Złącza ciesielskie

Innowacyjne łączniki HobaFix firmy Sihga

Innowacyjne łączniki HobaFix firmy Sihga model 135

Łączniki HobaFix® pozwalają na trwałe, a zarazem demontowalne połączenie węzłowe dwóch elementów konstrukcji drewnianej wykonane w sposób niewidoczny.


Łączniki HobaFix cechuje wysoki poziom obciążalności statycznej w czterech kierunkach (do 43 kN). Jest więc możliwy montaż poziomy i pionowy, niezależnie od kierunku włókien drewna. Połączenie zaczepowe z wkręcanym trzpieniem ustalającym zapewnia wyjątkowo stabilne połączenie obu elementów ze sobą. HobaFix jest w całości wykonany z wysokiej jakości aluminium, które jak wiadomo jest materiałem trwałym, stabilnym, nie odkształcającym się i odpornym na korozję.

Aprobaty techniczne

Produkty SIHGA posiadają europejską aprobatę techniczną ETA. Ponadto poddawane są dodatkowym kontrolom przez niezależne instytuty, co zapewnia wysokie parametry użytkowe oraz najwyższy poziom jakości. Z kolei pieczęć kontrolna HFA potwierdza przeprowadzenie niezależnej kontroli przez Instytut Badawczy ds. Drewna Holzforschung Austria.

Innowacyjne łączniki HobaFix firmy Sihga

Innowacyjne łączniki HobaFix firmy Sihga

Łatwe prace montażowe

Przy montażu HobaFix® można wykorzystać profesjonalną pomoc w postaci specjalnej walizki narzędziowej, która ułatwia znacząco prace konstrukcyjne oraz pozwala skrócić czas montażu. Zestaw zawiera wszelkie niezbędne narzędzia, w tym frez tulejowy, szablon montażowy, wkręty ustalające oraz klucz imbusowy.

Przydatne narzędzia i akcesoria

Warto także wspomnieć o innych ciekawych narzędziach z bogatej oferty Sihga takich jak niezawodne bity do wkrętarek SihgaFix 60mm oraz DuoBIT 350 mm, urządzeniu do magnesowania i demagnesowania narzędzi ze stali, specjalnych opakowaniach systemowych Sihga® czy też rozwiązaniach systemowych do elewacji FassadenClip i tarasów DielenFix do mocowania niewidocznego deski, bez uszkodzenia ich wierzchu oraz boków. Interesujące rozwiązanie stanowi również system montażu BeziFix Therm stosowany przy elewacjach zawierających izolację termiczną o grubości do 300 mm.
Podczas prac montażowych tarasu z pewnością przydadzą się narzędzia takie jak pogłębiacze, szablony oraz specjalne ściski do desek.
Warto wspomnieć o innowacyjnym osprzęcie o nazwie PICK przeznaczonym do podnoszenia i przenoszenia drewna litego oraz klejonego krzyżowo i warstwowo.
Oferta firmy Sihga® obejmuje również szeroką gamę wkrętów ciesielskich GoFix MSII oraz specjalistycznych wkrętów konstrukcyjnych GoFix X+ oraz GoFix S+, a także kotwy, wsporniki, łączniki i szablony montażowe.
Wkręty ciesielskie SIHGA pakowane są w trwałe opakowania zawierające profesjonalny bit SihgaFix®, ołówek z miarką Systemstift® oraz pomocną instrukcję montażu. Wszystko jest kompaktowo, praktycznie oraz precyzyjnie spakowane.

Sihga
info@sihga.com
Tel. +48 734 45 27 88
www.sihga.com

4.6/5 - (12 votes)

Data publikacji: 21 marca, 2017

4.6/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły