Fotowoltaika

Dach solarny 2 w 1 – początek ekosystemu od SunRoof

Dach solarny 2 w 1 - początek ekosystemu od SunRoof

Dach solarny 2w1 szybko okazał się przełomem w budownictwie. Nie jest już wyłącznie technologiczną ciekawostką, ale początkiem całego ekosystemu dla inteligentnego, samowystarczalnego energetycznie domu. Fotowoltaiczne fasady, solarne carporty z ładowarkami samochodowymi, magazyny energii, a niebawem aplikacja do zarządzania prądem i sprzedaży jego nadwyżki na energetycznym marketplace – funkcjonalność SunRoof może naprawdę zaskoczyć!

SunRoof wprowadził szwedzką technologię dachu zintegrowanego z modułami fotowoltaicznymi do Polski pod koniec 2019 roku. Zamiast montować pojedyncze panele PV na dachach domów, zaproponował dach 2w1, który spełnia dwie funkcje – chroni budynek przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i produkuje prąd. Zastosowanie monokrystalicznych modułów glass-glass jako zewnętrznej warstwy dachu zapewnia jego doskonały wygląd i wyjątkową wytrzymałość, a domownicy mogą żyć w zgodzie z naturą – energia wytwarzana przez SunRoof pokrywa całkowite zapotrzebowanie domu na prąd. Najbardziej wydajny dach solarny na rynku (kW / m2) o najniższym śladzie węglowym w swojej klasie staje się dla inwestora kluczem do energetycznej niezależności.

Dach solarny 2 w 1 - początek ekosystemu od SunRoof

Dlaczego właśnie SunRoof?

Bo ma największy potencjał i jest rozwijany w rekordowym tempie, aby zapewnić użytkownikom dostęp do szerokiego ekosystemu innowacji. Aktualnie tylko Tesla zbudowała cały taki system: dach + baterie + platformę do zarządzania energią i jej sprzedaży – własny i dobrze zintegrowany. SunRoof opiera się na profesjonalistach w swoich dziedzinach, aby zapewnić najlepsze produkty i usługi. Zamiast próbować tworzyć i utrzymywać wszystko we własnym zakresie, poszerza swój system o rozwiązania partnerów.

Dobrym przykładem współpracy jest platforma Supercharged.green, na której zostały zagregowane technologie wspierające system SunRoof, dostarczane przez takie uznane marki jak CAKE, Porsche Inter Auto, Grenton czy Red Snake. Za jej pomocą użytkownik może w prosty sposób zaaplikować komplet rozwiązań u siebie w domu i otrzymać spersonalizowaną ofertę.

Program partnerski

SunRoof rozwija się tak szybko z bardzo prostej przyczyny – klienci dostrzegli, że energia słoneczna to najczystsze i najbardziej dostępne dla wszystkich źródło energii, a każdy, kto ma dach solarny może prowadzić ekologiczny, a zarazem komfortowy styl życia. Według analiz SunRoof w ciągu najbliższych kilku lat dachy solarne będą standardowym rozwiązaniem dla inwestora końcowego. „Perspektywa coraz większej liczby nowych inwestycji skłania nas do nawiązania współpracy ze specjalistycznymi grupami wykonawców dachów 2w1, w tym dekarzy i cieśli. Dzielimy się wiedzą technologiczną i inżynieryjną, a także zapewniamy dostęp do profesjonalnych systemów takich jak Biznes Panel. To nowoczesne narzędzie dedykowane całej sieci partnerskiej, które ułatwia przygotowanie kalkulacji i oferty wraz z możliwością wysłania jej do inwestora. Zapraszam do dołączenia do naszego programu partnerskiego, abyśmy razem przyspieszyli przejście na energię odnawialną” – podsumowuje Paweł Musiał, Partner Manager SunRoof.

Dołącz do programu partnerskiego SunRoof
sunroof.se/dekarze


Data publikacji: 8 listopada, 2021Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły