Porady

Jaki stół postawić w małej kuchni? Stół okrągły, prostokątny czy kwadratowy?

Stoły w kuchniach pełnią bardzo istotną rolę. Nie tylko są miejscem do spożywania posiłków, ale nierzadko wykorzystuje się je jako dodatkowe blaty do pracy czy nawet zabawy. Jak dobrać stół do małej kuchni? Jaki lepiej się sprawdzi – okrągły, prostokątny, kwadratowy, a może jeszcze inny?

Jaki stół wybrać do małej kuchni?

Kuchnia bez stołu i krzeseł raczej jest ciężka do wyobrażenia, dlatego ten element wyposażenia wydaje się rzeczą wręcz niezbędną. Jak jednak dopasować go do niewielkiej przestrzeni? Możliwości pod tym względem jest kilka, przy czym należałoby zwrócić uwagę na takie aspekty, jak: wielkość, kształt i to ile będzie zajmował miejsca. Stół to mimo wszystko bardzo praktyczny mebel i nie może stanowić on przeszkody w kuchni. Wykorzystywany jest do spożywania rodzinnych posiłków, nierzadko też służy do pracy i różnego rodzaju zabaw w przypadku dzieci. Stół do małej kuchni podejrzysz na Meblobranie, taki mebel może również pełnić rolę blatu roboczego, np. w trakcie gotowania.

Stół okrągły do małej kuchni?

Stołów do wyboru mamy wiele, także jeżeli chodzi o ich zróżnicowanie. Jednym z nich jest ten okrągły, który ostatnimi laty stał się bardzo popularny w wielu domach i mieszkaniach. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że nie zajmuje tak dużo miejsca i niezależnie gdzie się przy nim usiądzie, zawsze jest taka sama powierzchnia blatu. Minusem jest jego mała ustawność. Ciężko wstawić go choćby do kąta, choć jednocześnie daje więcej możliwości jeżeli chodzi o przysunięcie krzeseł.

Stół prostokątny do małej kuchni

Stoły prostokątne są pewnym standardem, choć niestety ich najistotniejszą cechą są mimo wszystko większe rozmiary. Jeden z boków zawsze jest szerszy, a więc może pojawić się problem z jego wstawieniem do małych pomieszczeń. Oczywiście wiele będzie tutaj zależało od układu kuchni, a stół wcale nie musi stać na środku pomieszczenia. Równie dobrze można przysunąć go do okna lub do ściany, co oczywiście ograniczy możliwość dosiadania się innych osób i pomieści maksymalnie 2 – 3 osoby. Można też znaleźć specjalne konstrukcje podłużne, ale wąskie, dobre do kuchni wąskich i długich.

Stoły kwadratowe w małej kuchni

Można powiedzieć, że w małych kuchniach stoły kwadratowe na dobre zagościły w naszych domach i mieszkaniach, zwłaszcza w tych niewielkich pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest ważny. Nie zajmują one szczególnie wiele miejsca, choć jednocześnie nie są też w stanie pomieścić zbyt wiele osób. Podobnie jak wersję prostokątną i jego można po prostu dosunąć do ściany, aby nie blokować możliwości poruszania się po kuchni.

Kuchenne stoły rozkładane

Pewnym rozwiązaniem jest także wybór stołów rozkładanych. W wersji podstawowej są one niewielkie, np. kwadratowe, ale mają opcję dołożenia blatu i rozciągnięcia go. W ten sposób w miarę możliwości uzyskuje się większą powierzchnię i możliwość pomieszczenia więcej osób. Pewną opcją są też stoły z opuszczanym blatem. Na co dzień będzie on wisiał, ale w razie czego można go podnieść, tym samym może przy nim usiąść ktoś jeszcze.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 29 czerwca, 2021

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły