Porady

Płyty mineralno-akrylowe Hi-Macs – właściwości i zastosowanie

Bardzo często wybór elementów wykończenia takich jak blaty, czy też urządzeń sanitarnych takich jak wanny, sprowadza się do względów estetycznych. Jednak warto również przeanalizować skład produktu, który chcemy wybrać. Warto wybrać taki materiał, który oprócz walorów estetycznych pozwoli cieszyć się długim oraz bezpiecznym użytkowaniem.

Płyty Hi-Macs to wyjątkowy materiał na każde potrzeby

Płyty mineralno-akrylowe Hi-Macs są to produkty z materiału solid surface. Zostały stworzone z połączenia żywic akrylowych, naturalnych minerałów oraz barwników. Niezwykłe zaawansowanie produkcji płyt mineralno-akrylowych sprawia, że ich powierzchnia jest gładka i nieporowata, a połączenia niewidoczne. Dzięki temu wysokie standardy wytrzymałości idą w parze z najwyższymi standardami estetyki, nawet w przypadku długich produktów jak blaty czy o dużej kubaturze jak w przypadku wanien. Dodatkowo płyty Hi-Macs oferują znaczną przewagę na konkurencją, dzięki możliwości ich formowania, co w porównaniu do konwencjonalnych materiałów jest dużym plusem.

Właściwości płyt mineralno-akrylowych Hi-Macs

Najważniejszą zaletą płyt Hi-Macs jest ich wytrzymałość. Materiał solid surface w połączeniu z zaawansowanym składem opartym na żywicy akrylowej to gwarancja wytrzymałości nawet w najcięższych warunkach. Szerokie możliwości zastosowania płyt mineralno-akrylowych wiążą się także z ich właściwościami higienicznymi oraz wodoodpornymi. Utrzymanie czystości na płytach Hi-Macs jest bardzo łatwe, a wodoodporność pozwala na używanie ich w miejscach o zwiększonej wilgotności, z narażeniem na zalania czy wręcz na ciągły kontakt z wodą. Materiał solid surface sprawia, że płyty mineralno-akrylowe są bardzo odporne na działanie większości związków chemicznych oraz wnikanie brudu czy bakterii w strukturę materiału, co znacząco ułatwia przywoływane już utrzymanie higieny produktu. Płyty Hi-Macs są także łatwe w ewentualnych naprawach czy renowacji, co znacznie przedłuża ich żywotność oraz sprawia, że nawet gdy dojdzie do uszkodzenia produktu, jesteśmy w stanie go naprawić. Do realizacji płyt Hi-Macs używa się bardzo wielu różnorodnych pigmentów, co pozwala zaoferować klientowi bardzo szeroką paletę kolorystyczną produktów.

Jakie produkty wykonuje się z płyt Hi-Macs?

Ze względu na swoje właściwości płyty mineralno-akrylowe stosuje się w miejscach wymagających oraz narażonych na nieustanny kontakt z wodą. Płyty Hi-Macs stosuje się do produkcji umywalek, wanien czy brodzików, a więc praktycznie wszystkich urządzeń sanitarnych, a także do realizacji blatów czy zlewów, które w warunkach kuchennych narażone są nie tylko na kontakt z wodą, ale także na uszkodzenia mechaniczne.


Data publikacji: 8 stycznia, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły