Dachy płaskie

Hale stalowe w nowoczesnym biznesie. Czemu warto je wybrać?

Coraz więcej inwestorów docenia zalety hal stalowych. Konstrukcje tego typu pod wieloma względami przewyższają inne typy. Skąd bierze się ich popularność?

Oferują taką samą funkcjonalność jak murowane, ale proces ich projektowania i budowy jest dużo prostszy i szybszy. Nie powinno więc dziwić, że są chętnie wykorzystywane w wielu branżach. W jakich? Kiedy hale stalowe sprawdzą się szczególnie dobrze? Czemu warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Hale stalowe – zalety

Przy wyborze technologii dla wielu inwestorów najważniejsza na pewno okazuje się cena. Pod tym względem hale stalowe wypadają naprawdę dobrze, bo koszt niewielkiego obiektu tego typu może zamknąć się już 150 tysiącach złotych. Ostateczna cena hali zależy od jej kubatury, użytych technologii, wyposażenia (np. suwnice, antresole czy attyki) oraz sposobu wykończenia. Zawsze jednak jest dużo niższa niż w przypadku obiektów murowanych o podobnej funkcjonalności.

Kolejna ważna zaleta hal stalowych to szybka budowa. W zależności od wielkości obiektu, stopnia skomplikowania projektu oraz wykwalifikowania ekipy, trwa od jednego do kilku miesięcy. W porównaniu do hal murowanych to duża oszczędność – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Jest to możliwe dzięki temu, że na miejsce budowy docierają w postaci prefabrykatów, które następnie są łączone przez specjalistów, co pozwala ograniczyć wydatki związane z ich pracą oraz korzystaniem ze sprzętu. Ta technologia ułatwia też wznoszenie hali na stosunkowo małych działkach.

Hale stalowe – zastosowanie

Hale stalowe MCM Project są często wykorzystywane jako magazyny. W branży spedycyjnej, poza niską ceną i szybką budową, ceniona jest też możliwość ich pełnego dostosowania do potrzeb inwestora. Nie bez znaczenia jest fakt, że ich rozbudowa wymaga prac dużo mniej zaawansowanych niż w przypadku obiektów murowanych.

Z zalet hal stalowych często korzysta też przemysł. Wykonane ze stali hale produkcyjne są w pełni funkcjonalne, a ich budowa jest dużo tańsza i szybsza niż murowanych. Jeśli wymaga tego specyfika pracy zakładu, mogą być wyposażone przez producenta w urządzenia takie jak suwnice.

Hale stalowe znalazły szerokie zastosowanie w rolnictwie. Ich uniwersalność sprawia, że doskonale sprawdzają się zarówno jako magazyny na płody rolne, jak i zakłady zajmujące ich sortowaniem oraz przetwórstwem. Odpowiednio zaprojektowane mogą też być wykorzystywane w charakterze kurników, obór, chlewów czy stajni. W gospodarstwach rolniczych stosuje się je także do przechowywania maszyn.

Łatwy demontaż i ponowny montaż w innym miejscu czynią z hali stalowych doskonałą opcję dla klientów szukających obiektów tymczasowych. Mogą one pełnić rolę hal sportowo-widowiskowych, pawilonów handlowych i wystawienniczych lub obiektów biurowych.

4.9/5 - (34 votes)

Data publikacji: 13 marca, 2019

Autor:

4.9/5 - (34 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Tytus K.
  środa, 13 marca, 2019

  Przez ostatnie 9 lat pracowałem w firmie, która wynajmowała biuro i 2 hale stalowe, które mogły stanowić całość. Po wcześniejszych wynajmach hal murowanych praca w takiej hali to zupełnie inna jakość. Ergonomia, czystość, pewność. Inni inwestorzy również poszli tą drogą stawiając hale stalowe wyposażone od razu w odpowiednie bramy do rozładunku i wejścia dla ludzi. Prace przebiegały szybko i sprawnie. Polecam.

 2. Zosia
  piątek, 19 lipca, 2019

  Wszystko zależy od przeznaczenia hali. Jeśli chcemy przechowywać produkty przez dłuższy czas to najlepiej zbudować halę murowaną. Ale jeśli zależy nam na mobilności i szybkości to jak najbardziej hala stalowa będzie dobrym rozwiązaniem.

 3. Serwer
  poniedziałek, 15 marca, 2021

  Czy słyszałeś moze o firmie MCM? Obecnie mają bardzo duże doświadczenie w realizacji profesjonalnych projektów w technologii stalowej. Tutaj masz kontakt
  MCM PROJECT Sp. z o.o.
  ul. Obywatelska 103
  94-104 Łódź
  tel: 42 637 20 34
  Jakiś czas temu realizowali dla mojej firmy projekt hali stalowej. Jesteśmy zadowoleni z ich oferty. Wszystko zostało wykonane bardzo szybko, profesjonalnie. Pomogli również w załatwieniach formalnych ( których jest zdecydowanie więcej niż się tego spodziewaliśmy).

Podobne artykuły