Porady

Schody dębowe, bukowe czy jesionowe – jakie wybrać do domu?

Jesteś na ostatnich etapach wykończenia swojego domu i nie wiesz, jaki schody wybrać? Kieruj się przede wszystkim własną komfortem domowników oraz estetyką wykonanej konstrukcji. Na rynku najpopularniejsze są schody dębowe, bukowe, a także jesionowe. Jakie wybrać, aby nie żałować? Przejrzyj ten poradnik i podejmij właściwą decyzję.

Drewniane stopnie, a także całe schody samonośne wykonane z drewna to doskonały sposób, aby ocieplić wizualnie nieruchomość. Zanim zdecydujesz się na konkretne schody drewniane, musisz poznać wszystkie dostępne opcje. Możliwości nie ograniczają się tylko do wyboru odmiany drewna, ale także: koloru lakieru, struktury i ułożenia słojów.

Schody dębowe – czy to dobry wybór?

Dębowe schody to częsty wybór w przypadku właścicieli nieruchomości utrzymanych
w klasycznym stylu. Dąb to najtrwalsze drewno, które gwarantuje użyteczność schodów nawet przez 100 lat. Jeśli szukasz wykonawcy schodów drewnianych dębowych, koniecznie przejrzyj ofertę firmy Stolarnia Łobzów – to propozycja godna uwagi każdego!

Konstrukcje drewnianych schodów wykonane z takiej odmiany drewna są: trwałe, odporne na uszkodzenia i ścieranie, a także nie ulegają zarysowaniom. Na taką konstrukcję zdecyduj się wtedy, kiedy wiesz, że schody w Twoim domu będą wyjątkowo często i intensywnie eksploatowane.

Jakie są schody jesionowe?

Jesion to nieco tańsza opcja w porównaniu do schodów dębowych. Cena będzie odczuwalnie niższa, ale przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości wykonania wyrobu. Warto dodać, że jesionowe schody wyróżniają się świetną twardością, mają gładką powierzchnię, ale na etapie obróbki wymagają większego nakładu pracy.

Wadą jesionowych schodów jest kiepska odporność na wilgoć. Temu jednak można zaradzić poprzez lakierowanie lub dogłębne bejcowanie surowca wykorzystywanego do produkcji schodów drewnianych.

Schody drewniane do domu z drewna bukowego – czy warto?

Bukowe schody idealnie nadają się do wykorzystania w niewielkich domach jednorodzinnych. To połączenie rozsądnej ceny i dobrej jakości. Drewno bukowe jest dość łatwe w obróbce, odporne na oddziaływanie wilgoci oraz nie ulega ścieraniu przy normalnym użytkowaniu drewnianych schodów.

Jeśli interesuje Cię połączenie estetyki, trwałości i atrakcyjnej ceny – postaw na schody bukowe, a na pewno nie pożałujesz. Podejmując decyzję możesz też skontaktować się
z ekspertami ze Stolarni Łobzów, którzy podpowiedzą, jakie schody będą idealne dla danego typu nieruchomości.

Drewniane schody do domu – dlaczego warto je mieć?

Choć w nowoczesnych aranżacjach domów króluje imitacja betonu i minimalizm, schody drewniane wciąż cieszą się uznaniem wśród wielu osób. To ciekawy element dekoracji wnętrza, który przez wiele lat zachowuje swój piękny wygląd. Dodatkowo drewniane schody bukowe, dębowe lub jesionowe są praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Jeśli stawiasz na jakość, idealną gładkość powierzchni schodów oraz ponadczasowy design, koniecznie wybierz drewniane schody od Stolarni Łobzów.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 1 grudnia, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły