Dachy płaskie

Roofguard – skuteczne odprowadzanie wody z dachu płaskiego

Do konieczności montażu instalacji i urządzeń zapewniających skuteczne odprowadzenie wody z dachów oraz innych powierzchni płaskich nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak tradycyjne rozwiązania w postaci wpustów dachowych bez jakichkolwiek dodatkowych zabezpieczeń bardzo często są niewystarczające.

Wynika to przede wszystkim z możliwości zapchania przez liście. W efekcie odprowadzanie wody z dachu jest niemożliwe, zatem zalega ona na dachu. A ta, jak wiadomo, może spowodować nie tylko uszkodzenia budynku, ale w skrajnych przypadkach nawet zawalenie dachu.

Roofguard skuteczny i niezawodny

Skutecznym rozwiązaniem z pewnością będzie hydroregulator systemów dachowych Roofguard. Urządzenie wyróżnia automatycznie podnoszony moduł, który jest gwarancją niezawodnego i bezpiecznego odprowadzania wody z dachu. Wynika to stąd, że jeżeli na dachu nie ma wody to moduł znajduje się na dole chroniąc odpływ przed zatkaniem liśćmi i innymi zanieczyszczeniami. Z kolei wraz ze spiętrzeniem wody moduł podnosi się zapewniając większą wydajność odprowadzania wody do wpustów.

Roofguard

Roofguard

Parametry techniczne Roofguard

Konstrukcja urządzenia bazuje na sitach mocowanych (poprzez wklejenie) do kołnierza wpustu dachowego. Hydroregulator jest przystosowany do montażu na wpustach dachowych o średnicy 60-200 mm. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorach czarnym i pomarańczowym. Materiał ten jest gładki. Moduł wspiera się na trzech stopach. Ma on 120 mm wysokości.

Do zestawu montażowego dołączony jest klej pozwalający na profesjonalne wklejenie urządzenia do wpustu dachowego.

Piotr Boessling
boessling@roofguard.pl
tel. +48 508 819 411
www.roofguard.pl

4.9/5 - (44 votes)

Data publikacji: 3 grudnia, 2018

Autor:

4.9/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Krzysztof
    niedziela, 30 grudnia, 2018

    Płaski dach może dość szybko wypełnić wodą, a więc konieczne jest zastosowanie skutecznego odpływu, który nie zapcha się brudem. Taki hydroregulator Roofguard to taka inteligentna kratka ściekowa. Koniec z zatykaniem odpływy, wystarczy sezonowo zmieść liście z dachu i problem z głowy.

  2. Kowal23
    środa, 6 lutego, 2019

    Szukam najlepszych rozwiązań i materiałów,ponieważ na wiosnę czeka mnie generalny remont dachu.Pojawiły mi się zacieki na stryszku.Taki Roofguard byłby świetny.

Podobne artykuły