Okna dachowe

Okna do poddaszy VELUX – redukują hałas i zapewniają bezpieczeństwo

Gdy chcemy naturalnie doświetlić poddasze okna dachowe są najlepszym rozwiązaniem. Nie tylko zapewniają światło, ale też odpowiednią wentylację zabezpieczając pomieszczenie przed wilgocią. Wybierając odpowiednie okna trzeba pod uwagę wziąć także komfort i funkcjonalność użytkowania. Wszystkie te cechy mają w sobie okna do poddaszy VELUX.

Firma posiada bogatą ofertę okien do poddaszy wyposażonych w energooszczędne pakiety szybowe, które są gwarantem bardzo dobrych parametrów izolacyjnych. Dostępne są szyby redukujące hałas, o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa, antywłamaniowe, ornamentowe, antywłamaniowe oraz ze specjalną powłoką, dzięki której można łatwo usunąć zabrudzenia.

Szyba energooszczędna – 59

Składa się z dwóch tafli szkła oraz komory izolacyjnej pomiędzy nimi. Zewnętrzna szyba jest wykonana w technologii float i została zahartowana. Natomiast wewnętrzna jest pokryta powłoką niskoemisyjną – to bardzo cienka warstwa tlenków metali szlachetnych, która odbija od szyby promienie cieplne emitowane przez kaloryfery, poprawiając jednocześnie jej parametry izolacyjne. Pomiędzy taflami szkła umieszczono gaz szlachetny argon, który sprawdza się jako izolator ciepła.

Okna do poddaszy VELUX – redukują hałas i zapewniają bezpieczeństwo

Szyba bezpieczna z powłoką łatwo zmywalną – 73

Szyba bezpieczna składa się z trzech tafli szkła, a komory izolacyjna umieszczona jest pomiędzy nimi. Szyba wewnętrzna to sklejone dwie 3-milimetrowe tafle szkła z folią w środku, co gwarantuje użytkownikom podwyższone bezpieczeństwo w razie stłuczenia. Dzięki warstwie folii oraz szyb różnej grubości okna tłumią dźwięki dużo lepiej niż klasyczne zestawy szybowe. Szyba gwarantuje zmniejszenie odczuwalnego hałasu o 3 dB w porównaniu do okien z szybą energooszczędną 59. Istotną informacją jest również to, że dodatkowo szyba bezpieczna zatrzymuje, aż 95% promieniowania UV, czyli o 20% więcej niż tradycyjna.

Szyba zewnętrzna została pokryta cienką, niewidoczną powłoką z trwałego materiału o grubości 3000 razy mniejszej niż ludzki włos. Technologia ta powoduje, że zanieczyszczenia, które gromadzą się na szybie są rozkładane, a następnie wypłukiwane przez deszcz. Nikomu nie należy tłumaczyć co to oznacza: łatwiejsze i szybsze mycie oraz lepszą przejrzystość szyby podczas opadów. Niewidoczna powłoka sprawia, że nie powstają krople, tylko cienka i przejrzysta warstwa wody. Szyba nie wymaga częstego mycia, bo po wyschnięciu nie zostają ani śladu deszczu ani rosy ani brudu.

Okna do poddaszy VELUX – redukują hałas i zapewniają bezpieczeństwo

Szyba dwukomorowa – 65

To z pewnością najbardziej energooszczędny pakiet szybowy w ofercie VELUX. Składa się bowiem z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych kryptonem. Jest to szlachetny gaz, który ma lepsze parametry izolacyjne niż standardowo stosowany argon dzięki temu szyba ma doskonały współczynnik izolacyjności cieplnej. Charakteryzuje ją ponadto wysoki poziom bezpieczeństwa i również jest pokryta powłoką łatwo zmywalną.

Warto zastosować okna wyposażone w szybę dwukomorową w domach pasywnych i o podwyższonych standardach energooszczędnych. Zastosowanie tego pakietu szybowego pozwala na zredukowanie strat ciepła aż o 25%, w porównaniu do standardowego okna energooszczędnego VELUX. Szyba też lepiej izoluje dźwięki, współczynnik jej dźwiękochłonności wynosi 35 dB.

Więcej informacji na temat innych rodzajów szyb stosowanych w oknach VELUX można znaleźć na stronie www.velux.pl

ASZ

4/5 - (2 votes)

Data publikacji: 12 lipca, 2013

Autor:

4/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły