na placu budowy. Czasami warto zasięgnąć porady fachowca, a czasami zapoznać się ze wszystkimi, nawet najmniej istotnymi detalami dotyczącymi danego urządzenia. W poniższym wpisie przedstawimy szereg podstawowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Warto wybrać model o optymalnej wydajności

Wielu początkujących przedsiębiorców decyduje się na zakup urządzenia o zbyt dużej mocy lub wydajności, szczególnie gdy jest objęte np. promocją lub ma niską cenę na tle konkurencji. Bardzo często w efekcie użytkują oni urządzenie, którego nie da się w pełni wykorzystać. Konsekwencji zakupu zbyt wydajnej maszyny jest bardzo wiele. Podstawową wadą zakupu takiego sprzętu są bardzo wysokie koszty utrzymania oraz koszty eksploatacyjne, takie jak pobór prądu czy spalanie paliwa. Wraz ze zbyt dużą mocą rosną także inne parametry, np. masa sprzętu oraz konstrukcja, co wiąże się z trudnościami logistycznymi czy znacznie droższymi kosztami napraw usterek i uszkodzeń. Zdecydowanie warto prześledzić cały zakres wykonywanych usług i wybrać takie urządzenie, którego możliwości będą odpowiednie do danej pracy. 

Narzędzia i maszyny o przeznaczeniu budowlanym należy zawsze kupować u sprawdzonych dostawców

Na rynku znajdują się dziesiątki mniej i bardziej polecane sklepy internetowe oraz stacjonarne oferujące urządzenia i maszyny budowlane. Niestety wiele z nich nie jest godnych zaufania. Opóźnione zamówienia, bardzo słaby kontakt z klientem, niska jakość obsługi podczas składania zamówień czy wreszcie oferta pełna używanych urządzeń o niepewnym pochodzeniu to tylko kilka z setek nadużyć. Warto swoje fundusze przekazać marce, która od lat specjalizuje się w sprzedaży sprzętu budowlanego. W sklepie Norwit, który znajdziemy pod adresem: https://norwit.pl/, znajdują się wyłącznie wyselekcjonowane marki, które zapewniają najwyższą jakość wykonania swoich urządzeń oraz stuprocentową zgodność podanych parametrów z realnymi. Firma jest także godna zaufania. Bezpieczny system płatności oraz doskonały kontakt z obsługą klienta sprawia, że obecnie sklep Norwit nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych w całym kraju.

Istotne są także inne szczegóły

Nie można zapomnieć także o innych szczegółach. Bardzo istotne jest dokładne zapoznanie się z wszelkimi parametrami na temat danego urządzenia, warto je bowiem zestawić z innymi i porównać. Często okazuje się, że konkretne urządzenie będzie znacznie lepsze ze względu na np. 20W wyższą moc lub 10 cm dłuższy blat roboczy. Nie bez znaczenia są także warunki gwarancyjne – każda firma realizuje je inaczej, jak i dostępność części zamiennych, które najłatwiej znaleźć w przypadku znanych producentów sprzętu budowlanego. Istotna jest także kwestia transportu, np. czy model jest wyposażony w kółka lub poręczne uchwyty zespolone w konstrukcją, jak i waga.

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 6 lutego, 2021

Autor:

5/5 - (7 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły