Fotowoltaika

Konstrukcje wsporcze marki Budmat stworzą “kręgosłup” jednego z największych w Polsce projektów OZE.

Nowo powstająca wielkoskalowa farma solarno-wiatrowa w Kleczewie będzie jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. W pierwszym etapie do sieci przyłączonych zostanie 193 MWp paneli fotowoltaicznych, które posadowione będą na konstrukcjach marki Budmat! Jesteśmy dumni, że nasze produkty będą częścią tego projektu. Dla każdego inwestora najważniejsza jest wysoka jakość, a my taką właśnie gwarantujemy. Nasze konstrukcje dla farm fotowoltaicznych tworzymy z najlepszego materiału pochodzącego z europejskich hut ArcelorMittal mogących się pochwalić certyfikatem ekologicznej stali XCarb®, który gwarantuje ograniczenie emisji CO2 i dążenie do redukcji śladu węglowego.

Nasze konstrukcje wsporcze wykonane są ze stali pokrytej metaliczną powłoką Magnelis®, która zapewnia najlepszą ochronę antykorozyjną nawet w ekstremalnych warunkach środowiskowych – powiedział Andrzej Wroński z firmy Budmat. –  Odporność na korodowanie jest od 3 do nawet 10 razy wyższa niż w przypadku stali ocynkowanej.

Jak zaznaczył Prezes Lewandpol Holding Andrzej Lewandowski: “Przygotowując się wraz z Ergy do budowy projektu, zwracaliśmy szczególną uwagę na znaczący udział renomowanych polskich dostawców i wykonawców, tym samym zdecydowaliśmy się na zakup konstrukcji wsporczych od firmy Budmat”.”.

Systemy PV marki Budmat są projektowane na indywidualne zamówienie według potrzeb inwestycji. Nowoczesny, zautomatyzowany park maszynowy w połączeniu z doświadczeniem zespołu i zapleczem logistycznym pozwalają spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i projektów. Zamawiający konstrukcję otrzymują wsparcie na każdym etapie inwestycji, od doradztwa technicznego na etapie ofertowania i projektowania konstrukcji, przez szkolenia i nadzór w trakcie montażu, jak i wsparcia w trakcie eksploatacji instalacji.

Względy ekologiczne odgrywają niebagatelną rolę również przy wyborze odpowiednich produktów do tak dużej inwestycji OZE. Stal jest jednym z najtrwalszych materiałów na świecie, jednak warto odnotować, że w 100% podlega recyklingowi i może być wielokrotnie przetwarzana. 

Od konstrukcji wsporczych zależy bezawaryjna praca całej elektrowni fotowoltaicznej. Inwestor strategicznie istotnej dla Polski farmy OZE postawił na konstrukcje marki Budmat. Przez 30 lat doświadczenia w przetwórstwie stali wielokrotnie udowodniliśmy, że jesteśmy partnerem godnym zaufania  – podkreśla Andrzej Wroński z firmy Budmat.

Budowa farmy solarno-wiatrowej w Kleczewie już trwa, a produkcja energii ma ruszyć jeszcze w 2023 r. 

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 19 lutego, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły