Okna dachowe

Okna dachowe do wymiany

Wymiana okien to spore przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli chodzi o okna połaciowe. Należy jednak pamiętać, że te zamontowane nawet kilkanaście lat temu, były produkowane i montowane w zupełnie innym standardzie i już od dawna nie spełniają obecnych parametrów termoizolacyjności.

Wiosna to wyczekiwana pora roku, podczas której planujemy większe i mniejsze prace budowlane. Jednym z elementów, którym warto się przyjrzeć pod kątem modernizacji, są okna. Nowoczesna, energooszczędna stolarka okienna, niesie ze sobą wiele korzyści, nie tylko pod względem finansowym, ale i zdrowotnym. Mamy nadzieję, że omówienie zalet wynikających z montażu nowych okien, przekona wszystkich mających jeszcze wątpliwości.

Komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji

Jakość zamontowanych okien ma znaczący wpływ na komfort cieplny i bilans energetyczny budynku. Zastosowanie nowoczesnych technologii, jak trzyszybowy pakiet, kołnierz uszczelniający w wersji Thermo, czy kołnierze izolacyjne, wykorzystywane do montażu okien, które spełniają obecnie obowiązujące normy techniczne i środowiskowe, nie tylko znacznie poprawią termoizolacyjność, ale również dzięki zmniejszonym rachunkom za ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń, w dużym stopniu obniżą koszty eksploatacji.

Okna dachowe na wymianę

Prawidłowa wentylacja

Energooszczędne okna dachowe FAKRO nowej generacji wyposażone są w specjalne nawiewniki, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza. Dzięki temu zyskujemy stały dostęp do świeżego, czystego powietrza i zachowujemy zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń.

Bezpieczeństwo

Niewątpliwą zaletą nowych okien, skonstruowanych w unikalnym systemie wzmocnienia konstrukcji topSafe, która pozwala je określać jako antywłamaniowe, jest szeroko pojęte bezpieczeństwo. Stosując nowe okna z podwyższoną odpornością na włamanie, możemy spać spokojnie, nawet podczas długich wakacyjnych wyjazdów, kiedy nikogo nie ma w domu.

Regulacja naturalnego światła i temperatury

Za sprawą lepszych parametrów szyb i odpowiednim ukształtowaniu profili ram, nowe okna sprawiają, że do wnętrza dostaje się więcej naturalnego światła, co bardzo dobrze wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Co więcej, do nowoczesnych okien połaciowych możemy dobrać różne akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne, które umożliwią indywidualną regulację dopływu światła i pozwolą ochronić wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem.

Estetyka

Drewniane okna dachowe FAKRO wykończone są w trzech różnych technologiach, co pozwala na stosowanie ich w różnych pomieszczeniach. Co więcej, producent umożliwia nam dobranie koloru zewnętrznego oblachowania do barwy pokrycia dachowego, dzięki czemu budynek będzie prezentował się bardzo efektownie. Dedykowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności okna wykonane z tworzyw sztucznych i aluminium, dostępne są w kolorze biały lub okleinie złoty dąb i sosna.

Obniż koszty inwestycji – skorzystaj z dofinansowania

Wymiana okien dachowych na energooszczędne, składające się z najwyższej jakości materiałów jest inwestycją na długie lata. Co więcej, jest inwestycją, która obecnie może być dofinansowana, dzięki programowi ,,Czyste Powietrze”. Jest też inwestycją, na którą od 2019 roku przysługuje ulga termomodernizacyjna. Warto więc się na nią zdecydować już dziś i czerpać korzyści przez wiele lat. Chcesz poznać szczegóły i dowiedzieć się jak obniżyć koszty wymiany stolarki okiennej? Wejdź na stronę internetową www.fakro.pl. W zakładce Czyste powietrze, znajdziesz wszystkie aktualne informacje na temat wsparcia i benefitów. Jeśli już się zdecydowałeś, w zakładce znajdź fachowca, sprawdź listę dekarzy i montażystów, którzy specjalizują się w wymianie okien dachowych. Tam również znajdziesz pełną listę adresów punktów sprzedaży firmy FAKRO.

4.8/5 - (5 votes)

Data publikacji: 13 lipca, 2021

Autor:

4.8/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    wtorek, 13 lipca, 2021

    Wymiana okien dachowych to poważny zabieg na istniejącym dachu.Oczywiście technologia poszła do przodu i rzeczywiście korzyści są zdecydowanie większe co z wraz z ulgą stanowi duży atut. Jednakże nie jest to operacja prosta więc aby uniknąć kłopotów trzeba wybrać dobrego fachowca. Bo niestety czym innym jest instalacja podczas budowy domu, a czym innym wymiana. Mnie niestety to też będzie czekać

  2. realista
    poniedziałek, 19 lipca, 2021

    Okna, zwłaszcza dachowe, stanowią element budynku, którego czas eksploatacji jest zazwyczaj krótszy niż samego obiektu. Dlatego przy wymianie okien warto zainwestować w najnowocześniejsze rozwiązania w tym zakresie. Tym bardziej, że w takiej sytuacji można skorzystać z dofinansowania w ramach programu “Czyste powietrze” a także z ulgo termomodernizacyjnej.

Podobne artykuły