Porady

Pies na budowie – bezpieczeństwo i inne kwestie

dog niemiecki

Głośne dźwięki sprzętu, młotków, pił i elektronarzędzi w połączeniu z ciągłą zmianą otoczenia zwierzęcia mogą powodować stres. Co więcej, ciężki sprzęt i elektronarzędzia stanowią zagrożenie dla większości zwierząt. W poniższym artykule pokażę Ci jak zabezpieczyć zwierzę na budowie oraz, w czym może nam ono pomóc. Za przykład posłużą mi dwie rasy psów, takie jak: dog niemiecki oraz rottweiler.

Czy budowa to bezpieczne miejsce dla zwierząt?

Budowa zazwyczaj nie jest bezpiecznym miejscem. Wszystkie zwierzęta są zagrożone podczas budowy i remontu. Wypadki przytrafiają się nie tylko ludziom. Należy uważać i spodziewać się każdego możliwego nieszczęścia, po to, by móc go uniknąć. Aby Twoje zwierzę było bezpieczne, musisz wiedzieć, jakie środki podjąć. Ten przewodnik pomoże Ci poznać zagrożenia, jakie budowa stwarza Twojemu zwierzakowi oraz kroki, które możesz podjąć, aby zapewnić mu spokój i bezpieczeństwo. Odniosę się, także do tego, czy dog niemiecki (https://zwierzaki.pl/dog-niemiecki) lub rottweiler (https://zwierzaki.pl/rottweiler) mogą stanowić dobrą pomoc na placu budowy.

Wskazówki odnośnie bezpieczeństwa psa na budowie

Kiedy budowa odbywa się w pobliżu Twojego domu, musisz zwracać uwagę na potencjalne zagrożenia dla swojej rodziny i zwierzaka. Zagrożenia związane z placem budowy są liczne, od nadmiernego stresu zwierzęcia po ryzyko utraty zdrowia, bądź w najgorszym przypadku nawet i życia. Wystarczy tylko chwila, aby Twój zwierzak oddalił się od Ciebie i znalazł się w miejscu w którym, nie powinien być, aby wydarzyła się tragedia. Dzisiejsze place budowy mają wiele zabezpieczeń, które mają na celu ochronę ludzi, ale ochrona zwierząt domowych nie jest tam codziennością. Na przykład bariery mobilne, które zapewniają trzymanie ludzi z dala od miejsca pracy niewiele robią, aby odstraszyć ciekawskiego psa lub kota. Zwierzęta nie potrafią czytać znaków ostrzegawczych, a robotnicy budowlani nie są szkoleni w obserwowaniu zwierząt w taki sam sposób, w jaki są szkoleni do obserwowania ludzi. Zwierzęta mogą z łatwością omijać bariery, a nawet ukrywać się przy nich przez dłuższy czas. Wszystko to w połączeniu z dodatkowym hałasem powodowanym przez sprzęt budowlany stwarza niebezpieczną sytuację dla zwierząt. Co robić, aby utrzymać bezpieczeństwo:

  1. Większość placów budowy będzie miała ogrodzenia, aby trzymać zwierzęta i dzieci na zewnątrz, ale mogą one nie być utrzymywane tak dobrze, jak byś chciał. Zachęcamy do spaceru po obwodzie placu budowy i sprawdzenia, czy nie ma dziur, w które zmieściłby się pies i mogłyby one stanowić zagrożenie dla Twojego zwierzaka.
  2. Należy pamiętać, że plac budowy może powodować stres u psa. Twój zwierzak jest bardziej wrażliwy na dźwięki i zapachy niż Ty, a plac budowy może być dla niego stresującym miejscem.
  3. Jeśli Twój zwierzak wyjdzie i nie można go znaleźć, a podejrzewasz, że dostał się na plac budowy, udaj się do szefa ekipy budowlanej. To pierwsze miejsce, do którego należy udać się po pozwolenie na przeszukanie placu budowy.
  4. Używanie klatki dla swojego zwierzaka w bezpiecznym pomieszczeniu może zmniejszyć ryzyko, jednocześnie zmniejszając jego poziom stresu.

Dog niemiecki i rottweiler jako pomocnicy na budowie

Jak dobrze wiemy, dog niemiecki oraz rottweiler to jedne z największych oraz najgroźniejszych, powszechnie spotykanych ras psów. Jest to stereotyp, jednakże nieraz zdarza się, że trafny. Dlaczego wspominamy, o tych dwóch rasach? Te dwie rasy mogą okazać się świetnymi pomocnikami na budowie. Mogą one pełnić funkcje ochronne budowy. rottweilery oraz dogi niemiecki bardzo często nie są zbyt sympatyczne, w stosunku do obcych ludzi. Na budowie nieraz zdarzyć się może, iż ktoś bez uprawnień wtargnie na plac. Wtedy na pomoc przychodzą nasi psi obrońcy. Znając już charaktery obu ras śmiało możemy stwierdzić, że umieszczenie ich na budowie w roli ochrony terenu może być naprawdę dobrym pomysłem, jeżeli oczywiście będziemy dbać o te zwierzęta oraz stosować się do wyżej podanych przykładów zachowania bezpieczeństwa na budowie, w stosunku do psiaków.


Data publikacji: 23 grudnia, 2021


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły