Warsztat

Mocne „trójki” – technologie zastosowane w agregatach prądotwórczych Honda.

Aries Power Equipment oferuje największą gamę generatorów Honda o mocy 3 kW. Nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantują niezawodność, bezpieczeństwo i łatwość obsługi. Jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią jakość prądu, dostosowaną do indywidualnych potrzeb klientów. To dlatego od placu budowy, przez warsztat, dom, inventy po kemping i zaciszne plenery, Honda jest niezastąpionym partnerem, który daje gwarancję osiągnięcia celu.


Wybór agregatu prądotwórczego zależy od indywidualnych potrzeb, dlatego warto sprawdzić dokładnie, jakie odbiorniki mają być zasilane prądem generowanym przez agregat. Określenie odbiorników do zasilania przez rezerwowe źródło prądu umożliwia prawidłowy dobór agregatu. Tylko w ten sposób możemy wyliczyć konieczną moc elektryczną, która powinna być większa od sumy mocy odbiorników. Warto też wiedzieć, jakie są to odbiorniki i w jakim stopniu są czułe na jakość prądu czyli stabilność napięcia i częstotliwość prądu. Na przykład sprzęt elektroniczny jest bardzo czuły na parametry prądu, dlatego do jego zasilania trzeba dostosować agregat z optymalnym systemem stabilizującym napięcie. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze narzędzia używane np. na placach budowy to z reguły nie są to wymagające odbiorniki elektryczne i wystarczy im zasilanie agregatem prądotwórczym bez stabilizacji napięcia. Coraz częściej jednak pojawiają się nowoczesne, specjalistyczne urządzenia wyposażone w elektronikę, których prawidłowa praca w dużym stopniu zależy od jakości prądu elektrycznego. Ze względu na czułość odbiorników na jakość prądu, warto zwrócić uwagę na agregaty z nowoczesną stabilizacją napięcia. Podczas przesyłania energii elektrycznej pojawiają się wahania napięcia, które mają negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie odbiorników.

EA3000/EA3000AVR

EA3000/EA3000AVR to generatory ramowe o mocy 3 kW, cechują się dużą mocą znamionową prądnicy przewymiarowaną o 0,5 kW osiągając bardzo dobre parametry generowanego prądu. Model EA3000 wyposażony w AVR posiada znakomite parametry prądowo-napięciowe, efektywnie działającą stabilizację napięcia a stabilna praca silnika GX 200VSD9OH pod obciążeniem przekłada się na bardzo dobrą charakterystykę częstotliwości prądu i cichą pracę urządzenia.
AVR – AUTOMATYCZNY STABILIZATOR NAPIĘCIA w agregatach prądotwórczych Honda w sposób ciągły monitoruje i reguluje parametry napięcia wyjściowego. Pozwala osiągnąć lepszą stabilność napięcia. Dzięki temu napięcie wyjściowe ma regularny przebieg i w mniejszym stopniu zależy od wielkości obciążenia. Zastosowana technologia w znaczący sposób poprawia działanie oraz czas pracy odbiorników.

Agragaty prądotwórcze Honda

Agragaty prądotwórcze Honda

EM30

EM30 to znakomity agregat do zasilnia czułych urządzeń elektronicznych, sprzętu RTVAGD, oświetlenia, elektronarzędzi. Jest wydajny, cichy i jednocześnie jest przykładem bardzo nowoczesnej konstrukcji, ponieważ w kompaktowych rozmiarach przy niskiej wadze mieści powiększony zbiornik paliwa zapewniający aż 6 godzin ciągłej pracy. Wyposażony jest w szybko działającą stabilizację napięcia i częstotliwości prądu tzw. cyklokonwerter, ponad to wyposażony jest w gniazdo prądu stałego (DC) 12V umożliwiające ładowanie akumulatorów samochodowych.
CYKLOKONWERTER – opatentowana przez Hondę technologia cyklokonwerterowa oparta jest na technologii inwerterowej, ale stosuje uproszczony układ elektronicznej kontroli napięcia. Agregaty wyposażone w stabilizację cyklokonwerterową są kompaktowe, lekkie i generują energię elektryczną o lepszych parametrach niż agregaty z AVR. Napięcie i częstotliwość w nieznacznym stopniu powiązane są z prędkością obrotową silnika. Agregaty te są idealne do zastosowań zarówno przemysłowych, jak i hobbystycznych.

Agragaty prądotwórcze Honda

Agragaty prądotwórcze Honda

EU30i

EU30i skierowany jest do klientów ceniących wygodę, najwyższą jakość produktu oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Mała waga, cicha praca oraz moc maksymalna równa 3 kW to najmocniejsze parametry generatora. EU30i dzięki inwerterowej stabilizacji napięcia umożliwia zasilanie najczulszych urządzeń elektronicznych oraz daje możliwość ładowania akumulatorów typu samochodowego. Dzięki równoległemu połączeniu dwóch agregatów EU30i uzyskujemy 6 kW mocy wyjściowej. Włączenie trybu pracy ekonomicznej inteligentnie zmniejsza zużycie paliwa w zależności od wielkości obciążenia, agregat wyposażony jest w wygodny zestaw transportowy.
INWERTER – generuje wysokiej jakości energię elektryczną, która nie zależy od prędkości obrotowej silnika. Zastosowanie najnowocześniejszej technologii pozwoliło uzyskać produkty kompaktowe, w których prądnica jest prawie o połowę mniejsza, niż w tradycyjnych agregatach. Idealne do zasilania odbiorników elektronicznych bardzo czułych na jakość parametrów źródła zasilania. Inwerter dostarcza energię elektryczną optymalną dla odbiorników o charakterze indukcyjnym i elektronicznych, zapewniając ich trwałość oraz wydajną pracę. Agregaty inwerterowe oferują także wiele innych korzyści: niższy poziom hałasu, mniejszą wagę i niższe zużycie paliwa.

Więcej na www.mojahonda.pl

Paweł Cudny
Specjalista Agregaty Prądotwórcze Aries Power Equipment, będącym Generalnym Polskim Dystrybutorem Honda Power Equipment

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 16 października, 2016

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły