Drewno konstrukcyjne

Płyta MFP do poszycia dachowego

Na co zwrócić uwagę wybierając materiał do wykonania konstrukcji dachowych?

Prace dekarskie są wykonywane w trudnych warunkach, a każdy błąd w ich wykonaniu czy wybór nieodpowiedniego materiału może odbijać się bardzo niekorzystnie na solidności dachu, jego właściwościach izolacyjnych, a w dalszej konsekwencji na kosztach eksploatacji budynku. Późniejsze usunięcie takich błędów jest trudne, czasochłonne i kosztowne.

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki warto jako materiał do wykonania sztywnych poszyć dachowych zastosować płyty MFP®. Za ich wykorzystaniem przemawia ich wytrzymałość, odporność na wilgoć, a także inne parametry. Płyty nie tylko są doskonałym izolatorem akustycznym, co sprawdza się np. podczas ulewnych nocy, ale również zapewniają skuteczną izolację termiczną. Dzięki swojej gęstości płyta o grubości 12mm jest lepszym izolatorem ciepła niż cegła o grubości 11,4 cm. Dom z poszyciem z MFP® jest więc gwarancją spokoju i niższych rachunków za ogrzewanie.

Płyta MFP do poszycia dachowego

Na jego korzyść MFP® przemawia nie tylko wysoka wytrzymałość, która zapewnia bezpieczeństwo dekarzom podczas pracy, ale również szereg innych cech, istotnych dla powstania profesjonalnie zbudowanego i spełniającego swoje funkcje dachu. Łatwość montażu płyt pozwala na unikanie błędów budowlanych, które są kosztowne i trudne do naprawienia. Podczas szkoleń dla dekarzy, Mariusz Piszczek, doradca techniczny Pfleiderer zwraca uwagę, że ułożenie poszycia z płyt MFP® zajmuje czterokrotnie mniej czasu niż poszycia z desek, co jest kolejną okazją do oszczędzenia czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne elementy budowy. Płyta MFP® dzięki swojej trudnozapalności nie wymaga także dodatkowej impregnacji przeciwogniowej. Zyskujemy więc mniejsze koszty i większe bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki uniwersalności płyty MFP®, sprawdzi się ona idealnie nie tylko jako materiał sztywne poszycie pod pokrycie dachowe. Mniejszych elementów można użyć do wykończenia konstrukcji lukarn czy podbitek dachowych. Płyt MFP® nie trzeba układać w jednym kierunku tak jak dzieje się to w przypadku innych materiałów drewnopochodnych. Swobodne mocowanie, docinanie i układanie pozwala na to, by ekonomicznie wykorzystać całość zakupionego materiału.

Więcej informacji na www.pfleiderer.pl

Płyta MFP do poszycia dachowego
4.9/5 - (9 votes)

Data publikacji: 10 stycznia, 2013

Autor:

4.9/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły