Okna dachowe

Okna dachowe Velux – wygoda otwierania okien na poddaszu

O funkcjonalności okien dachowych w dużej mierze decyduje sposób ich otwierania. Okna dachowe z klamką na dole lub uchwytem na górze podnoszą wygodę użytkowania i pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni poddasza.

Nowa Generacja okien dachowych Velux to najbogatsza pod względem energooszczędności, komfortu oraz sposobu otwierania oferta okien połaciowych na rynku. Trzy oferowane linie, Standard, Standard Plus i Premium, różnią się między innymi zastosowanym systemem otwierania, a duży wybór rozmiarów pozwala dopasować je do funkcji i wielkości każdego wnętrza.
okna-dachowe-velux-wygoda-otwierania-okien-na-poddaszu_1

Okna dachowe – wygodne górne otwieranie

Dolne krawędzie okien powinny zgodnie z przepisami znajdować się na wysokości około 90 cm od podłogi – w ten sposób także w pozycji siedzącej mamy zapewniony swobodny widok na zewnątrz oraz optymalne oświetlenie wnętrza. Zamontowane na takiej wysokości okna dachowe najwygodniej obsługiwać za pomocą systemu górnego otwierania – uchwyt jest wówczas dostępny z pozycji wyprostowanej bez potrzeby schylania się, a pod oknem można ustawić meble, ponieważ nie utrudnią one jego otwierania. W górne otwieranie wyposażone jest najnowsze okno dachowe GZL z linii Standard Nowej Generacji, którego zaletą jest zintegrowana wentylacja, filtr zatrzymujący kurz i owady i funkcja obrotu o 180 stopni. Okno można ponadto wyposażyć w sterowanie elektryczne na każdym etapie użytkowania. Okna te są dostępne już od 845 zł. Niewiele droższe są okna GLL z oferty Standard Plus, w której okna dachowe, poza walorami okien GZL, posiadają dodatkową uszczelkę, zapewniającą doskonałe właściwości izolacyjne, i wyposażone są w szybę bezpieczną. W ofercie Nowej Generacji znajdziemy również nowe drewniano-poliuretanowe okno GLU z górnym otwieraniem. Okno to jest całkowicie odporne na wilgoć i z tego względu szczególnie zalecane w łazience oraz kuchni. Dostępne już od 1234 zł.
okna-dachowe-velux-wygoda-otwierania-okien-na-poddaszu_2

Dolne otwieranie

W przypadku, gdy konieczne jest zainstalowanie okna znacznie wyżej, najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest wybór modelu z dolnym systemem otwierania. Standardową propozycją okien Velux z dolnym otwieraniem są nowe okna GZLB oferowane w cenie już od 1045 zł. Do ich zalet poza nowoczesnym designem należy łatwy w czyszczeniu filtr powietrza. W ofercie Standard Plus dolne otwieranie zapewniają okna dachowe GLL B wykonane w innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnologyTM z dodatkową uszczelką i wyposażone w szybę bezpieczną.

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 17 sierpnia, 2015

Autor:

5/5 - (4 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Elżbieta
  poniedziałek, 30 lipca, 2018

  Nową generację okien dachowych Velux cechuje energooszczędność, komfort oraz sposób otwierania, zarówno dolny jak i górny. W zależności od wysokości montażu okna możemy dobrać otwieranie dolne bądź górne. Kolejną zaletą jest zintegrowana wentylacja, filtr zatrzymujący kurz i owady oraz funkcja obrotu o 180 stopni. Jednym słowem najlepsze okna na rynku

 2. Jadwiga
  wtorek, 31 lipca, 2018

  Nie miałam pojęcia, że okna dachowe mogą otwierać się nawet na 180 stopni a przy tym zatrzymywać kurz i owady! Muszę namówić męża na wymianę okien. Ciekawa sprawa jest też z elektrycznym sterowaniem, tylko czy warto do tego aż tyle dokładać… Chciałabym poznać opinie osób, które już posiadają te serie okien, także z elektrycznym sterowaniem.

 3. dnw3107
  wtorek, 31 lipca, 2018

  Firma VELUX ponownie pozytywnie zaskakuje. Najbardziej zainteresowało mnie okno GZL – zintegrowana wentylacja jest bardzo dużą zaletą, jak również filtr i możliwość obrotu. Dodatkowo można zainstalować sterowanie elektryczne, które jeszcze bardziej podnosi komfort użytkowania. Z pewnością będę pamiętał o tym produkcie.

 4. Anna
  wtorek, 31 lipca, 2018

  Dobrze, że okna velux mają tyle opcji, bo w zalezności od funkcji pomieszczenia można dobrac odpowiednie do potrzeb ja chcę ustawic meble pod skosem więc teraz juz wiem że wybiorę górne otwieranie. Ponieważ nie ma dużej róznicy w cenie to lepiej dopłacić niewiele to zamówię okna z filtrem powietrza, szczerze mówiąc myślałam że takie filtry muszą być bardzo drogie, a tu niespodzianka.

 5. Wiola
  wtorek, 31 lipca, 2018

  Sama posiadam okna Velux, jednak z dolnym otwieraniem i musze przyznać, że w niektórych pomieszczeniach zdecydowanie przydałoby się górne. Nawet nie wiedziałam, że już takie istnieją! Obrót okna o 180 stopni z punktu widzenia kobiety jest bardzo dużym ułatwieniem pod kątem mycia okien! Bez tego nie wiem, jak bym sobie poradziła.

 6. PRZYJACIEL
  wtorek, 31 lipca, 2018

  Możliwość otwierania okien na kilka sposobów to duży komfort szczególnie dla wszystkich domowników…wysokich i niskich 🙂 Należałoby zwrócić uwagę na jedną z zalet okna GLU – całkowita odporność na wilgoć…. ta zaleta mówi sama za siebie jeśli mamy w planie montaż lub wymiana okna w łazience lub w kuchni gdzie wilgoć jest z reguły stałym problemem.

Podobne artykuły