Warsztat

Rusztowania ProTec® System i STABILO® Professional firmy Krause

Firma Krause jest producentem systemów drabin, pomostów i rusztowań. Produkty te cieszą się dużym uznaniem wśród firm dekarskich i ciesielskich oraz u producentów domów drewnianych.

Rusztowania ProTec® System

Wszystkie rusztowania serii ProTec® System firmy Krause wyposażone są w pomosty wykonane z płyty wielowarstwowej pokrytej odporną na warunki atmosferyczne, antypoślizgową warstwą żywicy fenolowej. Wysokości pomostów regulowane są co 25 cm. Z kolei zastosowanie specjalnych połączeń zaciskowych oraz niewielka ilość części umożliwiają szybki montaż bez użycia narzędzi.
Rusztowania serii ProTec® System to szeroka gama aluminiowych rusztowań jezdnych. Wysokość robocza wynosi maksymalnie 12,3 m. Rolki jezdne wyposażone są w hamulec i system regulacji wysokości, co umożliwia niwelowanie nierówności podłoża. Wchodzenie od wewnętrznej strony rusztowania umożliwiają bezpieczne antypoślizgowe, profilowane szczeble, które są częścią modułowych ram pionowych. Dodatkową stabilizację zapewniają podpory, będące w zestawie w wersji standardowej rusztowań od wysokości roboczej 7,3 m. Warto zwrócić uwagę na aluminiowe rusztowanie jezdne z szeroką platformą ProTec® XS-P. Wyróżnia je duża powierzchnia platformy wynosząca około 3,6 m2. Rusztowanie to można wykorzystać jako dwa niezależne rusztowania.
Model rusztowania ProTec® XS ma podstawową konstrukcję składającą się tylko z dwóch elementów, co gwarantuje łatwy i szybki demontaż i montaż. Wysokość tego rusztowania podstawowego wynosi zaledwie 1,8 m, dzięki czemu zmontowane rusztowanie może być bez problemu przesuwane przez otwory drzwiowe, bez konieczności demontażu.

Rusztowania ProTec® System i STABILO® Professional firmy Krause Rusztowania ProTec® System i STABILO® Professional firmy Krause Rusztowania ProTec® System i STABILO® Professional firmy Krause

Rusztowania STABILO® Profesional

STABILO® Professional firmy Krause to rusztowania do zastosowań profesjonalnych. Modułowy system zapewnia wybór wysokości roboczej od 3,30 m do 14,00 m (zwiększanej co 1 m), dwóch szerokości rusztowania (0,75 m i 1,50 m) oraz trzech długości pola: 2,00 m, 2,50 m i 3,00 m. Kluczową rolę odgrywa opatentowany system połączeń zaciskowych, który umożliwia szybki i łatwy montaż i demontaż stężeń oraz pomostów rusztowania bez konieczności użycia narzędzi. System łączeń kształtowych zapewnia połączenia siłowe, dzięki czemu całe rusztowanie osiąga szczególnie dużą stabilność. Warto zwrócić uwagę na brak możliwości przypadkowego wypięcia, np. stężeń już po ich zamocowaniu. Z kolei jednoczęściowy element przesuwny umożliwia łatwe przesuwanie zmontowanego rusztowania jezdnego (seria 100) na stabilizatorze. W efekcie jest możliwe realizowanie różnych zadań (np. na rusztowaniu wolnostojącym lub dosuniętym do ściany). Nie ma przy tym potrzeby demontażu lub przebudowy rusztowania.
Rusztowania jezdne STABILO® Professional serii 10 wyposażone są stalowy stabilizator oraz regulowane rolki jezdne o średnicy 150 mm.
W rusztowaniach jezdnych STABILO® Professional serii 50 powierzchnia robocza pomostu przekracza 3 m2, co powoduje, że obciążenie rusztowania wynosi około 600 kg. Kluczową rolę odgrywają ramy pionowe o niewielkiej masie.
Rusztowania STABILO® Professional serii 100 przeznaczone są do prac do wysokościach roboczych około 14 m i wyposażone je w rolki średnicy 200 mm. Z kolei rusztowania serii 500 wyróżnia pomost o powierzchni wynoszącej około 4 m2, co powoduje, że obciążenie rusztowania może wynosi do 900 kg. Długość pola to
2, 2,5 oraz 3 m przy szerokości rusztowania 1,5 m.
Rusztowania STABILO® Professional obejmują jeszcze serie 1000, 5000 i 5500. Na szczególną uwagę zasługuje ta ostatnia seria. Są to bowiem rusztowania z wygodnym wejściem za pomocą schodów. Ich stopnie wykonuje się z blachy żeberkowej, co zapewnia bezpieczne wejście i zejście. Pole ma długość 2 m przy szerokości rusztowania 1,5 m. Rusztowanie z serii 5500 w zestawie zawiera 4 podpory.


Data publikacji: 14 lutego, 2016

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły