Więźba dachowa

Idealna więźba dachowa z Eco-house

O tym, jak ważny w każdym domu jest dach – nie trzeba przekonywać nikogo. Ci, którzy budują swój wymarzony dom wiedzą, że to w dużej mierze od niego zależy komfort mieszkania. Dlatego precyzyjne wykonanie dachu jest tak ważne. Najważniejsza konstrukcja – więźba dachowa powinna być zatem wykonana ze szczególną starannością. Zatem nic dziwnego, że firma Eco-house wyszła na przeciw oczekiwaniom rynku i tworzy niezwykle precyzyjne więźby dachowe.

Na niezwykłą precyzję i doskonałą jakość więźby składa się wiele rzeczy. Pierwszą z nich bez wątpienia jest praca projektanta, który każdy projekt jest w stanie przełożyć na język maszyny. To dzięki niemu potencjał maszyny jest w pełni wykorzystany. Dokładność daje tu projekt wykonany w technologii 3D i pozwalający zaprojektować każdą więźbę, w każdym wymiarze.

Drugą zaletą są maszyny produkujące więźby. Marki Hundegger nie trzeba cieślom reklamować. Wiedzą oni, że to centrum ciesielskie, które udoskonalane przez lata należy do najlepszych na świecie. Przygotowanie na nim więźby pozwala otrzymać produkt o doskonałych parametrach, jeśli chodzi o wykonanie i dokładność. Maszyna obrabia bowiem drewno z dokładnością do milimetrów. Można śmiało powiedzieć, że maszyna CNC to cały kombajn numeryczny sterowany komputerowo. Projekt 3D przekłada się na obrabiarkę numeryczną, obrabiającą więźbę w wielu wymiarach.

Na niezwykłą precyzję i doskonałą jakość więźby składa się precyzyjne wyciecie przez maszynę Hundegger

Na idealne dopasowanie więźby do stanu zastanego na placu budowy pozwala urządzenie Leica 3D disto, którym firma Ecohouse dysponuje. Służy ono do bardzo dokładnych pomiarów. Ich dokładność wynosi 1,2 mm na 50 m. Urządzenie łączące w sobie cechy dalmierza laserowego, tachimetru i niwelatora laserowego umożliwia precyzyjne przeprowadzenie pomiarów – zarówno inwentaryzacyjnych, jak i realizacyjnych. Kolejną zaletą więźby zamówionej w Eco-house jest drewno, z którego jest ona wykonana. To czterostronnie strugane drewno konstrukcyjne KVH®. Suszone w komorach suszarniczych do 15% wilgotności, która kontrolowana jest wraz z jakością podczas produkcji. Łączone za pomocą mikrowczepów może sięgać 13 m nie tracąc przy tym swej wytrzymałości. Charakteryzuje się ono niską podatnością na skręcenia i mikropęknięcia.

 Leica 3d Disto

Tak dokładną więźbę dachową mogą zamówić nie tylko cieśle, którym zależy na precyzji i szybkości montażu. Może poszczycić się nią każdy, kto chce, by jego dach wykonany był sprawnie, dobrze i z materiałów najwyższej jakości. Projekt więźby trwa jeden dzień, a wykonanie jej około 4-5 dni. Każdy cieśla wie, jak ważne jest, by wszystkie elementy więźby do siebie pasowały. Oszczędza to w znacznym stopniu czas jej wykonania. Jest ona bowiem niezwykle łatwa w montażu. Pozwala na dopasowanie do siebie poszczególnych części, jak z najprecyzyjniejszych klocków.

Eco-house Ostrowski Sp. k.
ul. Kościelna 5
66-003 Droszków koło Zielonej Góry
tel.: +48 501 330 330
www.eco-house.eu
biuro@eco-house.eu

5/5 - (47 votes)

Data publikacji: 7 września, 2019

Autor:

5/5 - (47 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Marek
  sobota, 7 września, 2019

  więźba dachowa na zamówienie jest precyzyjnie wykonana przez maszyny sterowane komputerowo. na początku człowiek projektuje i na końcu składa. czas wykonania na pewno jest krótszy, efekt końcowy idealny. jeżeli zależy na dokładności wykonania dobrze wybrać sprawdzone udogodnienia.

 2. zaintresowany
  sobota, 7 września, 2019

  Solidny i trwały powinien być dach, a przy tym dobrze wyglądać.Dobrze że firma Eco-house tworzy precyzyjne więźby dachowe z dobrego jakościowo drewna uprzednio precyzyjnie mierząc dach aby więźba mogła idealnie być dopasowana do dachu.Gdy będę przerabiał dach swego domu,to z pewnością skorzystam z oferty tej firmy.

 3. rafal8647
  niedziela, 8 września, 2019

  interesujacy artykuł

Podobne artykuły