Cieśla

Firma HATEK – drewniane konstrukcje dachowe w technologii MITEK

…czyli łączenie drewna na płytki kolczaste i domy szkieletowe. Firma HATEK z Pułtuska od 2003 r. zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz montażem konstrukcji drewnianych.

Konstrukcje dachowe

Za podstawę w ofercie firmy HATEK należy uznać wykonywanie konstrukcji dachowych, które znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych, zarówno z poddaszem użytkowym, jak i nieużytkowym, a także w nadbudowach na płaski dach, sklepach i supermarketach, halach produkcyjnych i magazynowych, salach gimnastycznych, budynkach oświatowych. Oprócz tego firma HATEK wykonuje konstrukcje prefabrykowanych dachów dla budynków z przeznaczeniem na ujeżdżalnie koni, stajnie, chlewnie, obory i inne budynki gospodarcze. Chodzi zarówno o dachy jednospadowe, kopertowe, mansardowe, a także konstrukcje łukowe.

Wiązary dachowe

Firma HATEK wiązary dachowe wykonuje z suszonej do 18%, struganej tarcicy, łączonej na płytki kolczaste. Odpowiednie suszenie tarcicy zapewnia odporność na grzyby, pleśnie i insekty, które w drewnie mokrym znajdują dobre warunki rozwojowe. Oprócz tego, w przeciwieństwie do stosowania mokrego drewna, nie powoduje ona zawilgocenia wełny mineralnej. Płyty kartonowo-gipsowe zamocowane do takiej konstrukcji nie pękają i nie tworzą się szczeliny. Na etapie produkcji wiązarów firma HATEK używa wysoce zaawansowanych obrabiarek do drewna.
firma-hatek-drewniane-konstrukcje-dachowe-w-technologii-mitek_1
Wykonywanie wiązarów dachowych bazuje na kilku etapach. I tak też w pierwszej kolejności tworzony jest projekt i dokumentacja produkcyjna z użyciem specjalistycznego oprogramowania. Następnie wycinane są elementy konstrukcji przy zastosowaniu pił poprzecznych sterowanych numerycznie. Piły obrotowe wycinają elementy zgodnie z dokumentacją produkcyjną (tzw. „listą cięć” generowaną przez program TrussCon).

Budownictwo szkieletowe

Firma HATEK oferuje również prefabrykację i budowę domów szkieletowych. Domy tego typu spełniają wymagania, które stawia się budynkom energooszczędnym. W ramach oferty klienci mają możliwość wybrania projektu wykonanego przez biuro specjalizujące się w projektowaniu domów z drewna lub adaptacji własnego projektu. Krótki okres realizacji wynosi od około 12 tygodni w stanie surowym zamkniętym do około 16 tygodni w stanie deweloperskim.

HATEK Janusz Zaręba Sp. j.

ul. Tartaczna 71, 06-100 Pułtusk
tel. +48 23 692 77 31
fax +48 23 692 77 32
e-mail: hatek@hatek.com.pl
www.hatek@hatek.com.pl

4.9/5 - (8 głosów)

Data publikacji: 28 września, 2015

4.9/5 - (8 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły