Porady

Idzie lato – zrób porządki na działce

domek letniskowy drewniany

Lato coraz bliżej. Pogoda wciąż nas nie rozpieszcza, jednak to dobry moment, aby zacząć porządkować swoją działkę za miastem. Dzięki temu, kiedy już przyjdzie upragnione ciepło i wakacyjny relaks, będziemy mogli od razu oddać się wypoczywaniu, a nie pracy. Warto więc teraz poświęcić parę chwil na ogarnięcie terenu.

Najtrudniej jest zacząć

Wszyscy znamy to z autopsji. I nie ma najmniejszego znaczenia, co musimy zrobić – najtrudniej jest zacząć. Później jednak idzie już z górki. Dokładnie tak samo jest z porządkowaniem działki. Pogoda na razie nie była najlepsza, więc odkładało się działania na później. Pamiętajmy jednak, że klimat jest coraz bardziej kapryśni – piękne słońce może wyjść w każdej chwili, a my będziemy tracić czas i siły na pracę w upale. Dlatego właśnie teraz jest idealny moment na to, aby zakasać rękawy i oporządzić teren.

Zaczynamy od zgrabienia całego terenu. W ten sposób pozbędziemy się wszystkiego, co zalega na ziemi. Pomocny okaże się także odkurzacz do liści. Następnie można sprawdzić stan chodników – może się okazać, że wymagają trochę uwagi, ponieważ spękały od mrozu albo po prostu trzeba je wymyć myjką ciśnieniową. Kiedy z tym się uporamy, można wziąć się za kwietniki – wykopać stare rośliny, przekopać ziemię, przygotować ją pod nowe rośliny. Warto też dosiać trawę, która w szybkim czasie pięknie się zagęści.

Dopiero kiedy uporamy się z ogródkiem, możemy przejść do dalszych prac, czyli inspekcji domku letniskowego oraz zaplanowania dalszych prac, które pozwolą cieszyć się wyjątkowym relaksem na łonie natury.  Niezwykle ważne jest zaplanowanie sobie wszystkich działań. Dzięki temu prace będą przebiegać szybko i efektywnie. Nie warto łapać kilku srok za ogon, ponieważ wtedy nigdy nic nie będzie zrobione jak należy.

Wszystko pod ręką

Kiedy weźmiemy się w garść, praca pójdzie szybko. Najczęściej wystarczą dwa weekendy, aby w pełni przygotować działkę do sezonu. Warto jednak sięgnąć po jeszcze jedno rozwiązanie, dzięki któremu zapanujemy nad chaosem, który panuje w ogrodowych akcesoriach. Domki ogrodowe – metalowe lub drewniane. Solidna konstrukcja oraz wiele modeli, które można dopasować do stylu reszty przestrzeni, sprawi, że każdy znajdzie domek ogrodowy dopasowany do swoich potrzeb. Zmieści się w nim wszystko, czego potrzebujesz.

Domki takie można też idealnie wpasować w przestrzeń, ponieważ mają od 6 do aż 20 metrów kwadratowych. To już przestrzeń, która pomieści się naprawdę wszystko. Grill, rowery, kosiarka. Należy jednak pamiętać, aby nie wrzucać wszystkiego na jeden stos. Warto odpowiednio przygotować ściany, na których można powiesić mniejsze narzędzia – wiertarki, śrubokręty, akcesoria ogrodowe. Dzięki takiemu zabiegowi zawsze zachowamy porządek i szybko znajdziemy to, czego potrzebujemy.

Domki ogrodowe to rozwiązanie na długie lata. Ich materiały oraz konstrukcja są trwałe, stabilne, oraz odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli postawimy na konstrukcję drewnianą, warto ją później zaimpregnować, dzięki czemu wydłużymy jej życie. No i co – trochę pracy i gotowe. Warto poświęcić czas teraz, aby później mieć święty spokój.

4.8/5 - (6 głosów)

Data publikacji: 31 maja, 2021

4.8/5 - (6 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły