Okna dachowe

Dźwiękoszczelne okno ROTO Designo R86E

O ciszy i spokoju na poddaszu w dużej mierze decydują okna
– najlepiej jeżeli będą dźwiękoszczelne.

Nowe okno ROTO Designo R86E posiada 3-szybowy pakiet niskoemisyjny acusticLine NE stworzony z myślą o zatrzymaniu hałasu na zewnątrz. Dla jeszcze większego komfortu zewnętrzna szyba pokryta została powłoką samoczyszczącą Aquaclear, dzięki której dużo łatwiej jest utrzymać okno w czystości. Blok termoizolacyjny WD – seryjnie montowany w oknach serii Designo R8 – chroni poddasze również przed stratami ciepła. Okno Designo R86E jest produkowane z seryjnie montowanym blokiem termoizolacyjnym WD, którego współczynnik Rw wynosi aż 42dB!

Zalety w skrócie:

 • podwójny system otwierania sterowany jedną klamką
 • współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw = 1,0 W/m2K
 • 5 klasa bezpieczeństwa
 • dostępne w wersji z drewna (H) oraz PVC (K)
 • współczynnik izolacji akustycznej Rw 42dB!

Więcej na www.roto-frank.com

4.9/5 - (38 votes)

Data publikacji: 5 sierpnia, 2011

Autor:

4.9/5 - (38 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Kinia
  środa, 3 stycznia, 2018

  Dźwiękoszczelne okna to świetne rozwiązanie w dużych miastach. Ktoś kto lubi ciszę i spokój, a mieszka tam, gdzie warunki są jakie są powinni skorzystać z tego rozwiązania. Świetna sprawa.

 2. Iwko24
  środa, 3 stycznia, 2018

  To okno dla mnie,dźwiękoszczelne,wyciszające.Mieszkam obok ruchliwej ulicy nawet w nocy,hałas często nie pozwala mi zasnąć.Dodatkową zaletą jest powłoka samoczyszcząca.

 3. Michał
  środa, 3 stycznia, 2018

  Nie słyszałem wcześniej o dźwiękoszczelnych oknach Roto Designo R86E. Fajnie, że firma Roto wymyśliła tak dźwiękoszczelne i energooszczędne okna, które dobrze sprawdzi się gdzieś w centrum miasta przy dużym hałasie.

 4. szyberdach
  środa, 3 stycznia, 2018

  Doskonały współczynnik izolacyjności akustycznej. Do tego dobra izolacja termiczna, zmniejszająca straty cieplne. Ciekawym rozwiązaniem jest pokrycie zewnętrznej szyby powłoką samoczyszczącą, utrzymującą czystość. Spokojnie z oknami ROTO Designo R86E można stawiać dom przy autostradzie, nawet takiej bez ekranów akustycznych.

 5. Jacek
  środa, 3 stycznia, 2018

  Okna dachowe dźwiękoszczelne to dobre rozwiązanie i zamontowałbym takie w trakcie budowy domu gdyby było wtedy dostępne.Jednak gdy będę myślał na wymianą tychże okien,to z pewnością wybiorę okna dachowe dźwiękoszczelne ROTO Designo R86E.

 6. Maciej
  środa, 3 stycznia, 2018

  Okno ma wszystkie zalety na które osobiście zwracam szczególna uwagę, dźwiękoszczelne, podwójny system otwierania okna same zalety. Na pewno będę brał pod uwagę te okna.

 7. Łukasz
  środa, 3 stycznia, 2018

  Jeśli ktoś mieszka w mieście i chce odpoczywać w domu to dźwiękoszczelne okna na pewno w tym pomagają. Dobrze, że są okna Roto Design.

 8. stefan
  środa, 3 stycznia, 2018

  mieszkam w dużym mieście przy ruchliwej ulicy takie dzwiękoszczelne okna to dobre rozwiązanie . Nawet nie słyszałem wcześniej o dźwiękoszczelnych oknach Roto Designo R86E dobry spółczynnik izolacyjności akustycznej,powłoka samoczyszcząca to same zalety warto takie okna zastosować żeby mieć ciszę i spokój

 9. Ziutek
  czwartek, 4 stycznia, 2018

  Zabudowy gdzie jest duzy hałas ,bardzo dobrym rozwiazaniem sa okna dzwiękoszczelne. Nie dosyć że bardzo tłumi hałas , to zaletą jest ochrona przed stratami ciepła.Zewnętrzna szyba została pokryta samoczyszczacą powłoką ułatwiajacą czystość.

 10. Józef
  czwartek, 4 stycznia, 2018

  Nie wiedziałem o takim producencie okien dachowych jak firma Roto. Z opisu wynika iż dźwiękoszczelne okna tej firmy do doskonały produkt, który przyda się wszędzie tam, gdzie chcemy uciec od hałasu, szczególnie tego ulicznego. Myślę, iż zakup takiego okna to doskonała inwestycja i z pewnością z niej skorzystam.

 11. czynnik
  czwartek, 4 stycznia, 2018

  Mocne, energoszczelne i hałasoszczelne, z powłoką samoczyszczącą. No rewelacja. W zaletach na końcu artykułu brakuje jeszcze szóstego podpunktu: – cena.

 12. Karol.P
  czwartek, 4 stycznia, 2018

  Takie okna doskonale sprawdzą się w mieście, przy ruchliwej ulicy lub głośnym centrum miasta. Roto ma bardzo dobre opinie wśród wykonawców, zarówno przez jakość jak i łatwość montażu. Po co wyciszać osiedla ekranami, jesli można zainwestować w tak proste i skuteczne rozwiązanie jak okna Roto.

 13. Lirus
  piątek, 5 stycznia, 2018

  Któż by nie chciał mieć takich okien w domu, kiedy po ciężkim dniu w pracy człowiek marzy tylko o odpoczynku, a okolica do cichych i spokojnych nie należy. Niewątpliwie są to okna idealne, żeby ten hałas z zewnątrz zatrzymać i zapewnić pełen komfort i relaks. Okno Roto Designo to zestaw samych plusów, ciężko znaleźć jakiś negatyw. Oby więcej takich okien.

 14. Beatka
  piątek, 5 stycznia, 2018

  Ciekawe okno z bardzo dobrym rozwiązaniem. Duża ilość zalet opisanych w artykule powoduje że przy budowie i wyposażeniu budynku warto wziąć je pod uwagę i rozważyć zakup. Ważne jest by dom chronić przed nadmierną ilością hałasu, ponieważ to on ma stanowić nasze zacisze.

 15. skarbek
  piątek, 5 stycznia, 2018

  Takich okien właśnie szukam! Mieszkam w terenie, gdzie natężenie ruchu jest bardzo duże, i szum samochodów doprowadza mnie do migreny. Dlatego postanowiłem zmienić okna, na bardziej dźwiękoszczelne.

 16. Andżela
  piątek, 12 stycznia, 2018

  Z pewnością okno dźwiękoszczelne ma swoje plusy. Ja jednak mieszkając na wsi lubię słuchać padającego deszczu. Myślę, że w miastach byłoby to super rozwiązaniem.

Podobne artykuły