Okna dachowe

Przepis na ciepłe okna Roto

Zimna wnęka okienna, kondensat płynący po elementach okna i zabudowy, nieprzyjemny zapach wydobywający się z zawilgoconej warstwy izolacyjnej dachu, to zjawiska, które mogą wystąpić, gdy nie zadbamy o prawidłowy i ciepły montaż okna w dachu.

Co to jest ciepły montaż?

Ciepły montaż to technologia montażu, która pozwala na szczelne połączenie okna z warstwą termoizolacyjną dachu przy zachowaniu jego właściwości termoizolacyjnych i jednoczesnym ograniczeniu mostków termicznych na styku tych dwóch elementów konstrukcji. Rozwiązanie to gwarantuje ochronę okna i elementów konstrukcji dachu przed negatywnymi czynnikami, takimi jak wilgoć, pleśń lub przemarzanie. Ciepły montaż podnosi komfort cieplny zarówno w zimie, jak i w lecie, co ma bezpośrednie przełożenie na niższe rachunki za energię.

Rozwiązanie Roto

Konstrukcja okien Roto, oparta jest na filozofii łatwego i pewnego montażu, przez co łączy w sobie zalety energooszczędnych rozwiązań z jakością wykonania na najwyższym poziomie. Nasze okna są fabrycznie wyposażane w Termo-blok WD, który, w komplecie z fartuchem z folii paroizolacyjnej, stanowi element ciepłego montażu.

Okno Roto Designo R8. Przepis na ciepłe okna Roto

Okno Roto Designo R8.

Punkt styku okna dachowego z konstrukcją dachu stanowi miejsce szczególnie narażone na utratę ciepła i gromadzenie się wilgoci. Rama okna dachowego jest zamontowana powyżej warstwy ocieplania, a tym samym jest bezpośrednio narażona na działanie niskich temperatur. Termo-blok WD, oferowany w produktach Roto, zamontowany jest na całej wysokości i obwodzie ramy okiennej, dzięki temu skutecznie minimalizuje mostki termiczne na całym jej obwodzie oraz zapewnia wyjątkową szczelność połączenia. Poprawia także parametr cieplny całego okna oraz stanowi skuteczną barierę dla niepożądanych dźwięków docierających do pomieszczenia przy zamkniętym oknie. Dlatego rozwiązanie Roto podnosi komfort użytkowania poddasza.

ZALETY CIEPŁEGO MONTAŻU ROTO

 • Szczelne połączenie okna z warstwą wstępnego krycia
 • Eliminacja mostków termicznych
 • Szczelne połączenie okna z warstwą paroizolacji
 • Wysoka trwałość montażu, która chroni zarówno okna, jak i pozostałe elementy konstrukcji dachu
 • Dodatkowa izolacja akustyczna
 • Ochrona okien i ścian przed wilgocią i zagrzybieniem

Fabrycznie zamontowany Termo-blok WD wraz z fartuchem paroizolacyjnym, to także duże ułatwienie dla wykonawców odpowiedzialnych za docieplenie wnęki okiennej i wykonanie szczelnej izolacji przeciwwilgociowej. Gdy okno nie jest wyposażone w te elementy, to prawidłowe docieplenie ramy okiennej, zamontowanej w wąskiej przestrzeni między krokwiowej stanowi wyzwanie. Aplikacja materiału izolacyjnego w szczeliny o szerokości 2–3 cm jest trudnym zadaniem i nie gwarantuje zachowania ciągłości izolacji.

4.9/5 - (49 votes)

Data publikacji: 21 maja, 2019

Autor:

4.9/5 - (49 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Kamil S.
  wtorek, 21 maja, 2019

  Jak ważne jest odpowiednie zamontowanie okna dachowego przekonałem się, gdy w jedno z okien w pokoju córki zamontowane było w sposób nieprawidłowy. Efektem tego było wychłodzenie w zimie i skraplanie pary. Zostało potem nieco poprawione przez wykonawcę ale chyba z niego zrezygnuję na rzecz okna f-my Roto i jej rozwiązań gwarantujących minimalizację strat. Ciepły montaż to rzeczywiście ważna sprawa. Chyba wybiorę Roto i profesjonalną ekipę.

 2. zaintresowany
  środa, 22 maja, 2019

  Aby okna nam służyły zgodnie z przeznaczeniem i spełniały wymagania bezpieczeństwa jak i odpowiedniej termoizolacji należy zlecić montaż sprawdzonym fachowcom.Okna Roto spełniają moje wymagania jaki oczekiwania wobec okien i jeśli zamówię te okna,to montaż wykona specjalista tej firmy,dzięki temu będę miał pewność,że okna zamontowane są w sposób prawidłowy.

Podobne artykuły