Więźba dachowa

My produkujemy, Ty montujesz – to będzie nasz wspólny sukces

W ciągu ostatnich lat wyraźnie wzrosła popularność prefabrykowanych konstrukcji dachowych. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie niesie ze sobą same korzyści. Do najważniejszych należy możliwość zastosowania dolnego pasa jako konstrukcji stropu (zarówno w przypadku poddaszy użytkowych, jak i nieużytkowych), przez co wyeliminowany zostaje kosztowny strop betonowy. Ważne jest także to, że już na samym początku procesu produkcyjnego można dokładnie oszacować całość kosztów, a na budowę przyjeżdżają gotowe wiązary, co sprawia, że dach może pojawić się na budynku nawet w ciągu jednego dnia. Jest więc to zdecydowana oszczędność czasu zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy.

Mieszcząca się w Kłecku k. Gniezna firma Inter-Lers od lat dostarcza najwyższej jakości konstrukcje drewniane. Dzięki nowoczesnym liniom technologicznym i stałej kontroli na hali produkcyjnej, przygotowywane przez nas prefabrykaty osiągają najwyższe parametry jakościowe, ciężkie do uzyskania metodami tradycyjnymi.

W naszym zakładzie wykorzystujemy technologię MiTek, która opiera się na łączeniu poszczególnych elementów za pomocą kolczastych płytek, wprasowywanych w drewno. Od czasu jej wynalezienia, w latach 50. ubiegłego wieku, mająca siedzibę w USA firma MiTek Industries, zdobyła uznanie na całym świecie.

Ciągły rozwój technologii pozwala nam projektować konstrukcje o właściwie dowolnym kształcie i zastosowaniu. W naszym portfolio znajduje się wiele inwestycji na budynkach mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, obiektach inwentarskich, halach, obiektach handlowych itp. Realizowaliśmy także bardziej nietypowe zamówienia: konstrukcje dachowe Inter-Lers pojawiały się m.in. na kościołach, szkołach oraz szpitalach.

Technologie stosowane w naszym zakładzie pozwalają na takie projektowanie prefabrykatów, aby były one możliwie łatwe w transporcie i montażu. Dzięki temu jesteśmy w stanie realizować zamówienia na terenie całego kraju. Specjalną ofertę kierujemy natomiast do cieśli, dekarzy oraz firm budowlanych, które chciałyby podjąć z nami współpracę w zakresie montażu gotowych elementów.

1. Gotowe wiązary transportujemy specjalnie do tego celu przygotowanym samochodem.

1. Gotowe wiązary transportujemy specjalnie
do tego celu przygotowanym samochodem.

2. Poszczególne elementy konstrukcyjne rozładowywane są na ziemi, w celu poukładania ich w odpowiedniej kolejności. Przy tej czynności pamiętać należy o podkładach, które uchronią drewno przed wilgocią z gleby.

2. Poszczególne elementy konstrukcyjne rozładowywane są na ziemi, w celu poukładania ich w odpowiedniej kolejności.
Przy tej czynności pamiętać należy o podkładach, które uchronią drewno przed wilgocią z gleby.

3. Na wieńcu budynku montowane są kątowniki, do których przytwierdzone zostaną wiązary. Wystarczy do tego użycie podstawowych narzędzi – wiertarki, młotka oraz klucza.

3. Na wieńcu budynku montowane są kątowniki,
do których przytwierdzone zostaną
wiązary. Wystarczy do tego użycie
podstawowych narzędzi – wiertarki, młotka oraz klucza.

4. Za pomocą dźwigu poszczególne wiązary przenoszone są na wieniec budynku i przytwierdzane do kątowników.

4. Za pomocą dźwigu poszczególne wiązary przenoszone są na wieniec budynku i przytwierdzane do kątowników.

5. Konstrukcja dachu jest już prawie gotowa. Należy ją jeszcze „usztywnić” za pomocą stężeń.

5. Konstrukcja dachu jest już prawie gotowa.
Należy ją jeszcze „usztywnić” za pomocą
stężeń.

6. Montowanie konstrukcji na niewielkich obiektach może zająć nawet mniej jak jeden dzień. W przypadku większych inwestycji potrzebnych jest zwykle kilka dni.

6. Montowanie konstrukcji na niewielkich obiektach może zająć nawet mniej jak jeden dzień. W przypadku większych inwestycji potrzebnych jest zwykle kilka dni.

Zapraszamy do kontaktu.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie WWW.INTER-LERS.PL


Data publikacji: 13 września, 2015

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły