Warsztat

Mafell HIT-M – mobilna okleiniarka bezspoinowa

Mafell HIT-M – innowacyjne, mobilne i jedyne na rynku urządzenie, umożliwiające tworzenie optycznie zerowych złącz bez spoinowych. Dostępne w ofercie niemieckiej firmy Mafell HIT-M, stanowi niezawodny odpowiednik stacjonarnego oklejania laserowego. 

HIT-M 103
Mafell HIT-M 103

Niewidoczne połączenia bezspoinowe, stosowane najczęściej przy produkcji mebli kuchennych i łazienkowych, są standardem jakości.  Cenimy ich trwałość, funkcjonalność i walory estetyczne. Technologia z wykorzystaniem gorącego sprężonego powietrza, tworzy łączenie pozbawione fug klejowych. Efekt końcowy jest taki, że uzyskujemy wrażenie całości wykonanej z jednej bryły.

Trzy modele – wszechstronne zastosowanie

Obecnie wszystkie funkcje urządzeń stacjonarnych, dzięki przenośnej okleiniarce HIT-M, mogą być wykorzystywane gdziekolwiek ich potrzebujesz. Mobilność, precyzja i niezawodność maszyny zwiększy elastyczność i zdecydowanie poprawi szybkość wykonywanej obróbki.

Przenośna okleiniarka firmy Mafell dostępna jest w trzech modelach: HIT-M 65, HIT-M 65 SA, HIT-M 103. Każdy z nich umożliwia elastyczne zastosowanie i nadaje się do obróbki nawet skomplikowanych kształtowo elementów. Pozwalają na precyzyjną obróbkę zarówno płyt prostoliniowych, fazowanych i okrągłych, jak i kształtów krzywoliniowych oraz ciasnych promieni.

Zalety urządzenia

▪ Obróbka wszystkich obrzeży
Dzięki technice sprężonego, gorącego powietrza, okleiniarki HIT-M umożliwiają obróbkę każdego z obrzeży ze wstępnie nałożoną warstwą funkcjonalną o szerokości od 0,4mm do 0,3mm.

▪ Oszczędność czasu
– Od momentu włączenia maszyny do osiągnięcia odpowiedniej temperatury pracy mija niespełna trzydzieści sekund i jest gotowa do pracy
– Narzędzie nie wymaga czyszczenia panewek ani zmiany koloru kleju, co zwykle bywa czasochłonne

▪ Bezstopniowa regulacja
Bezstopniowa regulacja wysokości obrzeża pozwala na jej dostosowanie do grubości każdego obrabianego przedmiotu. W zależności od modelu, regulacja wynosi od 0 do 65mm lub 103mm.

▪ Dostosowanie prędkości
Wszystkie modele okleiniarek Mafell HIT-M posiadają płynną regulację prędkości posuwu w zakresie od 1m/min. do 5,5m/min.

▪ Automatyczne przesuwanie obrzeża
Okleiniarki bezspoinowe firmy Mafell wyposażone są w automatyczne przesuwanie obrzeża  z dodatkową funkcją stop, działającą automatycznie w chwili wykrycia krawędzi

▪ Fazowane krawędzie
Narzędzie umożliwia obróbkę płyt z fazowaną krawędzią pod kątem aż do 50 stopni

▪ Łatwa obróbka promieni wewnętrznych
Przesuwna rolka dociskowa, dostępna w modelu Mafell HIT-M 65 SA, pozwala na wyjątkowo łatwą obróbkę promieni wewnętrznych już od 10mm.

Stół roboczy Mafell BAT

Stół BAT zmienia bezspoinową okleiniarkę HIT-M w urządzenie pół stacjonarne, które zdecydowanie ułatwia obróbkę małych detali oraz krawędzi krzywoliniowych i fazowanych. Posiada nie tylko możliwość blokady w typowo używanych kątach, ale pozwala również na jego dowolne i płynne regulowanie w zakresie od 0 do 55 stopni. Dodatkowo stół wyposażony jest w regulowane rolki kulkowe, obracające się o 360 stopni, które zapewniają doskonałe prowadzenie materiału i oklejenie większości krawędzi.

Stół roboczy BAT

Obrotowy talerz podciśnieniowy

Stół roboczy pozwala na bezpieczne wykończenie krawędzi, dzięki obrotowemu talerzowi podciśnieniowemu. Wystarczy do niego przymocować obrabiany przedmiot, a gdy nie jest potrzebny wyłączyć za pomocą zaworu dotykowego. W dodatkowym i opcjonalnym wyposażeniu dostępne są także inne kształty talerzy.

Docisk

W celu poprawienia styczności z rolkami kulkowymi i dokładnego nastawienia do wysokości obrabianej płyty, można dodatkowo wyposażyć stół w oferowany przez producenta docisk.

Panel kontrolny


Przejrzysty panel kontrolny na stole jest intuicyjny, a kółka transportowe zapewniają większą mobilność i bez wysiłkową zmianę położenia maszyny.
Reasumując, dzięki posiadanym funkcjom i wyposażeniu dodatkowemu, praca z bezspoinową okleiniarką HIT-M i stołem roboczym BAT staje się prostsza i bardziej efektywna.

Okleiniarka HIT-M jest dostępna w 3 wersjach
HIT-M 65HIT-M 65 SAHIT-M 103
Napięcie230 V230 V230 V
Pobór mocy3050 W3050 W3050 W
Wysokość obrzeża10 – 65 mm10 – 65 mm10 – 103 mm
Zakres obrotu0 – 50 stopni0 – 50 stopni0 – 50 stopni
Grubość obrzeża0,4 – 3,00 mm0,4 – 3,00 mm0,4 – 3,00 mm
Min. kąt wewnętrzny22 mm10 mm22 mm
Czas nagrzewania30 sek.30 sek.30 sek.
Temperaturamax 520 st.Cmax 520 st.Cmax 520 st.C
Regulacja posuwu1 – 5,5 mm1 – 5,5 mm1 – 5,5 mm
Ciężar10,8 kg10,8 kg10,9 kg
Wymiary
(szer. x dł. x wys.)
220 x 160 x 360 mm220 x 160 x 360 mm220 x 160 x 400 mm
Sprężone powietrze6 – 10 bar6 – 10 bar6 – 10 bar

Okleiniarki można zakupić poprzez sieć naszych dystrybutorów, których adresy znajdą Państwo na stronie: www.mafell.pl.

4.9/5 - (28 votes)

Data publikacji: 6 stycznia, 2021

Autor:

4.9/5 - (28 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły