Okna dachowe

Okna FAKRO otrzymały klasę energetyczną A

Zorganizowane już po raz dziesiąty Dni Oszczędzania Energii odbyły się we Wrocławskim Centrum Kongresowym, a ich tematem było „Projektowanie budynków niskoenergetycznych: efektywność energetyczna, ekonomia, mikroklimat”. Podczas konferencji dyskutowano o wymaganiach, jakie będą musiały spełniać budynki zgodnie z nowymi warunkami technicznymi. Poruszono także kwestię wpływu tych zmian na rynek budowlany oraz zastanawiano się nad korzyściami, jakie może odnieść użytkownik budynku.

Do najważniejszych punktów konferencji należało ogłoszenie wyników konkursu Topten Okna 2014 na najlepszą stolarkę budowlaną, zorganizowanego w ramach jednego z europejskich programów.

Topten obejmuje dziesięć najbardziej efektywnych energetycznie produktów w różnych kategoriach dostępnych na polskim rynku. Wybór produktów Topten oparty jest o efektywność energetyczną, często w połączeniu z kilkoma innymi parametrami środowiskowymi. Obok wskaźników energetycznych prezentowane są inne, równie ważne dla konsumentów dane, takie jak: marka, model, cena, zdjęcie oraz koszt energii zaoszczędzonej. Do konkursu zaproszeni zostali producenci stolarki budowlanej, a zgłoszone produkty oceniane były w dwóch kategoriach: okna pionowe oraz okna dachowe.

Firma FAKRO otrzymała trzy nagrody Topten 2014 w kategorii okna dachowe. Wyróżnione zostały okna: FTT U8 Thermo, FTT U6 z kołnierzem uszczelniającym EHV-AT Thermo oraz FTP-V U5 z kołnierzem uszczelniającym EHV-AT Thermo, tym samym produkty te otrzymały klasę energetyczną A. W kategorii okna pionowe nagrody przyznano firmie AdamS Henryk Pędzich za okna Passivline, Pomorskiej Fabryce Okien za okna MS Evolution M&S, firmie Oknoplast za okna Winergetic Premium, przedsiębiorstwu Petecki P.P.H.U. Ignacy Petecki za okna Future Design 86 MD i firmie Bracia Bertrand sp. z o.o. za okna Miratherm. Produkty nagrodzone w ramach konkursu Topten 2014 to najbardziej energooszczędne produkty dostępne na danym rynku z klasą energetyczną A.

Okna FAKRO otrzymały klasę energetyczną A

Warto zaznaczyć, że wyróżnione produkty znalazły się na liście LEME, co umożliwia otrzymanie dotacji z Polseff w wysokości 10% inwestycji dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Okna FAKRO otrzymały klasę energetyczną A
5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 25 listopada, 2014

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły